cover.jpg

Částečná kráva: další pohledy z cest Knihy

Od autora Kompletní slepice. Druhý díl odlehčeného cestopisu, který kombinuje zápisky z cest s politickými a ekonomickými komentáři.

NYgauner-tex.jpg

ReachedCZK 32,000(128%)

128%
CZK 25,000requested
75contributors
ContributeRewards

První díl s názvem "Kompletní slepice: Šikmé pohledy z cest" se celý odehrává v Číně během mého půlročního pobytu v provincii Shandong. Druhý díl nás zavede do USA, Německa, Švýcarska, Bulharska a dalších zemí.

 

Kdo jsem já

Jsem téměř absolventem Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, učím němčinu, starám se o weby euroSEPTIK.cz a Bastiat.cz, jsem šéfredaktorem časopisu Laissez Faire a pravidelným spolupracovníkem Ludwig von Mises Institutu ČR & SR. Poslední půlrok jsem strávil na stáži v Cato Institutu předním libertariánském think-tanku. Když mám čas, píšu knihy. :)

 

O co jde

První díl s názvem "Kompletní slepice" jsem si vydal svépomocí a prodalo se již přes tři sta výtisků. Všechny informace o prvním dílu můžete nalézt na mém blogu. Ekonom Pavel Kohout o knize napsal:

Zápisky z ročního studijního pobytu v Číně. Talentovaný mladý autor popisuje a komentuje zážitky a čínské reálie z pohledu ekonoma rakouské školy. Ale žádná ekonomická nuda. Hovorový, bezprostřední styl vás vtáhne do děje: “Z woku se mi podařilo vylovit oba pařáty. Pak jsem tam nahrabal hůlkama fakt velkej kus masa, ale bylo to nějaký tvrdý, tak si říkám, co to je – a byla to uvařená hlava kohouta i s hřebínkem, okem a zobákem. Už stačilo jen zamrkat.”

Po přečtení Kompletní slepice váš pohled na Čínu už nikdy nebude takový, jaký byl předtím.

Ale v Číně jsem byl před třemi lety. Od té doby jsem zase projel kus země, a tak bych se chtěl se svými čtenáři podělit o zážitky i svoje neklidné myšlenky, které mi při cestách nedají spát.

Těžištěm knihy bude šestitýdenní cestování po americkém východním pobřeží a půlroční stáž ve washingtonském think-tanku. Tentokrát ale dojde na Evropu -- společně pojíme německé bratwursty, švýcarské rösti, lichtenštejnský knížecí entrecôte, šopský salát v Bulharsku a další lahůdky.

Ve skutečnosti ale vůbec nejde o jídla. Už v první knize jsem vyzradil, že nejsem žádný gurmán. Jde hlavně o strasti a překvapení při setkání s jinou kulturou.

 

Můj cíl

Vydat knihu pouze za použití vlastních zdrojů je možné, ale velmi obtížné. Tisk stojí docela dost peněz, které se autorovi sice vrátí, ale až třeba za rok. Proto bych rád do začátku měl už nějakou sumu, která pokryje větší část nákladů. Pokud nebudu muset začínat s nulou, můžu taky slíbit lepší grafické zpracování knihy -- více obrázků a pečlivější práci při editaci.

Kniha by měla být k dispozici pro předvánoční trh.

 

Rozhovor se Startovačem o knize

 

Co potřebuju

Vaši podporu. Čím více budete tento projekt sdílet, tím lepší kniha nakonec bude. Samozřejmě taky potřebuju vaše peníze. Otevřená mysl je věc jedna, ale otevřená peněženka věc druhá. :)

 

Odměny

Na oplátku vám nabízím výtisky knihy, které samozřejmě můžete dále přeprodávat za jakoukoliv cenu, a neopakovatelné zážitky při čtení knihy.

Děkuji za Vaši podporu a těším se na osobní setkání při křtu knihy.

ReachedCZK 32,000(128%)

128%
CZK 25,000requested
75contributors
Contribute

project authorMartin Pánek

Rewards

CZK 200Čtenář

Zašlu vám jeden výtisk knihy s podpisem a osobním věnováním. V ceně je i poštovné (v ČR).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Nadšený čtenář

Zašlu vám dva výtisky knihy s podpisem a osobním věnováním pro další osobu dle vašeho výběru. V ceně je i poštovné (v ČR).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Sponzor

Zašlu vám tři výtisky knihy s podpisem a osobním věnováním pro osoby dle vašeho výběru. V ceně je i poštovné (v ČR). Navíc vás zmíním přímo v knize jako sponzora a odkážu na projekt podle vašeho přání.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Dealer

Zašlu vám deset výtisků knihy s podpisem a osobním věnováním do libovolného počtu z nich. V ceně je i poštovné (v ČR). Navíc vás zmíním přímo v knize jako sponzora a do knihy umístím grafickou reklamu na projekt podle vašeho přání.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Promotér

Zašlu vám dvacet výtisků knihy s podpisem a osobním věnováním do libovolného počtu z nich. V ceně je i poštovné (v ČR). Navíc vás zmíním přímo v knize jako sponzora a do knihy umístím grafickou reklamu na projekt podle vašeho přání ve velikosti jedné stránky knihy.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Čestný spoluautor

V případě, že by chtěl někdo přispět touto šílenou částkou, zašlu mu 50 výtisků knihy (v ceně je i poštovné v ČR), podpisem a osobní věnování napíšu do kolika knih si bude přát, umožním mu vložit do knihy reklamu na dvě stránky knihy, zmíním ho v poděkování, nechám jej knihu pokřtít a zakoupím mu láhev alkoholu dle jeho výběru.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable