startovacuvodni.jpg

časopis Poezie Knihy

Založte s námi časopis, který pomůže poezii opět získat významnější místo mezi lidmi.

startovacuvodni.jpg

ReachedCZK 63,850(106%)

106%
CZK 60,000requested
59contributors
ContributeRewards

Poslední půlrok jsme strávili přípravou nového českého časopisu zaměřeného na poezii. Vyhledávali jsme ty nejlepší básně u nás a v zahraničí, domluvili jsme jejich publikaci s autory, vytvořili jsme koncept časopisu do budoucna, spustili internetové stránky a připravili a vytiskli zkušební verzi prvního čísla. Z výsledku máme velkou radost a těšíme se, až si časopis budete moci přečíst i vy. Chybí nám k tomu peněžní prostředky na následující: 

- vytištění nákladu prvních dvou čísel (jaro a léto 2018), než se časopis uživí sám

- internetovou reklamu a další druhy prezentace časopisu

- distribuci časopisu ke čtenářům 


IMGP2048startovac.jpg


Chceme potěšit současné milovníky poezie i k ní přivést nové čtenáře

Poezie byla ve starých rozvinutých společnostech jedním ze základních druhů umění, byla populárnější než próza, protože se mohla mezi lidmi šířit ústně a bylo snadné o ní debatovat. Dnes je nesrovnatelně populárnější film nebo hudba, ale nemusí to tak zůstat. Například v anglofonních zemích knihám a časopisům věnovaným poezii v současnosti stoupají náklady a básně tam vycházejí i ve velkých celonárodních denících. 

Není to překvapivé. Dnešní roztříštěná doba svědčí krátkému formátu poezie. Zatímco ne každý má čas si přečíst dlouhou knihu, aby o ni mohl diskutovat s kamarády, báseň stihne přečíst každý během chvíle, a to i několikrát. Básně lze mimo jiné snadno sdílet a číst na internetu a sociálních sítích.

Uvědomujeme si, že ne každý má k poezii kladný vztah. Myslíme si ale, že je to často způsobeno nešťastným prvním setkáním, které nezřídka proběhlo v nudných školních lavicích. Poezie není jedna, je jí nespočet druhů a každý si může najít básně, které odpovídají jeho vkusu. Jak vtipně poznamenal jeden americký spisovatel: "Také jsem potkal mnoho hloupých lidí, ale nemyslím si, že všichni lidé jsou hloupí. Proč by to u básní mělo být jinak." Chceme proto publikovat široké spektrum básní, které mají potenciál zaujmout nejrůznější lidi.

IMGP2007startovac.jpg


Jak bude časopis Poezie vypadat


Časopis bude obsahovat pouze básně a vždy jeden rozhovor o poezii. Bude se tak podobat spíše knize a zůstane v domácí knihovně vždy aktuální. Básně budou pocházet z různých koutů světa i různých časových období. Našim cílem je publikovat ty nejzajímavější básně nezávisle na tom, zda je napsal držitel Nobelovy ceny nebo váš kamarád ze sportovního oddílu. Časopis bude mít pravidelně aktualizované webové stránky, kde budou některé básně z časopisu dostupné k volnému čtení i poslechu.

IMGP2053startovac.jpg


Jak často bude časopis vycházet a kde a jak si ho bude možné koupit

Časopis bude vycházet čtyřikrát ročně, jedno číslo v každém ročním období. Nechceme nikoho poezií zahltit, byli bychom raději, kdyby si čtenáři měli čas přečíst každé číslo několikrát. Časopis si z počátku možné objednat především přes internet a postupně bychom rádi vytvořili rozsáhlou síť prodejních míst tak, aby bylo možné si časopis koupit i v malých městech a obcích po celé České republice. První číslo vytiskneme a rozešleme ihned po skončení této kampaně, tj. v květnu 2018. Druhé číslo pak vyjde koncem července 2018 a následující na podzim a v zimě. 


IMGP2018startovac.jpg

Co umožní váš příspěvek

Máte možnost podpořit vznik literárního časopisu a přímo se podílet na založení pěkné tradice na mnoho let dopředu. Češi byli vždy nadprůměrní čtenáři – cizinci se při návštěvě naší země často diví, kolik lidí u nás čte knihy v dopravních prostředcích. To je něco, na čem můžeme jako společnost stavět a prostřednictvím projektů jako je tento dále rozvíjet.

Váš příspěvek je pro hladký rozjezd časopisu zásadní  jména větších přispěvatelů budou proto vytištěna přímo v tiráži. K tomu pro vás máme spoustu pěkných dárků, které vidíte v nabídce odměn a na obrázku níže.

poezie-finalA4.jpgpoezie-záložkafinal.jpg

Náhled výtvarných odměn: plakát a záložka časopisu Poezie v přípravě

Děkujeme a těšíme se, že už za měsíc a půl budeme moci doručit první číslo do vaší poštovní schránky. Už nyní si můžete přečíst a k poslechu pustit první báseň na internetových stránkách časopisu:

www.casopispoezie.cz

Časopis Poezie má také facebookovou a instagramovou stránku, kde budeme sdílet básně z časopisu a další zájimavosti. Budeme rádi, když tyto stránky začnete sledovat:

https://www.facebook.com/casopisPoezie/

https://www.instagram.com/casopispoezie/

ReachedCZK 63,850(106%)

106%
CZK 60,000requested
59contributors
Contribute

project authorSebastian Kantor

Rewards

CZK 150První číslo časopisu Poezie v PDF

První číslo časopisu Poezie Vám zašleme e-mailem v elektronickém formátu PDF.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Knižní záložka časopisu Poezie, první číslo v PDF

Originální knižní záložka s kresbou [URL="https://www.instagram.com/obrazkovani/?hl=cs"]Johany Ševelové[/URL], autorky kresby na obálce prvního čísla časopisu Poezie, a první číslo časopisu Poezie v elektronickém formátu PDF e-mailem.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500První číslo časopisu Poezie a knižní záložka

Tištěné vydání prvního čísla časopisu Poezie a originální knižní záložka s kresbou [URL="https://www.instagram.com/obrazkovani/?hl=cs"]Johany Ševelové[/URL], autorky kresby na obálce prvního čísla časopisu Poezie.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Roční předplatné časopisu Poezie

Čtyři tištěná čísla časopisu Poezie (jaro, léto, podzim a zima 2018) poštou do Vaší schránky. PŘEDPLATNÉ OBDRŽÍ KAŽDÝ KDO PŘISPĚL A PŘISPĚJE 800 KČ A VÍCE – I KDYŽ TO V ODMĚNÁCH ZA 1000 A 2000 NENÍ UVEDENO.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Plakát Poezie, první číslo a knižní záložka

Originální plakát časopisu Poezie od [URL="https://www.instagram.com/obrazkovani/?hl=cs"]Johany Ševelové[/URL] , tištěné vydání prvního čísla časopisu a knižní záložka.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Uvedení v časopise, plakát, první číslo, záložka

Uvedení Vašeho jména mezi podporovateli v tiráží časopisu po dobu jednoho roku (čtyř čísel), originální plakát časopisu Poezie od [URL="https://www.instagram.com/obrazkovani/?hl=cs"]Johany Ševelové[/URL], tištěné vydání prvního čísla časopisu a knižní záložka.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Uvedení v časopise, předplatné, plakát, záložka

Uvedení Vašeho jména mezi hlavními podporovateli v tiráží časopisu po dobu dvou let (osmi čísel), roční předplatné časopisu, originální plakát časopisu Poezie od [URL="https://www.instagram.com/obrazkovani/?hl=cs"]Johany Ševelové[/URL] a knižní záložka.

Expected delivery of the reward: May 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 10,000Jedinečný plakát, uvedení v časopise, předplatné..

Autorka kresby na obálce prvního čísla [URL="https://www.instagram.com/obrazkovani/?hl=cs"]Johana Ševelová[/URL] nakreslí plakát, který budete mít pouze Vy. Vaše jméno bude uvedeno mezi hlavními podporovateli v časopise po dobu tří let (dvanácti čísel), obdržíte předplatné časopisu na jeden rok a originální knižní záložku.

Expected delivery of the reward: May 2018

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable