Snímek obrazovky 2020-06-27 v 14.39.58 2.png

Muzikál Cyrano Umění

Autorský muzikál Cyrano se vrací na prkna, která znamenají svět, v nové, velkolepější podobě. Bez Vaší pomoci ovšem inscenace nebude moci vzniknout!

Muzikál Cyrano

ReachedCZK 273,350(109%)

109%
CZK 250,000requested
47contributors
ContributeRewards

Před čtyřmi lety vtrhla na jeviště Malé scény DK Metropol v Českých Budějovicích poloprofesionální inscenace původního českého muzikálu Cyrano autorů Vojtěcha Adamčíka a Filipa Šinknera. Získala si srdce mnohých diváků, odehrála přes 40 beznadějně vyprodaných představení a na divadelních soutěžích obdržela 9 ocenění, včetně cen za nejlepší hudbu, libreto a režii. Nyní se muzikál Cyrano vrací na prkna, která znamenají svět, v nové, velkolepější podobě. Bez Vaší pomoci ovšem inscenace nebude moci vzniknout v plné kráse!

ústřední píseň muzikálu "Verše mé" v podání Tomáše Vávry za doprovodu Jihočeské filharmonie pod vedením dirigentky Aleny Jelínkové v říjnu 2017 v rámci speciální koncertní verze muzikálu Cyrano v českobudějovickém DK Metropol

V roce 2019 vzniklo Hudební divadlo Ze:Mě. Mladí studenti, začínající umělci a zkušení profesionálové v jejich zádech, to je zakládající skupina, jenž se semkla kolem českobudějovického autora a skladatele Vojtěcha Adamčíka. Vojtěch Adamčík se od amatérského divadla se svými spolužáky vypracoval za léta 2014 až 2019 třemi inscenacemi: Úděl osudu, Cyrano a Zaslaná pošta do podoby zkušeného skladatele, dirigenta a posléze i ředitele. Veškeré jeho úsilí mělo jediné východisko, a to posunout jeho tvorbu na plně profesionální platformu. Divadlo vzniklo s cílem vytvořit v Českých Budějovicích stabilní platformu pro muzikálovou tvorbu, a to především autorského rázu.

Snažíme se o vytvoření bezpečného prostoru pro velice nadané amatéry, studenty konzervatoří a čerstvé absolventy uměleckých škol. V dnešní době se právě tato skupina umělecké populace potýká s problémy, jak se dostat na divadelní scénu, neboť fungující instituce vyžadují především praxi na jevišti. Ne nadarmo jsme projektu zpočátku říkali „Inkubátor“, jakožto pracovní jméno divadla. Kromě funkční a placené praxe, které se studentům například u ochotnických divadel nedostane, máme za cíl mít inscenace vytvářené na profesionální úrovni a doprovázené živým orchestrem.

Naše snažení jsme oficiálně započali koncertem Muzikálové GALA, který se odehrál v prostorách KD Vltava v datu 25.9.2019. Účelem galakoncertu bylo připravit diváky v Českých Budějovicích na příval tvorby divadla Ze:Mě. O vysokou kvalitu večera se postarali profesionálové muzikálové scény. Naše pozvání se podílet na programu přijali: Milan Peroutka, Lukáš Randák, Elis Ochmanová, Lukáš Adam, Andrea Holá a Lindsay J. Salvati. Pod taktovkou našeho ředitele Vojtěcha Adamčíka spolu se symfonickým orchestrem nastudovali večer těch největších muzikálů a ve vyprodaném sále zanechali mnoho emocí. Nejdůležitější částí večera však bylo oficiální pokřtění Hudebního divadla Ze:Mě, o něž se zasloužili naši tři patroni: režisér a šéf muzikálového souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni Lumír Olšovský, hudební skladatel Zdeněk Barták a muzikálový textař a překladatel Michael Prostějovský.

reportáž Českokrumlovské televize z Muzikálového GALA Hudebního divadla Ze:Mě v září 2019

Jako startovní inscenaci jsme si vybrali muzikál Cyrano, který měl v Českých Budějovicích obrovský úspěch. O tom svědčí přes 40 beznadějně vyprodaných repríz, které navštívilo více než 10 000 diváků! Za vznikem muzikálu ale stojí mnohem více věcí, než se může na první pohled zdát. Když přijdete do divadla a zvedna se opona, jako první spatříte oslnivou scénu. Přichází první herec a ještě dříve, než promluví, Vás zaujme to, co má na sobě. Rozezní se první tóny a představení začíná. K tomu je potřeba několik věcí... Kulisy, kostýmy, kvalitní zvuk, propracované osvětlení, pronájem divadla. To, co vidíte a slyšíte v divadle, je ale jen zlomek celého procesu. Všemu samozřejmě předchází plno příprav. Hodiny a hodiny zkoušení, tvorba tanečních a šermířských choreografií, světelná a zvuková příprava.

upoutávka k původní inscenaci muzikálu Cyrano z roku 2016

Inscenace muzikálu Cyrano byla kompletně připravena k nazkoušení, jež ale narušila pandemie koronaviru, která zasáhla celý svět. V této situaci je mnoho institucí, které obvykle podporují kulturu, ve finanční tísni. Pro tým Hudebního divadla Ze:Mě se tedy stalo shánění financí mnohem obtížnějším úkolem. A proto se v této nelehké době obracíme na Vás! Připravili jsme pro všechny, kteří by nás chtěli podpořit, krásné odměny. Ať už se jedná o odměny hmotné, například trička, v současnosti velmi oblíbené plátěné tašky či volné vstupenky na představení, tak o odměny zážitkové prohlídku zákulisí, taneční lekci nebo setkání s autorským týmem muzikálu. A když budete chtít, můžete si dokonce jedno představení zahrát před 400 diváky spolu s námi na jevišti!

sada placek s logem či motivy muzikálu Cyrano

tričko s logem muzikálu Cyrano

Totebagy s logem muzikálu Cyrano nebo logem Hudebního divadla Ze:Mě

Totebagy s logem muzikálu Cyrano nebo logem Hudebního divadla Ze:Mě

Muzikál Cyrano hudebního skladatele a dirigenta Vojtěcha Adamčíka a textaře a scénáristy Filipa Šinknera bude uváděn v nové dramaturgii a režii Davida Codyho, s kostýmy Vlasty Dlouhé-Vorlové, ve scéně Jakuba Barana, s taneční choreografií Lucie-Anny Zatloukalové a Magdaleny Froňkové a s šermy Petra Nůska. Hudebního nastudování živě hrajícího orchestru se ujme dirigent a člen ansámblu Národního divadla Jan Bubák. Sbormistrem inscenace je Josef Zaplatílek, hlasovým poradcem David Tomášek. V titulní roli Cyrana de Bergerac vystoupí hvězdy předchozího uvádění tohoto muzikálu - Lukáš Randák, Radomír Švec a Tomáš Vávra. Premiéra je naplánována na 4. února 2021 v KD Vltava v Českých Budějovicích.

na fotografiích zleva:
Vojtěch Adamčík (autor hudby muzikálu Cyrano, dirigent, producent & ředitel Hudebního divadla Ze:Mě)
Filip Šinkner (autor textů písní a scénaře muzikálu Cyrano)
David Cody (dramaturg a režisér muzikálu Cyrano)

představitelé titulní role Cyrana de Bergerac na fotografiích zleva:
Lukáš Randák, Radomír Švec & Tomáš Vávra

autor loga muzikálu, loga divadla a designu Startovačských odměn: Vladimír Batysta

autoři fotografií: Daniel Veselý & Zdeněk Rosenthaler

autoři titulního videa: Tomáš Kyselka, Lucie-Anna Zatloukalová, Mikuláš Čížek & Filip Šinkner za podpory Divadla Radar

autoři traileru k původní inscenaci muzikálu Cyrano: Vojtěch Adamčík & Daniel Veselý

ReachedCZK 273,350(109%)

109%
CZK 250,000requested
47contributors
Contribute

Rewards

CZK 200Kněz

Chcete nám pomoci, ale spíše symbolicky? Toto je odměna přesně pro Vás! Získáte od nás poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Kadet v zácviku

Touto odměnou budete jmenováni do hodnosti kadeta v zácviku. Získáte od nás 2 placky dle vlastního výběru ze série Cyranovských placek (do poznámky napište heslo "PLACKA ČERVENÁ" nebo "PLACKA ŽLUTÁ" nebo "PLACKA ZELENÁ" nebo "PLACKA MODRÁ"), poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Kadet

Touto odměnou budete jmenováni do hodnosti kadeta. Získáte od nás set 4 Cyranovských placek, tištěný plakát k muzikálu, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 750Le Bret

Chcete být Cyranovým nejbližším přítelem? Vyberte si tuto odměnu! Získáte od nás tričko s logem muzikálu (velikost připište do poznámky při výběru odměny), set 4 Cyranovských placek, tištěný plakát k muzikálu, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000velitel kadetů Carbon-Castel Jaloux

