FFlogo2023v1startovac kopie.png

CONečně z kostek 2023 Ostatní

Unikátní projekt, který má za cíl oslovit nejen fanoušky Festivalu fantazie, ale i nadšence LEGO® stavebnice. Pomozte nám vytvořit další fantastickou stavbu!

FFulice2023-kdOFFICIAL.png

ReachedCZK 155,347(107%)

107%
CZK 145,000requested
96contributors
ContributeRewards

CONečně z kostek je projekt rozvíjející komunitu fanoušků Festivalu fantazie (FF), který je součástí kulturního dění ve městě Chotěboř již 28 let. Během této doby si akce získala mnoho pravidelných návštěvníků. Jde o jedno z největších pravidelných setkání fanoušků popkultury se zaměřením na sci-fi, fantasy a další žánrová témata. www.festivalfantazie.cz 

První model, model sokolovny, se již stal pravidelným účastníkem festivalů a reprezentoval FF na pražském Comic-Con Prague 2023.

Přenést atmosféru festivalu do modelu významně pomohly fanouškovské linie v přednáškových místnostech. A samozřejmě každý fanoušek svojí figurkou. Lidí se zapojilo spoustu, nejen přispěním finančního charakteru, ale hlavně podporou morální a nadšením pro festival. Na stavbu přispěli Kraj Vysočina, společnost Podhůří Železných hor o.p.s., tiskařská firma Plam a další.
 

V roce 2021 se nám i přes nepřízeň celosvětové pandemie podařilo zdárně dokončit první část tohoto velkolepého projektu a postavili jsme z kostek první budovu festivalové ulice - sokolovnu. Dnes, kdy se vrací nálada setkávat se na akcích a letní festival se vrací do svých klasických prostor, chceme postavit druhý model a nabídnout tak fanouškům možnost vytvořit společně hlavní festivalovou budovu plnou scének a vzpomínek na jejich zážitky.

“Při přípravách tohoto druhého projektu už si připadáme jako sehraná dvojka. Po dvou letech otevíráme staré složky a připravené podklady. Sice někde začínáme znovu a hledáme jiné cesty, ale už rozhodně víme, pro koho ten projekt děláme, že z naší práce mají fanoušci radost a těší se na pokračování.” Tereza a Ondřej

Co nás čeká v druhém projektu?

V první etapě jsme postavili detailní model sokolovny, kde je k vidění počítačová herna s konzolemi, přednáškové místnosti s růžovými budíky, beersety obsazené fanoušky s občerstvením, listím ověšené stromy, vybavené toalety i zázemí techniků. Fanoušci mají svoje figurky doslova od sklepa až na střechu, ve svých oblíbených kostýmech.
V druhé etapě chceme postavit Junior, první a nejstarší budovu festivalu, která přímo tepe historickými milníky akce, zážitky fanoušků i pořadatelů. LEGO® dílky nám opět pomůžou vykreslit místnosti do věrných podob linií jako Harry Potter, Star Trek a Fantasy & History. Konečně uvidíme Komárovo knihkupectví, budeme moct usadit figurku do ČajoFFny, na hlavní bar nebo do HoFFpůdky. A co víc? Konečně budeme moci vidět, jak po celé roky vypadalo zázemí festivalu! Kancelář Vaška Pravdy, kde hlavní pořadatelé řeší každodenní provozní záležitosti. Kuchyňku, kde se skládají legendární toasty. Technický a potravinářský sklad se zásobami nejenom pro hlavní bar.

Průběh (na co půjdou vybrané peníze?) 

Díky vám se bude moci nakoupit materiál (LEGO® kostky, figurky a vitrína) a zaplatit práci umělců a profesionálů z oboru, kteří projekt stavby modelu sokolovny budou realizovat. Vybrané peníze nám také pomohou uhradit nutné provozní náklady. Veškeré finanční příspěvky nad rámec projektu použijeme výhradně na přidání dalších detailů do modelu.

 

V následujících měsících po úspěšném ukončení kampaně se rozjede nákup kostek a stavba modelu; kreslení obličejů pro figurky a tvorba kostýmů nebo triček. O všem vás budeme informovat prostřednictvím newsletterů.

FFanoušci, pojďme si hrát! 

 

ReachedCZK 155,347(107%)

107%
CZK 145,000requested
96contributors
Contribute

project authorKonečně z Kostek

Rewards

CZK 150Účastník festivalu

K poděkování přidáme unikátní fotografii z procesu stavění modelu. Každá fotka bude originální, s jedinečným fotorámečkem. Odměnu zašleme e-mailem.

Expected delivery of the reward: May 2024

Number of available rewards: 149/150

Reward unavailable

CZK 200Fanoušek sběratel

odměna200.png

Rád kolektuješ artefakty? Získej kostku 2X4 s nápisem a obrázkem KD Junioru, kterou si můžeš jednoduše vystavit a chlubit se s ní před svými kamarády. Pokud jsi jakkoli přispěl již na projekt sokolovny, dostaneš automaticky navíc i kostku 2X4 s obdobným nápisem a obrázkem sokolovny a kdo ví, třeba v budoucnu zkolektuješ celou FF ulici?

Expected delivery of the reward: July 2024

Number of available rewards: 190/200

Reward unavailable

CZK 300Fanoušek srdcař

Vitrína s modelem bude obsahovat plaketu s popisem projektu, informacemi o stavbě, logy sponzorů a TVOJE jméno. Buď i TY na seznamu festivalových srdcařů!

Expected delivery of the reward: July 2024

Number of available rewards: 63/80

Reward unavailable

CZK 1,000Fanoušek Fanatik

odměna1000.png

Za tento příspěvek budeš mít v modelu LEGO figurku s vlastním obličejem a kostýmem. Odměna se řeší s každým konkrétním přispěvatelem. Vybrat si budeš moci také příslušenství k figurce a umístění v modelu celého Junioru.

Expected delivery of the reward: July 2024

Number of available rewards: 73/150

Reward unavailable

CZK 3,000Fanoušek lobista

odměna3000.png

Chcete mít na festivalu detailně vybavenou místnost linie pro svůj fandom? Jezdíte na festival se stánkem nebo obchůdkem a chtěli byste mít v modelu reklamu? Pro vás je tato odměna. Nabízíme možnosti umístění loga, plakátů nebo detailní podobu vašich produktů či předmětů.

Expected delivery of the reward: July 2024

Number of available rewards: 1/10

Reward unavailable

CZK 5,000Mistr stavitel iCON

odměna5000.png

Chceš pro model vytvořit něco speciálního? Navrhni ikonickou zmenšeninu zásadního festivalového artefaktu, který bude umístěný přímo ve vitríně s popiskem. Dodáš kresbu, fotku, modelový návrh nebo třeba jen nápad a poté se budeš podílet na realizaci (můžete být i skupina). Z kostek postavíme cca 20 cm vysokou stavbu. Zvládneme všechno, třeba i sošku Aeronautilus!

Expected delivery of the reward: April 2024

Number of available rewards: 1/4

Reward unavailable