zvire z el_hithit banner2.jpg

CD Vlnobytí: Zvíře z elektřiny Hudba

Hrajeme power-folk, hudební styl mezi hospodským vyřváváním a zaříkáváním hadů. Nahráli jsme album Zvíře z elektřiny. Pomozte nám ho vydat!

CD Vlnobytí: Zvíře z elektřiny

ReachedCZK 37,590(107%)

107%
CZK 35,000requested
62contributors
ContributeRewards

Vlnobytí goes huge! Po sedmi letech pořvávání u táboráku, na půdě a v garáži jsme konečně nahráli album. Opravdový nahrávací studio, opravdovej mistr zvuku, zkoušení a pilování. A teď potřebujem opravdový peníze, abychom to dotáhli celý do konce a vydali CD. Budeme moc rádi, když nám s tím pomůžete a koupíte si album tady v předprodeji!

Album máme nahraný a grafiku skoro hotovou. Zaplatit studio a profesionálního mistra zvuku ale nebyla sranda a tak by nám dost pomohlo, kdybyste si CD mohli koupit v předprodeji a my tak získali prostředky na poslední věc, kterou Zvíře z elektřiny potřebuje, aby spatřilo světlo světa: na tisk a lisování. Spousta práce ale už je za náma, takže když se podaří na tisk vybrat, můžem cédéčko na podzim pokřtít.

UPDATE 3: -------------------------------------------------------------------------------

Máme to! Jste skvělí! Paradajs, slavíme a opravdu moc děkujeme všem, kteří se přidali a pomohli cédéčku na svět. Vážíme si toho! Překvapilo nás, v jak krátkým čase se to stihlo, do konce kampaně zbývá ještě týden. Pokud se tu ale ještě i tak objeví někdo, kdo si desku chtěl koupit a ještě se k tomu nedostal, klidně pokračujte. Když něco zbyde, nenecháme peníze ladem, natočíme videoklip. Díky!

UPDATE 2: -------------------------------------------------------------------------------

Kampaň už je v polovině! Moc děkujeme všem, kdo se přidali a lákáme všechny, kdo ještě ne. Podpořte power-folkovou kooperaci se zásvětím! Přispějte na ochranu lesních bůžků na sídlišti Ďáblice! V úterý jsme odehráli príma koncert na fotogenickým místě na pražský Štvanici, mělo to dobrou atmosféru. Nestihli jste to? Tak si nás kupte domů v konzervě - nahraný na cédéčku!

IMG_7198.JPG

Foto z posledního koncertu v Bike Kitchen Praha, autor: Michal Fučík.

UPDATE: ----------------------------------------------------------------------------------

Díky, jste skvělí! Za první týden kampaně se podařilo vybrat přes 60 procent potřebné částky. O tom se nám ani nesnilo, děkujeme! Teď by ale bylo škoda usnout na vavřínech. Víme, že nás moc lidí nezná a dosud jsme hráli hlavně pro kamarády. Skalní fanoušci už nejspíš přispěli a tak je potřeba zkusit rozšířit fanouškovkou základnu. Víte o někom, komu by se mohla naše hudba líbit? Pošlete mu link! Moc nám to pomůže! A taky doražte na úterní koncert na Štvanici, kde zahrajem na otvíračce Bike Kitchen Praha.

Víc info tady: https://www.facebook.com/events/397519630971477/

Foto ze včerejšího koncertu v Prokopským údolí, autor: Tereza Klenorová.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Kdo jsme a co děláme?

První kapelu si spolu Tomáš s Matesem založili, když jim bylo dvanáct. Tenkrát zkoušeli hrát punk, pak přesedlali na alternativní rock a trochu experimentovali. Pod jménem Vlnobytí jsme začali hrát ve třech, Tomáš, Mates a Bára, v zimě 2012 ve studený garáži osvětlený jedinou žárovkou, schoulený u praskajících kamínek. Před dvěma lety se k nám přidal ještě Michal coby zpěvák a ukulelista. Baví nás kombinovat nepravidelný složený rytmy s magicky laděnýma básnickýma textama, baví nás vícehlasnej zpěv i strohá recitace. Za ty roky, co spolu hrajem, jsme vystupovali na svatbě, hráli při čištění řeky Úpy a na několika větších i menších festivalech, ale nejradši hrajem u ohně, v menších klubech a po putykách.

397_image.jpg

Co bude na cédéčku?

Nahrát album nám trvalo, rozhodli jsme se pro to až po dlouhých sedmi letech teprv v momentě, kdy jsme měli pocit, že máme v ruce konečně nějak ucelenej soubor písniček. Jejich texty jsou poetický, ale snad ne patetický: zveme v nich přírodu zpátky do měst, voláme havrana a taky v hubách převalujem cíga spolu se strůjci vesmíru. Rytmus se sype a valí a místy vykoukne i nějakej pěknej popěvek. Poslední rok jsme nekoncertovali a všechnu energii investovali do zkoušení a vymýšlení nových věcí, takže na albu najdete několik tracků, které jste ještě nikde slyšet nemohli. Pro ty, kdo nás už znají: tady je seznam písniček, které se na Zvíře z elekřiny dostaly: Noc v jámě lvové, Dej pozor, Havrane, poleť, Jelen, Konec světa, Noční, Prej, že příroda se zase vrací do měst, Proměna a Sylva se bude bát. Track Havrane, poleť si taky můžete rovnou pustit, na ochutnání:

Cédéčko bude krásný i na pohled: týhle stránky se ujal náš kamarád a talentovanej ilustrátor Kuba Hrdlička. Finální podobu potisku a merche ještě ladíme, nějakou představu si ale už udělat můžete. Bude to trochu temný a mystický a taky trochu špinavý, prostě jako naše hudba. Jsou větve a větve a trní / je málo světla / je mokro / ve tmě jsou lišky a hadi / a jelen // Jsou větve a větve a trní / je málo světla / je mokro / on může být všude / on, jelen // V bažinatém lese / lovím jelena / a pak se to stane / už nejsem lovec, jsem / v bažinatém lese / lovím jelena / a pak se to stane / jsem lovena // Jsem noční trofej lesa.

zvire z elektriny mockup 3.jpg

pozadi2 vrstvy ver6_5_2.jpg

Jak deska vznikala?

Když jsme si poprvý na půdě domu Tomášovy babičky plácli na to, že natočíme album, měli jsme trochu strach a hodně jsme se těšili. Drilování písniček byla celkem dřina, Bára se vztekala, když jí kluci pérovali, že jí to ujíždí ve vejškách, kluci píglovali přesný nástupy a rytmický přechody. Po několika měsících nacvičování tři natáčecí dny ve studiu a pak napjatý očekávání, až mistr zvuku Martin pošle první smíchaný verze. Martin tracky smíchal citlivě a vkusně a my máme z výslednýho zvuku velkou radost. A doufáme, že ji uděláme i vám, až si to poslechnete! Ale potřebujeme, abyste nám pomohli dovést to celý do finále a desku vydat. Předem díky!

ReachedCZK 37,590(107%)

107%
CZK 35,000requested
62contributors
Contribute

project authorVlnobytí

Rewards

CZK 120MP3 album

Download MP3 nahrávek alba (přenosová rychlost 320 kbps). MP3 navíc dostanete hned po skončení kampaně!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Opravdové CD

CD Zvíře z elektřiny s bookletem s obrázky od ilustrátora Jakuba Hrdličky. Album chceme pokřtít na podzim a bude moc hezký!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350MP3 album a plakát

MP3 nahrávky + na risografu vytištěný plakát s ilustrací od Jakuba Hrdličky

Number of available rewards: 45/50

Reward unavailable

CZK 400Opravdové CD a volňásek na křest

Dostanete fyzické Zvíře z elektřiny a volný vstup na podzimní křest alba v Praze. Ještě přihiodíme placku s kresbičkou od Kuby Hrdličky, aby vám to na koncertě slušelo.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Opravdové CD, plakát a placka

CD Zvíře z elektřiny + MP3 nahrávky + plakát se šťavnatou ilustrací od Jakuba Hrdličky (sběratelská grafika vytištěná na risografu, mňam) + placka

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650Opravdové CD, vstup na křest, plakát a placka

CD Zvíře z elektřiny + download MP3 nahrávek + na risografu vytištěný plakát i ilustrací Jakuba Hrdličky + placka s motivem Kubovy kresby a navíc ještě volňásek na podzimní koncert v Praze, kde desku pokřtíme

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Sponzorská odměna

CD Zvíře z elektřiny s bookletem s ilustracemi Jakuba Hrdličky + MP3 nahrávky + na risografu vytištěný plakát + volný vstup na pražský křest na podzim + placka a ještě náš neskonalý vděk a pohled z kapelního výletu

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,2006 ks CD

Dostanete šest opravdových cédéček za zvýhodněnou cenu. Je teprv léto, ale Ježíška už budete mít pořešenýho:-).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Akustický koncert

Soukromý koncert bez ozvučení

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Soukromý koncert se vším všudy

Přijedeme i s ozvučením

The number of rewards is not limited

Reward unavailable