Buďte Cyranovým velitelem! V rámci této odměny od nás dostanete totebag s logem muzikálu, tištěný plakát k muzikálu podepsaný celým týmem, tričko s logem muzikálu (velikost připište do poznámky při výběru odměny), set 4 Cyranovských placek, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000pekařova žena Lisa

Pomozte nám upéct nové představení, buďte pekařovou nesmlouvavou ženou Lisou. Získáte 2 vstupenky na jakoukoliv reprízu muzikálu Cyrano v KD Vltava do VIP sekce, totebag s logem muzikálu, tištěný plakát k muzikálu podepsaný celým týmem, tričko s logem muzikálu (velikost připište do poznámky při výběru odměny), set 4 Cyranovských placek, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,500pekař Rageneaux

Dohlédněte na to, jak se peče nová inscenace muzikálu Cyrano! V rámci této odměny Vás čeká jedinečná prohlídka zákulisí pod vedením naší zkušené inspicientky Dáji! Samozřejmě získáte i 2 vstupenky na jakoukoliv reprízu muzikálu Cyrano v KD Vltava do VIP sekce, totebag s logem Hudebního divadla Ze:Mě, tištěný plakát k muzikálu podepsaný celým týmem, tričko s logem muzikálu (velikost připište do poznámky při výběru odměny), set 4 Cyranovských placek, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000vévoda DeGuiche

Chcete se podívat přímo na premiéru muzikálu Cyrano? S tímto balíčkem je to možné! Získáte 2 vstupenky na premiéru a budete usazeni ve VIP sekci, dále si prohlédnete zákulisí divadla a samozřejmostí jsou i další odměny - totebag s logem muzikálu, tištěný plakát k muzikálu podepsaný celým týmem, tričko s logem muzikálu (velikost připište do poznámky při výběru odměny), set 4 Cyranovských placek, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 7,500Kristián de Neuvillette

Chtěli byste se s námi setkat osobně a zúčastnit se popremiérového rautu s herci a tvůrci muzikálu? Vyberte si tuto odměnu a účast máte jistou! Dále získáte také 2 vstupenky na premiéru a budete usazeni ve VIP sekci, prohlédnete si zákulisí divadla a samozřejmostí jsou i další odměny - totebag s logem Hudebního divadla Ze:Mě, tištěný plakát k muzikálu podepsaný celým týmem, tričko s logem muzikálu (velikost připište do poznámky při výběru odměny), set 4 Cyranovských placek, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Roxanna

Skrývá se ve Vás duše bojovnice? Vyberte si Roxannin balíček a přijdťe se pořádně zapotit na lekci tance s naší choreografkou Lucií-Annou Zatloukalovou v termínu dle Vašeho výběru! Mimo jiné získáte také vstup na popremiérový raut, 2 vstupenky na premiéru do VIP sekce, prohlídku zákulisí divadla, oba totebagy, tištěný plakát k muzikálu podepsaný celým týmem, tričko s logem muzikálu (velikost připište do poznámky při výběru odměny), set 4 Cyranovských placek, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 20,000Cyrano de Bergerac

Chcete svou drahou polovičku oslnit originální písní s verši jako od Cyrana? Autoři muzikálu Vám napíšou původní píseň na míru! Mimo jiné získáte také vstup na popremiérový raut, 2 vstupenky na premiéru do VIP sekce, prohlídku zákulisí divadla, oba totebagy, tištěný plakát k muzikálu podepsaný celým týmem, tričko s logem muzikálu (velikost připište do poznámky při výběru odměny), set 4 Cyranovských placek, poděkování v programu inscenace muzikálu Cyrano a odkaz na fotogalerii ze zkoušek muzikálu!

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 50,000Montfleury, trojnásobný vítěz Rouanského věnce

Staňte se na den součástí týmu muzikálu Cyrano a zahrajte si s námi v rámci představení na jevišti! V rámci této odměny získáte jedinečnou možnost zahrát si v libovolné repríze muzikálu před živým publikem. Celý den se o Vás budeme starat a důkladně Vás připravíme na nezapomenutelný jevištní výkon. A mimo jiné získáte všechny hmotné odměny z předcházejících balíčků.

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 150,000Edmond Rostand

Chtěli byste mít celé divadlo jen pro sebe a zhlédnout představení muzikálu Cyrano v soukromí? Případně s nejbližšími přáteli? Nebo byste chtěli uspořádat představení speciálně pro Vaši firmu? Tento balíček je přesně pro Vás! Odehrajeme Vám celé představení muzikálu Cyrano na prknech KD Vltava v Českých Budějovicích. A k tomu získáte všechny hmotné odměny z předcházejících balíčků.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable