P8312853 [298624].JPG

Čaroděj Výproděj: vydání debutového CD Hudba

Vypusťte Trapné ticho do světa!

Vyprodej_09.jpg

ReachedCZK 15,732(157%)

157%
CZK 10,000requested
42contributors
ContributeRewards

diky_3.jpg

Kdo to je?

Čaroděj Výproděj je hudební projekt plzeňsko-pražské autorské dvojice Pavla Kielbergera a Jana Vítů, kterou letos v dubnu spojila společná láska k absurdní poetice nákupních center, výprodejů, teleshoppingů, televizních reklam, realitních makléřů, podivných slizkých věcí a prapodivných výdobytků postmoderní společnosti třetího věku všeobecně.

Původně pouliční akustické duo klarinet - ukulele se na připravovaném debutovém albu Trapné ticho proměnilo v tvůrce fiktivního rozhlasového pořadu, v němž se mísí komediální písničky se skrytými reklamami, dotazy diváků, živým apokalyptickým zpravodajstvím a rozhovory škodolibého moderátora s poťouchlými hudebními hosty.

Proč to je?

Už delší čas se tématem rádií, komerce a reklam intenzivně bavíme a narůstala v nás neodolatelná touha natočit o tom konceptuální albumDovolili jsme si proto upustit tento tvůrčí přetlak a dvě svá alterega jsme vložili do sofistikovaného příběhu, kde tito dva hrdinové bojují za nás všechny s mediálním zlem, které dnes a denně buší na bránu lidských duší a svrhává do pekel a zapomenutí poslední zbytky kvalitního veřejnoprávního vysílání.

Název alba vyplynul v podstatě sám – trapné ticho se ozývá po většině vtipů našich "oblíbených" rozhlasových i festivalových moderátorů a jako červená nit se prolíná i naším albem.

Vyprodej_01.jpg

Jak to zní?

Ve dvou lidech jsme osedlali syntezátory, svépomocné obří sbory, dalších jedenáct hudebních nástrojů, perkuse, beatbox a rap. Vše jsme natočili během čtrnácti dnů v improvizovaném studiu v podkroví naší oblíbené fary v Domaslavi v západních Čechách. Nahrávky dalších kousků celkové skládačky vznikly v Praze, Chrástu a Holostřevech.

Následné efekty a dva měsíce trvající manipulace se zvukovými stopami byly provedeny za přítomnosti státního dozoru a notáře. Ukulelové brnky se topí v bujabéze kytarových efektů, létající klarinet plachtí nad synthpopovým beatem a hlas zhrzené paní se šine tržištěm. Přestože na albu budete mít možnost slyšet již uvedený bohatý nástrojový itinerář, pozvali jsme si jediného hosta, a to našeho kamaráda houslistu Michala Žáka z Lidové muziky z Chrástu.

Poslechněte si pár ukázek z téměř hotového alba!

Co podpořím?

Pokud náš projekt podpoříte, pomůžete naší kapele překročit další milník na cestě k profesionalitě a vydat album v opravdové továrně, díky čemuž obdržíte cédéčko v mnohem krásnějším obalu z recyklovatelného kartonu s designovým bookletem, které nás všechny bude těšit po mnoho let. Budeme pokračovat nejen v hraní na ulicích českých měst, ale umožní nám to i vyrazit na cestu po Evropě a oblažit tak naší kulturou zatím neoblažené lidstvo a národy.

Co naopak svým přispěním nepodpoříte: zlý a tlustý Ochranný svaz autorský (budeme rádi, když se naše hudba bude šířit mezi dobrými lidmi – na albu bude uvedeno, že kopírování, půjčování a sdílení je vřele doporučeno a vítáno), mafiánské vydavatelské společnosti (album vydáme sami – díky vám), a v neposlední řadě rozhlasový průmysl – tohle v žádném rádiu neuslyšíte.

Zde pár momentek z natáčení:

Kdy už to bude?

Cédéčka (ze všech odměn) určitě stihneme rozeslat ještě před Vánoci! Máte tak možnost darovat je kamarádům, známým i sami sobě jako dárek. Ostatní odměny (koláže z reklamních letáků, vytvořené písničky a fiktivní televizní reklamy) budou postupně vznikat po Novém roce, komentované prohlídky v nákupním vozíku a koncerty pak jsou možné po domluvě kdykoliv.

Vyprodej_03.jpg

Takže...

Cédéčko je natočené a smíchané, obal a booklet jsou připraveny k tisku. A teď už jenom... ehm... (trapné ticho) ...sehnat peníze na jeho vydání. Zveme vás tímto k účasti na dobrodružství vzniku tohoto oslavného počinu! Věříme, že se – s vaším přispěním – stane společným důvodem k radosti nás všech!

Vyberte si z klasických i bláznivých odměn, moc se těšíme na jejich realizaci! Ale neváhejte – rozhodli jsme se album vydat v poměrně limitované edici. Po rozprodání už k mání nebude. Stejně tak jsou limitovány počtem i některé další odměny, a to proto, že si na nich chceme dát záležet.

A dobrá zpráva na závěr: pokud se vybere výrazně přes 100% cílové částky, můžete se těšit na vlastnoručně vyrobený videoklip k jedné z písní!

Vypusťte Trapné ticho do světa!

 

PS: Těšíme se na vaše komentáře! :)

ReachedCZK 15,732(157%)

157%
CZK 10,000requested
42contributors
Contribute

project authorJan Vítů

Rewards

CZK 100Digitální audiofil

Pokud byste si rádi poslechli náš nový disk, ale jste zásadními odpůrci materiálna, přispějte nám nikláček. My vám za to pošleme zvuk našeho CD ke stáhnutí ve vybraném (i bezztrátovém) formátu a navíc vám veřejně poděkujeme na naší facebookové stránce před zraky všech.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Materiální nadšenec

Pokud se Vám líbí náš nápad a chcete se na něm podílet přímo, a to i včetně jeho výstupu, pošlete nám měďák a dostanete CD v překrásném obalu pro potěchu nejen vašeho ucha, nýbrž i oka. K tomu přidáme placku a navíc vám srdečně poděkujeme nejen na naší FB stránce, ale i na bookletu CD.

Number of available rewards: 89/100

Reward unavailable

CZK 300Hodný člověk

Přispějte pár grošů a obdržíte hnedle dvě CD – jedno pro sebe, druhé pro svého bližního, kterého tímto můžete obdarovat. Tolik radosti! K tomu přidáme placku a navíc vám poděkujeme nejen na naší FB stránce, ale i na bookletu CD.

Number of available rewards: 45/50

Reward unavailable

CZK 400Lovec slev

Voškubej nás a urvi si z tohohle projektu co nejvíc jenom sám pro sebe! Stačí ti jenom stříbrňák a naše vlastní ruce ti vystajlujou geniální a důmyslnou koláž z aktuálních reklamních letáků. K tomu dostaneš s velkou slevou cédéčko a placku. (Ne)nech si vrtat koleno! Pozor: LIMITOVANÁ EDICE!

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 500Skladatel

Pokud přispějete zlaťákem, složíme vám píseň na vámi zadaná slova nebo téma a pošleme vám její nahrávku! K tomu samozřejmě přidáme CD, placku a poděkování na naší FB stránce a bookletu alba. Pozor: LIMITOVANÁ EDICE!

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 500Skladatel II

Pokud přispějete zlaťákem, složíme vám píseň na vámi zadaná slova nebo téma a pošleme vám její nahrávku! K tomu samozřejmě přidáme CD, placku a poděkování na naší FB stránce a bookletu alba. Pozor: LIMITOVANÁ EDICE!

Number of available rewards: 0/3

Reward unavailable

CZK 600Televizní maniak

Přihoďte nám do prasátka tolar a natočíme vám parodickou fiktivní reklamu na vámi vybraný vymyšlený, nebo skutečný produkt. To ale není všechno! K této skvělé nabídce vám přidáme jedno CD ve fyzické podobě, placku a veřejné poděkování na naší FB stránce a bookletu alba. Pozor: LIMITOVANÁ EDICE!

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 666Výletník

Darujte magický příspěvěk v hodnotě 666 Kč a povozíme vás v nákupním vozíku po vámi vybraném nákupním centru v Praze nebo Plzni jako komentovanou prohlídku! Z prohlídky navíc odejdete s dobrým pocitem, cédéčkem, plackou a poděkováním. Pozor: LIMITOVANÁ EDICE!

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 1,000Vašnosta

Přispějte Františkem Palackým a zahrajeme pro potěchu Vás i Vaší stolní společnosti lidové a poddanské popěvky, které momentálně nejvíce hýbou spodinou, i několik našich písní. Uctivě také přivezeme podepsané cédéčko a placku. (Ideálně v Praze nebo Plzni.)

Number of available rewards: 1/3

Reward unavailable

CZK 2,000Oligarcha

Přispějte Emou Destinnovou a zahrajeme pro potěchu Vás i Vašeho dvora oslavné zpěvy, které momentálně nejvíce rezonují aristokracií, i několik našich písní, a to ve slavnostním ošacení. Vaší Velebnosti si také dovolíme nabídnouti naše podepsané cédéčko a placku. (Ideálně v Praze nebo Plzni.)

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 10,000Magnát

Dejte nám vaše peníze a nedostanete vůbec nic!

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable