Uvodni obr JPG 1.jpg

Čajový dokument z Vietnamu a Laosu Film & Video

Ponořte se do říše nejstarších čajovníků světa! Dokumentarista Petr Soukup ml. se vrací do světa vietnamského čaje spolu s čajovým obchodníkem. Tentokrát přidávají i cestu do Laosu!

Snímek obrazovky 2024-02-20 141522.png

ReachedCZK 39,000(130%)

130%
CZK 30,000requested
52contributors
ContributeRewards

Čajový dokument z Vietnamu a Laosu

Dvojka dokumentu „Nejsme tady na dovolený“

Vracíme se do Vietnamu! A přidáváme cestu Laosem. Jeden dokument už je venku, cestovní dokument světem Vietnamského čaje, 42 minut, ročník 2023, jménem „Nejsme tady na dovolený“ a brzy začne vznikat dvojka.

Za nejstaršími čajovými stromy světa!
Navštívíme lokální farmáře a komunity žijící s čajem již tisíce let v oblastech, kde evolučně vznikl. Provede nás ostřílený obchodník s čajem Jakub Seif. Natáčení proběhne přibližně 1.4. až 10.5. 2024, postprodukce převážně září-prosinec a finální verze bude v lednu 2025.

Kino se nám možná nepovede, ale proč dále přispívat na úspěšný projekt?

 • Získáte kopii filmu, který nebude zdarma ke shlédnutí
 • Poděkujete za stvoření předchozího čajového dokumentu
 • Podporujete nezávislou dokumentární tvorbu
 • Podporujete Tekutou Krajinu

 

Výprava

 

    Expertní zdroj
    Jakub Seif – Meetea, čajový obchodník,
    expertní zdroj v oblasti čaje, 20 let čajových zkušeností,
    cesty na Taj-wan, do Hong-kongu, Vietnamu, Laosu...

 

    Autor filmu
    Petr Soukup ml. – Tekutá Krajina, dokumentarista,
    televizní střihač a režisér, 10 let čajování,
    již dva čajové dokumenty.

 

    (Ne, to na obrázku rozhodně není buble tea, to špatně vidíte!)

 

Čajová filmografie autora
Tomáš Tea Jay (2018, 9 minut) 
https://youtu.be/mbLfssVJMf0?si=WWrTFwthvSha3bWG
Nejsme tady na dovolený (2024, 42 minut)
https://youtu.be/JNTz0pIlwU0?si=j1EaXNPrOiXkKg2d 

Aktuální rozhovor s autorem o připravovaném dokumentu v podcastu S čajem o čaji:
https://open.spotify.com/episode/2kHpOWJYc7BY7JyKMHoluO?si=j8_a6GifStyRAujyagyRzQ 

Aktuální rozhovor s Jakubem Seifem o naší další cestě na YouTube Tekuté Krajiny:

 

Jak to bude vypadat?

Jako autor nabízím lásku k tématu. Nemohu ale opět sám stvořit podobně masivní dílo bez podpory. Na cestách i po návratu budu hodně pracovat. 

 Mohu slíbit

 • To nejlepší, co lze v extrémně low-budget podmínkách stvořit profesionálem televizní tvorby
 • Žánr: Cestovní dokument — o čaji!
 • Stopáž: Minimum 30 minut
 • Rozlišení: Full HD (1920x1080), kamera iPhone 8s
 • Vydání finální verze leden 2025

Ilustrativní trailer č. 2 z prvního dokumentu

Náklady

30 000,- Kč pokrývá existenční základ. Čeká mě spousta práce, kterou dělám z nadšení. Nebudu tam přeci jezdit na dovolenou! Níže odhad prací a uvedení cílové částky do kontextu. 

Proč 30 000?

Odhad prací

 • Natáčení v terénu: 5 týdnů, 15h denně
 • Střih: 6 týdnů 6h denně
 • Zvuk: 1 týden 6h denně
 • Barvy: 5 dní 4h denně 

Pro ilustraci mohu uvést hypotetický rozpočet předchozího dokumentu „Nejsme tady na dovolený“. Letenka stála 24 314,- a během cesty jsem utratil cca 7000,- Kč. Cenu práce na dokumentu odhaduji hrubě na 220 000,- korun. S tím, že šlo o projekt z vášně. Celkem tedy lze odhadnout cenu předchozího díla na 251 314,- Kč

Termíny

 • Natáčení v zahraničí dube až květen 2024
 • Postprodukce září až prosinec 2024
 • Vydání dokumentu nejpozději leden 2025

 

Role Meetea
Meetea poskytuje nenahraditelnou expertýzu a vedení na cestách prostřednictvím Jakuba Seifa. Projekt nezaštiťuje. Meetea bude ve filmu zmíněno včetně loga.

Ilustrativní trailer č. 3 z prvního dokumentu

 

Odměny!

Získejte nevyužité záběry z jedničky a použité v původní délce! 
Čekají vás desítky minut až hodiny bonusových záznamů HaGian, plantáží, motorek atd. Krom toho vám můžeme zaslat videopozdrav z cesty, nebo spálit chrámové peníze za vaše finanční zdraví!

Jména přispěvatelů budou uvedena v titulcích filmu spolu s darovanou částkou!
A aby to bylo vtipnější, částky potají převedeme do vietnamských dongů…

 

Distribuce a projekce filmu

 • Součástí všech odměn bude kopie nového filmu zaslaná úschovnou na email přispěvatelů.
 • Do čajovny se všichni nevejdeme a z rozpočtu 30000,- nepronajmeme dostatečný kinosál. Projekce možná proběhne v čajovém studiu Meetea s dobrovolným vstupným. Ale! Pokud se vybere 45 000,- bude už možné pronajmout kinosál!
 • Budu hledat jiné možnosti než umístit film veřejně na YouTube. Shlédnutí nebude veřejné, ale vy budete mít kopii a pokud se vybere 45 000,- máte i pozvánku na premiéru!

 

 Filmová hudba

Náš vznikající film čeká autorská filmová hudba šitá na míru! Dílo stvoří varhaník a skladatel Matěj Josef Václav Bartoň. Níže naleznete krátký rozhovor o tomto očekávaném díle v podcastu Tekutá Krajina.Název dvojky ještě na obzoru není. Máte nápady?

Dejte vědět na email Tekutakrajina@gmail.comZa podporu děkuji!

Petr Soukup ml.

ReachedCZK 39,000(130%)

130%
CZK 30,000requested
52contributors
Contribute

project authorTekutá Krajina

Rewards

CZK 250Za dobrej snídaňák

⭐ Ústřednímu výboru komunistické strany Vietnamské zatajíme, že nejste komunista! 🍵Kopie nového filmu (doručena bude až vznikne finální verze.) 🍵Návštěva keramika Kvina Kompletní záběry návštěvy vesnice a dílny s komentovaným příspěvkem úvodem a závěrem. 23 minut. 🍵 Jméno v titulcích spolu s příspěvkem převedeným do Vietnamských dongů. (Až bude film vydán.)

Expected delivery of the reward: March 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Jak za 50g

🛕 Vaším jménem obětujeme v chrámu čaj! 🍵Krevetky paní Thao Kompletní záběry z návštěvy paní Thao, její plantáže a továrny na čaj. 17 minut. 🍵Návštěva Po Liho Kompletní záběry návštěvy Po-Liho domácnosti a “továrničky” na čaj. 12 minut. 🍵Po Liho prastaré čajovníky Kompletní záběry z Po-Liho tří zahrad s prastarými čajovníky a trocha jízdy na motorkách. 18 minut. +Video z předchozí odměny, kopie nového filmu, jméno v titulcích s částkou

Expected delivery of the reward: March 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 700Na tohle matro sbalim holku

📹 Pošleme Vám video pozdrav z cesty! 🍵Čajové mazlení 2 lechtivé minuty kompletních záběrů hlazení prastarého čajového stromu. 🍵Šílené motorky! Kompletní záběry z gopro jízdy na motorkách směrem za čajovníky zcela šíleným terénem. 11 minut. 🍵Kopie filmu „Nejsme tady na dovolený“ 42 minut. 🍵Family friendly kopie filmu „Nejsme tady na dovolený“ Nyní i bez sprostých slov, bez alkoholu a bez cigaret… S více českými překladovými titulky. 41 minut. +Všechna videa z předchozích odměn, kopie nového filmu, jméno v titulcích s částkou

Expected delivery of the reward: May 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Noc utopená v pueru

❓ Zeptejte se Jakuba Seifa na jakoukoli otázku o čaji! Odpověď zveřejníme ve videu na Tekuté Krajině! 🍵Ranní tržiště v Lung Phinu Dechberoucí záběry unikátního každoměsíčního tržiště brzy ráno. Jde o prastarou tradici místních etnik. Koupíte zde vše od krávy po telefonní tarif. 3 minuty, 39 vteřin. 🍵Pan Brzda Vtipně pojmenovaný čajový obchodník nás provezl oblastí Mộc Châu. Čajové plantáže i prastaré stromy, jízdy autem po teprve budoucích silnicích, továrny, Jakub přežil Vietnamský tabákový bong. 33 minut. 🍵Putování Hanojí 1 Unikátní záběry v ulicích Hanoje, první den v Hanoji, obchody, čajování, jídlo a podobně. 9 minut. 🍵Všechny barvy HaGian 1 Nejvíce záběrů jsem natočil kolem pohoří HaGian. První várka. 40 minut. +Všechna videa z předchozích odměn, kopie nového filmu, jméno v titulcích s částkou

Expected delivery of the reward: May 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Jako koláč mladýho shengu

💸 To je hodně pěněz! Koupíme chrámové peníze a ve Vietnamském chrámu je spálíme za Vaše finanční zdraví! 🍵Návštěva Anh Liho Kompletní záběry z návštěvy Anh Liho, který zpracovává unikátní čaj ručně, pěstuje čajové keře ze semen a má neuvěřitelně dobrou náladu. 30 minut. 🍵Putování Hanojí 2 Druhá várka z Hanoje. Čajovna, čajování, grilovačka, jídlo a podobně. 9 minut. 🍵Všechny barvy HaGian 2 Nejvíce záběrů jsem natočil kolem pohoří Hagian. Druhá várka. 28 minut. 🍵Utajený příběh vraždy čajového jednorožce Řehoře! Kriminální superstory zasazená v prostředí současné Hanoje sleduje příběh čajového jednorožce Řehoře, který je dramaticky zavražděn kvůli svým střetům s mopedisty… 1 minuta, 48 vteřin. (Je to blbina, ale kultovní blbina.) +Všechna videa z předchozích odměn, kopie nového filmu, jméno v titulcích s částkou

Expected delivery of the reward: May 2024

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,500Zakrojíme do archivu

🧘‍♂️ Pozvání na čaj od autora filmu. Nejlépe září-listopad 2024. 🍵Čaj oheň a džungle Kompletní záběry z přípravy čerstvého čaje z okolních keřů v džungli na táboráku. 18 minut. 🍵Všechny barvy HaGian 3 Nejvíce záběrů jsem natočil kolem pohoří Hagian. Třetí várka. 32 minut. 🍵Putování Hanojí 3 Třetí várka z Hanoje. Chrám literatury, dramatické přecházení ulice, čajování, jídlo a podobně. 10 minut. +Všechna videa z předchozích odměn, kopie nového filmu, jméno v titulcích s částkou

Expected delivery of the reward: December 2024

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable