chata-jaro.jpg

Chata Prašivá ekologicky Ostatní

Jsme parta nadšenců a srdcařů, kteří se již přes rok snaží o obnovu chaty Prašivá - nejstarší české horské chaty v Beskydech. Přidejte se k nám.

Poděkování Vám všem
7/12/2016

Poděkování Vám všem

Rádi bychom poděkovali Vám všem, kteří jste přispěli v minulých týdnech a měsících na startovac.cz na náš projekt obnovy horské chaty Prašivá. I když se cílové částky dosáhnout nepodařilo a tak Vám Vaše dary dle pravidel crowdfundingu budou navráceny, přesto Vám mnohokrát děkujeme za Vaši snahu a zájem. Kdybyste přesto měli chuť navrácené příspěvky chatě věnovat jiným způsobem, budeme za to rádi. Kontaktujte nás na: ms.broumovak@seznam.cz a finanční prostředky můžete převést napřímo na transparentní účet Klubu českých turistů, odboru Beskydy, který je realizátorem projektu "Vzkříšení horské chaty Prašivá". Číslo účtu je: 2800983665/2010 - FIO banka. Ještě jednou Vám děkujeme a těšíme se na setkání kdykoli na Prašivé. Klub českých turistů, odbor Beskydy

PODĚKOVÁNÍ VÁM VŠEM

Rádi bychom poděkovali Vám všem, kteří jste přispěli v minulých týdnech a měsících na startovac.cz na náš projekt obnovy horské chaty Prašivá. I když se cílové částky dosáhnout nepodařilo a tak Vám Vaše dary dle pravidel crowdfundingu budou navráceny, přesto Vám mnohokrát děkujeme za Vaši snahu a zájem. Kdybyste přesto měli chuť navrácené příspěvky chatě věnovat jiným způsobem, budeme za to rádi. Kontaktujte nás na: ms.broumovak@seznam.cz a finanční prostředky můžete převést napřímo na transparentní účet Klubu českých turistů, odboru Beskydy, který je realizátorem projektu "Vzkříšení horské chaty Prašivá". Číslo účtu je: 2800983665/2010 - FIO banka.

Ještě jednou Vám děkujeme a těšíme se na setkání kdykoli na Prašivé.

Klub českých turistů, odbor Beskydy

Nová odměna z Prašivé a pár novinek k tomu
6/7/2016

Nová odměna z Prašivé a pár novinek k tomu

Připravili jsme pro vás originální pamětní list. Chystáme slavnostní otevření rozhledny a brzy nás čeká na Prašivé velká pouť a po ní i dětský den.... . A aktuálně hostíme dobrovolníky z celého světa, kteří přijeli Prašivé pomoci. Podrobněji níže...

 

 

 

Nová odměna: Pamětní list - pomozte chatě Prašivá a získejte do své kanceláře originální vzpomínku.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají obnově chaty Prašivá - aktuálně na Prašivé hostíme dobrovolníky z Hong Kongu, Francie, Turecka, Číny, Japonska a Německa, kteři přijeli pomoci obnově této legendární horské chaty. Podpořte je svým příchodem, slovně, materiálně či jakkoli jinak i Vy.

Slavnostní otevření rozhledny - 11.6.2016 od 13:00 hodin . Neváhejte a buďte u toho s námi, kdy se po několika desítkách let zpřístupní rozhledna zase veřejnosti.

Velká pouť na Prašivé - 19.6.2016 - Přijďte na Prašivou a zažijte atmosféru největší a nejtradičnější akce, která se na Prašivé koná...určitě se nebudete nudit :-)

Dětský den a víkend pro rodiny s dětmi - 25.-26.6. - spolu s outdoorovými kočárky B.O.B. pro Vás chystáme víkend plný zábavy, her a soutěží pro děti včetně testování outdoorovýc kočárků. Chybět nebude ani táborák a opékání špekáčků.

Tak neváhejte a zastavte se na Prašivé - detailní informace o akcích: www.ChataPrasiva.cz

Slavnostní otevření rozhledny
5/30/2016

Slavnostní otevření rozhledny

Kamarádi, přatelé...zveme Vás na slavnostní otevření rozhledny na Prašivé, které se uskuteční 11.6.2016 od 13 hodin. Nenechte si tuto ojedinělou akci ujít.

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ ROZHLEDNY NA CHATĚ PRAŠIVÁ – 11.6.2016

Po více než roce usilovných prací nadšenců a dobrovolníků z Klubu přátel chaty Prašivá a Klubu českých turistů se podaří zpřístupnit po několika desítkách let veřejnosti uzavřenou unikátní rozhlednu na horské chatě Prašivá, která je nejstarší českou horskou chatou v Beskydech.

Organizátoři slavnostního otevření zvou veřejnost dne 11.června od 13 hodin na Prašivou, kde se uskuteční tato výjimečná událost. Kromě "prvních kroků po rozhledně“, tedy komentovaných prohlídek s průvodcem, jsou na programu také koncerty několika kapel, kdy zlatým hřebem této slavnosti bude vystoupení známého muzikanta Tomáše Kočka. Živá hudba bude pokračovat celé odpoledne až do večerních hodin, kdy vzplane táborák, u kterého se bude nejen hrát a zpívat, ale také opékat špekáčky.

Vstupné dobrovolné – bude věnováno na pokračující obnovu této legendární horské chaty.

Připojte se a podpořte Vaší účastí chatu Prašivá i Vy.

Děkujeme!!!

Více informací na: www.ChataPrasiva.cz

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 200,000requested
0contributors
Contribute

Rewards

CZK 150Elektronická fotodokumentace ze záchrany a obnovy

Získejte jedinečnou sérii fotek za zákulisí obnovy této legendární chaty. Objevte s chataři to, co v ní našli, jaká nemilá překvapení na ně čekala, jak probíhaly náročné práce na záchraně atd. Buďte tak svědky proměny této krásné chaty prostřednictvím fotoaparátu ze zákulisí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Nový pohled z Prašivé s dvěma originálními razítky

Pohlednice z chaty Prašivá s dvěma originálními razítky odeslaná symbolicky přesně v den 95. výročí otevření chaty.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Jubilejní turistická známka – k 95.výročí výstavby

Opravdová specialita pro sběratele turistických známek. Klub přátel chaty Prašivá se rozhodl o vytvoření jubilejní turistické známky k 95.výročí výstavby této nejstarší české horské chaty v Moravskoslezských Beskydech. Chcete ji mít mezi prvními i Vy?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Pamětní list z Prašivé

Získejte originální pamětní list jako poděkování za Váš dar chatě Prašivá? Ve Vaší kanceláři či domově Vám bude neustále připomínat, že právě Vy jste byli u toho, když chata Prašivá začala vzkvétat. Tak neváhejte a buďte u tohoto ojedinělého projektu s námi.

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 555Rozhledna - Vaše první kroky po ní

Historická věžička chaty sloužila kdysi jako rozhledna. Od té doby je mnoho let již veřejnosti uzavřena. Buďte na jejím panoramatickém ochozu po vzkříšení chaty mezi prvními. Jedinečná příležitost pro všechny milovníky rozhleden!!!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 555Chatařské osvěžení pro pár

Co takhle dát si chatařskou specialitu? Přírodní mošt dle výběru? V nabídce bývá – černá jeřabina, rakytník, lesní ovoce, angrešt a další. A komu radši libo pivečko, dostane ho natočené osobně od chatařů Martina a Michala! A přijdete-li v páru, dostanete obojí! Tak teď už jen hurá za osvěžením na Prašivou!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Chatařská mňamka 1 – aneb borůvkové knedlíky frčí

Ještě jste neslyšeli o borůvkových knedlících z Prašivé. Nevadí, rádi Vám je uděláme, jak jinak, než na páře. A věřte, že ještě dlouhou se budete po té porci 4 velkých knedlíků oblizovat :-)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Chatařská mňamka 2 - extra porce polévky

Co takhle dát si oblíbenou zelňačku nebo česnečku v půllitrové misce a k tomu svěží pivečko či nějaký mátový/heřmánkový čajík také do půllitru? A ta česnečka může být klasicky s uzeným sýrem nebo dle chatové tradice s tvarůžkem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 777Chatařské tričko s logem chaty

Chcete mít jedinečné tričko z chaty Prašivá, kterým se pyšní jen ti, kteří chatě výrazně pomohli? Chcete mezi ně patřit i Vy? Neváhejte, kolekce je velmi omezená :-)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Medvědice z Prašivé – něco pro pány!

Ještě jste neochutnali Medvědici z Prašivé? Tak neváhejte…tento bylinný likér nekoupíte nikde jinde. Originální placatka 0,2 l a miniplacatka 0,04 l tu čekají jen na Vás. Cvaknete si tedy s námi?

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900Medová pusa z Prašivé – něco pro dámy!

Ještě jste neochutnali Medovou pusu z Prašivé? Tak neváhejte…tato vítečná přírodní medovina v originálním balení 0,2 l je k dostání jen na Prašivé. Tak buďte mezi prvními, kdo si lízne :-)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Tajemný prašivácký balíček

Co se za tím skrývá? Vstup na historickou rozhlednu, elektronická fotodokumentace ze vzkřišování chaty a dále na zlepšení chuti bylinný likér Medvědice z Prašivé v originálním balení 0,04 l.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Nejen tajemné poklady chaty Prašivá...

Objevte ta nejtajnější zákoutí chaty, od klenbového sklepa až po historickou rozhlednu a na závěr se vyfoťte s naším symbolem chaty - prašivým medvědem. Jako vzpomínku na tento ojedinělý zážitek v narozeninovém roce chaty si odnesete jubilejní turistickou známku. Na samotný závěr Vám u dobrého kafíčka ukážeme tajné poklady, které byly na chatě nalezeny.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,333Divoká noc na rozhledně

Že jste ještě nikdy nespali na rozhledně? My Vám to umožníme. Budete svědky impozantního západu slunce nad 500 let starým dřevěným kostelíkem, budete obdivovat unikátní endemitický smrk zvaný „šiškovník prašivý“ a to vše tzv. na divoko…tedy ze spacáku na karimatce. Prožijte tento unikátní zážitek s námi! Pozor, jen na vlastní nebezpečí!

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 4,000Horský víkend na Prašivé

Odměnou Vám bude ubytování na dvě noci pro dvě osoby se snídaní na naší roubené horské chatě, která od pradávna láká horaly z různých koutů země. Pobyt Vám zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu na východ slunce.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Romantický víkend na Prašivé

Užijte si romantický víkend na horské chatě na dvě noci v pokojíku s balkónkem a výhledem na kapličku. Váš pobyt Vám zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu slunce, kde budete moci společně povečeřet a zažít tak příjemné chvíle.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Prašivá SPECIÁL

V rámci speciálního balíčku Vás pozveme na grilovačku na Prašivé v kruhu nejbližších příznivců chaty, dále Vám poskytneme ubytování, snídani a Váš pobyt zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu a východu slunce. Jako pamětní dáreček si odnesete domů nejen krásné vzpomínky z neopakovatelné akce, ale i výroční turistickou známku a fotodokumentaci celého projektu „Vzkříšení horské chaty Prašivá“.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 15,000Silvestr na vzkříšené Prašivé

Zažijte Silvestr na vzkříšené Prašivé v kruhu nejbližších příznivců chaty. Za Vaši podporu Vám připravíme silvestrovské pohoštění, ubytování, snídani a Váš pobyt zpříjemníme prohlídkou celé chaty, jejího zákulisí a vezmeme Vás i na rozhlednu při západu a východu slunce. Jako pamětní dáreček si odnesete domů nejen krásné vzpomínky z neopakovatelné akce, fotku se symbolem chaty - našim medvědem ale i naši prašiváckou jubilejní turistickou známku. Tato jedinečná nabídka je omezená - pouze pro první dvě dvojice.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 77,777Chata jen pro Vás…

Pro 77 Vašich nejbližších přátel a to na 77 777 sekund bude chata jenom Vaše. Připravíme pro Vás 77 výtečných polévek, 77 piveček, 77 čajíků a 77 domácích buchet. Všech 77 Vás "ubytujeme" a přesně v 7 hodin 7 minut a 7 sekund Vás vyženeme po skupinkách 7 lidí na rozhlednu. Návrh symbolického termínu: 7.7.2017

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable