POHLED_Cyklotura2014_Startovac.jpg

Jan Řepka & Leah Abramson - Malá letní cyklotúra 2014 Hudba

10 dní / 7 koncertů / 350 km. Dvě kytary a dobro. A to vše na bicyklech. Podpořte výjimečnou česko-kanadskou písničkářskou spolujízdu.

A je po turné / The Tour Is Over
7/26/2014

A je po turné / The Tour Is Over

Komentovaná fotogalerie. Videoreportáž. Resumé.

Jak se sluší a patří, jsme tu s krátkou zprávou o průběhu naší cesty. Děkujeme vám ještě jednou za podporu, bez níž by byl náš výlet víceméně prodělečný. Doufáme, že jste všichni dostali své odměny, a máme teď na mysli především pohlednice a muziku.

Audiozáznam jsme v průběhu turné nepořídili, zato se hned druhý den objevila místní televize, která udělala velmi pěknou 11minutovou reportáž, a také nás po cestě zachytilo docela dost různých objektivů, čehož jsme náležitě využili a připravili komentovanou fotogalerii. Obsahuje 75 fotek z celé cesty a ze všech koncertů, abyste neřekli, že jsme si celou tu pohádku vymysleli: 

DSC08489_LR4.jpg


Resumé.

Doba: 10 dní
Celková délka: 350 km

Počet koncertů: 7
Počet diváků: cca 300
Počet prodaných CD/vinylů: 26

Defekty: 3x Leah1x Patrick
Prasklý drát: 1x Jan

Nejtěžší etapa: Šebáňovice - Nové Podlesí (62 km, 36 °C)
Nejlepší koupačka: Sázava v Nespekách

Počet muzikantů, s kterými jsme sdíleli scénu: 14
Počet cyklistů, kteří nás kus cesty doprovázeli: 5
Počet posluchaček, které viděly 6 ze 7 koncertů turné: 2

Hotel: 2x
Kemp: 1x
Domácí ubytování: 6x

Náklady.

Před startem 15 593 Kč

 • 4 500 - tisk plakátů a letáků
 • 1 476 - poštovné, balné, pohledy, známky
 • 1 500 - půjčovné kola
 • 4 500 - lap steel kytara
 • 1 272 - výlet do Prostějova pro lap steel (Jan & Patrick)
 • 846 - struny, trsátka
 • 758 - cyklodoplňky

Během cesty 8 784 Kč

 • 2 600 - ubytování (Praha 600, Brejlov 2000)
 • 5 399 - jídlo
 • 459 - duše, pláště, kabely, lanka
 • 90 - koupaliště Cholín
 • 236 - vlak Zadní Třebaň - Praha (4x)

Celkem 24 377 Kč

Půl ceny havajské kytary (2250) si Patrick po skončení zaplatil ze svého. Jinak považujeme tenhle jolanový výlet za součást turné. Do nákladů nepočítáme cestu Ley a Patricka do Evropy a nepočítáme do něj čas strávený přípravou, který by si to ovšem zasloužil.

Kdybychom se měli spolehnout jen na vybrané vstupné z jednotlivých koncertů, poplatili bychom výše uvedené náklady sotva z poloviny. O to více vám ještě jednou děkujeme za váš podíl.

Poslouchejte hudbu, která si na nic nehraje. A nemusí být naše. Sledujte Open Mic a další nezávislé místní scény a nehleďte dvakrát na to, co servírují větší média. Podporujte dál své obecní oblíbence, jezděte na kole a buďte zdrávi.

Čím pomaleji, tím rychleji!

Jan & Leah & Patrick

www.janrepka.cz
www.leahabramson.com

 

KRESBA_Dorota_Startovac.jpg

Děkujeme // Thank you!
7/9/2014

Děkujeme // Thank you!

Včera po jedné skončila naše předstartovní sbírka. Ručička se zastavila na 24 021 Kč a 28 přispěvatelích. S takovou vzpruhou v zádech se nám pošlape docela jinak. Něco o tom napovídá už Patrickův včerejší americký úsměv:

Foto je pořízeno včera po čtvrté hodině u Vltavy na stezce mezi Zámky a Trojou. Po stejné cestě - jen s trochu větší náloží - pojedeme hned během první etapy směrem na Mělník. Už předchozí podvečer ale zahájíme celé turné koncertem v Galerii U Trojského koně v Praze.

Přijďte nás v sobotu podpořit osobně, sami na místě zůstaneme, přespíme v sousedním vodáckém kempu a v neděli ráno vyrazíme na sever. Podrobnosti zde.

Přípravy vrcholí.

Včera jsme jak vidno obstarali nákladní kolo pro Patricka, a to díky laskavé péči jistého pana Bláhy a jeho podniku Velorama. Dnes míříme prosím pěkně až do Prostějova pro jeden velmi unikátní a klasický hudební nástroj značky Jolana z roku 1953. Jmenuje se lap steel a znít by to mohlo nějak takhle.

Pak už nás čeká jenom zkoušení a balení. Ostrý start by měl být v sobotu 12/7 ve 12:07 z Michalské ulice 3. Následuje pomalá jízda přes Stromovku do Troje, příprava a od 17 hodin koncert a Open Mic. 

A co odměny?

Co se týče vašich odměn, ty digitální se pokusíme poslat ještě před startem, pohlednice pak samozřejmě přímo z cesty, měly by tedy dojít nejpozději 25. července. Ohledně rezervací na koncerty se vám ozveme individuálně do pátku. Zítra se na to ve vlaku vrhnem, všechno rozvrhnem a po návratu z Moravy celou tu slávu strhnem.

Pokud se nám přesto nepodaří navázat včas se všemi 58 startéry okamžitě kontakt, prosíme o shovívavost. Je to přeci jen poněkud větší zástup, než v jaký jsme doufali.

Ještě jednou vám všem děkujeme za citelné povzbuzení

Program turné.

Turné na Facebooku. 

Velorama.jpg

Nákladní párek. Ready to go.

---------------------------------------------------

Thank you in English!

Thank you for your contributions. Our campaign has been succesful: yesterday we achieved the goal at 160%. As you can see on the photos, we're in the middle of preparations. Start is planned for Saturday noon, Prague downtown.

We'll send you our digital music until the end of week and the postcards you shoud fin din your mail boxes on July 25th, latest.

You can follow our tour on facebook

Jan, Leah & Patrick

Leah nasedá. / Leah's tour bike borrowed.
7/6/2014

Leah nasedá. / Leah's tour bike borrowed.

Přípravy vrcholí. Někteří z nás už mají i na čem jet.

V pátek jsme konečně obstarali obstojný bicykl pro Leah Abramson. Vděčíme za něj jisté Aničce, t. č. na mateřské a ve Varech. Prvních deset kilometrů přežila ve zdraví, nosič (anglicky prý rattrap = past na krysy) byl fixován a posez poštelován. 

Teď zbývá už jen dlouhý vehikl pro Patricka, jdeme si pro něj v úterý do spřátelené prodejny Velorama. Ta se sice specializuje na skládačky, ale v zákulisí dsponuje taky jedním náklaďákem. A .. trošchu prostronější úložný prostor potřebovat budeme.

A propós, kdybyste nám někdo mohl půjčit Lap Steel kytaru, Reverb Pedal anebo kvalitní koš na řídítka, ozvěte se mi na jan@janrepka.cz. 

Sbírka finišuje. Pomozte nám najít padesátého startéra!

Kampaň, úspěšná již ze 140%, ještě 2 dny potrvá. Dosáhneme-li částky 25 000 Kč, pořídíme z vybraného koncertu profesionální nahrávku, kterou pak samozřejmě obdržíte jako první, ať už jste si dříve vybrali kteroukoli z odměn. 

Pomozte nám najít ještě 10 pomocníků, stačí přeposlat tento email s osobním doporučením třem čtyřem dobrým přátelům z kruhů cyklistických, hudebních nebo cojávím kanadských. Přímý odkaz je zde: http://www.startovac.cz/projekty/cyklotura2014

Jednou z nejobvyklejších odměn je pohlednice z cesty, za kterýmžto účelem jsme včera nakoupili krásné fotoreprodukce na výstavě Františka Dostála na Pražském hradě. Máte se nač těšit:

František_Dostál_z_cyklu_Letní_lidé_(1968-1990).jpg

František Dostál z cyklu Letní lidé (1968 - 1990) CC BY-SA 3.0

 

Děkujeme! 
Jan, Leah & Patrick

--

Thank you very much for all your contributions. Our campaign is already being succesful but there are still 2 days to go and our next goal is 25 000 CZK that allow us to produce a hq recording of some of the concerts on our tour. Final split-mp3-live-album will be added to all rewards you've already chosen. 

Please help us to spread the word (email, facebook, link to https://www.startovac.cz/projekty/cyklotura2014/) and thank you!

As you can see, Leah is already happy to ride her new mountain bike. The other photograph is a sample of postcards we're going to send to our backers. We've bought some nice and funny photo postcards yesterday at the Frantisek Dostal's exhibition called Summer People at the Prague castle. You're going to love them!

 

A je to doma! Už pomalu mažem...
7/1/2014

A je to doma! Už pomalu mažem...

Upřímně řečeno, opravdu jsme nečekali, že se podaří dosáhnout stanovené cílové částky tak rychle. Trvalo to přesně týden. Děkujeme!

Děkujeme upřímně všem (v tuto chvíli již více než čtyřiceti!) pomocníkům. Nelze ani jednoduše vyjádřit, jaké povzbuzení pro nás znamenáte. A opravdu nejde v první řadě o peníze. 

To je hnedle docela jiný pocit, než jaký jsem měl před třemi lety před svou Česko-slovensko-polskou cestou, kdy jsem byl skutečně na samotném startu ve značném minusu. A sám.

Pražský koncert 12. července 2014

Dnes jsem konečně doplnili podrobnosti k prvnímu startovnímu koncertu turné. Pokud v onu sobotu náhodou budete v Praze, přijeďte na kole nebo na bruslích za námi. Galerie U Trojského koně je podle našeho mínění vůbec nejlepší místo, kde můžem naši cestu rozjet. A začneme už v pět odpoledne, a bude to venku, a mají dobrou bezinkovou limonádu, a taky z toho určitě částečně uděláme open mic. 

Pozvěte své pražské přátele prostřednictvím Facebooku:

Startovac_TrojskyKun.jpg

Nenechávejte si naši Cykotúru pro sebe, kdyby každý z vás motivoval jediného přítele, aby nám do klobouku také něco přihodil, mohli bychom si dovolit nejen profesionální audio nahrávku, ale možná také videozáznam. Ještě zbývá skoro 7 dní do konce.

Nasměrujte své blízké za námi: www.startovac.cz/projekty/cyklotura2014

Děkujeme!

--

Za týden pošleme co nejpřesnější mapu naší cesty, abyste se mohli kdekoli přidat. A taky zřejmě začneme posílat některé z odměn (digitální alba), jakmile kampaň příští úterý skončí.

Jan & Leah

 A jsme za polovinou. Jen tak dál!
6/27/2014

A jsme za polovinou. Jen tak dál!

Tak už je nás v týmu - dohromady s muzikanty - rovných jedenadvacet. Díky dalšímu půltuctu startérů jsme se včera před půlnocí přehoupli přes magickou hranici 50%. Děkujeme!

Plakáty během včerejška dorazily do klubů a dnes už by měly viset po všech koutech naší cesty. Pokud jde o organizaci, zbývá domluvit jen několik detailů v Kutné Hoře a hlavně úvodní koncert v Praze. Do konce týdne to ale bude pevně dáno a přinejmenším na stránku Jana Řepky přišpendleno.

Prosím podpořte nás ještě jednou, ne již hmotně, nýbrž propagačně: 

 1. Zamyslete se, znáte-li dva tři přátele ve svém okolí, kterým by se náš plán mohl líbit natolik, že by chtěl mít doma taky jeden pohled nebo dvojici pěkných alb.
 2. Pošlete jim přímý odkaz na www.startovac.cz/projekty/cyklotura2014 
  a pár osobních vět o tom, proč nám sami držíte palce. 

Kdyby každý z nás našel mezi svými blízkými byť jen jediného dalšího startéra, máme vyhráno! Váš dobrý příklad může být dalším důvodem, proč se k našemu malému dobrodružství připojit.

Děkujeme vám srdečně; přikládáme jednu fotku, pro oficiální propagaci nevyužitou, avšak konečně také jeden z bicyklů odhalující; a nakonec zveme ke sledování takové pěkné retrokoláže podložené krásnou a capella písní v podání Abramson Singers, jak říká své kanadské spřátelené muzikantské skvadře Leah:


TO OUR FOREIGN ANGELS:

If there is already any foreign angel please let us know if PayPal payment worked well for you. We know it is a bit uncomfortable this Czech speaking site so we'd like to help next contributors from abroad as much as possible. Leave your feedback in posts below or at jan@janrepka.cz. Thank you very much!

Děkujeme prvnímu tuctu startérů!
6/25/2014

Děkujeme prvnímu tuctu startérů!

Máte přátele po trase? Dejte jim o našem turné vědět a pomozte nám tak nejen pokrýt náklady, ale také kapacitu našich hledišť. Kdo se na kterémkoli z koncertů prokáže vašim doporučením, dostane speciální cyklosamolepku a vyznamenání!

Plakáty a další tiskové materiály (letáky, brožurky a pohlednice) se u nás doma včera jenom mihly (viz foto). Ještě večer putovaly v mohutých obálkách na hlavní poštu a odtud do jednotlivých klubů. 

Určitě máte nějaké zatoulané příbuzné a bývalé spolužáky v Polabí (od Kolína po Litoměřice), na Benešovsku, Sedlčansku nebo Příbramsku. Pošlete jim odkaz na náš program: buď na podrobnosti na mé webové stránce anebo sem na náš Startovačí projekt. Určitě si vyberou - když už někdo v létě zůstává doma, kdovíjaké kulturní vyžití se mu tam většinou nenabízí. A byla by škoda, kdybychom někoho minuli a on to zjistil ex post. 

Děkujeme!

Jan & Leah

ReachedCZK 24,021(160%)

160%
CZK 15,000requested
58contributors
Contribute

project authorJan Řepka

Rewards

CZK 150Osobní pohlednice z cesty

Vyberte si obec na naší trase. Pošleme vám z ní pohled a na něm dvojjazyčnou báseň jen pro vás.

Number of available rewards: 16/30

Reward unavailable

CZK 288Nic než živák

Autentický profesionální záznam (námi) vybraného koncertu turné. Audio nejvyšší kvality + přednostní doručení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3002 alba dle vlastního výběru (digitálně).

Na výběr jsou alba Jana Řepky "Čistý byl svět" (2010), Nestíháme "Víceméně v klidu" (2007), Leah Abramson "Late Riser" (2013) a "The Abramson Singers" (2010). Ke každé zásilce přidáme několik bonusových, jinde nevydaných písní.

Expected delivery of the reward: July 2014

Number of available rewards: 31/40

Reward unavailable

CZK 4502 CD + 2 VIP rezervace na vybraný koncert turné

Dvě nejlepší místa v první řadě jen pro vás. Dvě CD dle vlastního výběru, dva podepsané plakáty a čtyři cyklistické samolepky s nápisem "Čím pomaleji, tím rychleji" navrch.

Number of available rewards: 17/21

Reward unavailable

CZK 450Abramson Overseas Fans

Personal postcard with a bilingual poem composed especially for you.

Expected delivery of the reward: July 2014

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 576Živák i mrtváky

Autentický profesionální záznam (námi) vybraného koncertu turné + všechna dosud vydaná studiová alba Jana Řepky i Leah Abramson. Digitálně a postupně.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Abramson Overseas Fans II

All Řepka's & Abramson's music in MP3 + Free bicycle sightseeing tour with Jan Řepka when you visit Prague + Personal postcard with a bilingual poem composed especially for you. (900 CZK = 48 CAD)

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

CZK 1,800Speciální muzikantský balíček

3h intenzivní soukromá lekce psaní písní s Leah Abramson (v angličtině) ANEBO Dvě 2h sezení v hudební poradně Jana Řepky (vybraná témata: Režie hudebního vystoupení, Booking/Plánování turné, Organizace vlastního hudebního pořadu/cyklu). Setkání proběhnou osobně nebo po skypu.

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 5,400Společný domácí koncert.

Jan Řepka a Leah Abramson jen pro vás a vaše přátele. Cesta v ceně. Nejlépe vyčerpat do konce července. / Slovensko možné za příplatek 1200 Kč.

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 7,200Opravdový mecenáš...

...si může odměnu tak trochu nadiktovat sám. V rámci svých schopností a časových možností mu určitě vyjedeme vstříc.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable