IMG_20191228_114328_2.jpg

ČAJKA = ČAJOVNA + KAVÁRNA Ostatní

Staňte se součástí projektu a pomozte otevřít pětičlenné rodině komunitní čajovnu s kavárnou v Mimoni ještě tento rok!

ČAJKA = ČAJOVNA + KAVÁRNA

ReachedCZK 83,350(104%)

104%
CZK 80,000requested
92contributors
ContributeRewards

 

ČAJKA V MIMONI – PROČ?

Máte také rádi chuť a vůni sypaného čaje? Milujete čerstvě umletou kávu? My ano.

Chceme si tak splnit sen a otevřít si v Mimoni čajovnu s kavárnou, která bude nést název ČAJKA. Pracujeme na rekonstrukci rodinného domu, kde převážnou obytnou část včetně sklepních kojí a zahrady chceme sdílet s ostatními v podobě zmiňované čajovny a kavárny.

Chceme vytvořit klidné a příjemné místo pro setkávání lidí. Místo, kam se lidé budou rádi vracet, vychutnávat si svůj oblíbený nápoj, či si dají něco výborného k jídlu. Místo, kde budou rádi trávit svůj čas a načerpávat klid, sílu a třeba i inspiraci do dalších dnů.

Rádi bychom využili prostory i pro různé workshopy (tvorba z keramiky, pečení chleba, permakulturní zahrada a sběr bylin nebo tvorba z proutí), promítání nejen cestopisných přednášek ale třeba i pro různé semináře či debaty. Máme kolem sebe dostatek přátel, kteří se těmto činnostem věnují a věříme, že nám v tomto ohledu také pomohou.

KDO JSME

Jsme pětičlenná rodina, kde nejstarší ze tří synů (7, 5 a 2 roky) je postižený (dětská mozková obrna-spastická kvadruparéza a epilepsie). Spoustu času a prostředků tedy investujeme do rehabilitací či různých nákladných léčebných pobytů. Cestování naštěstí milujeme, a tak spojujeme příjemné s užitečným.

Mamka se před mateřskou živila jako účetní ve větší firmě v auto motiv a postupem času se začala věnovat spíše vaření, bylinkářství nebo třeba masážím. Táta byl po jedenáct let zaměstnán jako vývojář klimatizačních a rekuperačních jednotek a věnoval se vedení projektů. Postupem času se ale i on dostal díky synovi k různým jiným oborům jako jsou masáže, kraniosakrální osteopatie, šamanismus, pobyty ve tmě nebo životní koučink. Nyní se začal naplno věnovat projektu společného, komunitnějšího, způsobu bydlení a snu o čajovně a kavárně.

MOŽNOST ZAČÍT JINAK

Před nějakým časem jsme se rozhodli, že zkusíme žít trochu jinak. Zkusíme naše životní zkušenosti, vášeň a vizi přinést na jedno místo a začneme tvořit. Uvedeme náš sen v život. Začali jsme tedy opravovat rozpadající se dům v Mimoni. Nejen že budeme moci opět pěstovat své jídlo, chovat drobné zvířectvo jako jsou třeba králíci nebo slepice, ale budeme mít možnost žít více jako naše babičky a dědové.

ČAS S DĚTMI

Tyto prostory bychom také rádi využili v dopoledních hodinách na setkávání rodičů s dětmi, různé cvičení (např. jógu) a různé tvořivé činnosti s nimi-i proto, aby se ty naše ratolesti více pobavily, něco se přiučily a dopřáli jsme jim možnost rozvíjet své talenty a poznávat sami sebe.

ZÁBAVA

Navíc chceme tyto prostory vybavit hudebními nástroji, knihami různých žánrů na půjčení či například koutek s více než 50 deskovými hrami.

 

JAK TO BUDE VYPADAT?

K tomuto účelu by měly sloužit čtyři oddělené místnosti:

 1. Místnost s pultem a kuchyňkou (prostor především pro obsluhu, krámek, hry a místem pro známé či ty, kteří budou chtít vidět na přípravu svých nápojů).
 2. Velka světlá místnost s ratanovými křesly pro širší veřejnost.
 3. Místnost s klenutým stropem a podiem, kde budou především malé stolky a spousta polštářků se závěsy.
 4. Šíšárna-menší odvětrávaná místnost s klenutým stropem a vyvýšeným pódiem pro lidi, kteří rádi holdují vodním dýmkám.

V pozdější fázi bychom chtěli zrekonstruovat:

 • sklepní prostory
 • vnitřní zastřešené nádvoří
 • a zpřístupnit zahradu s dřevěnou terasou

PROBÍHAJÍCÍ PRÁCE

Abychom si mohli splnit sen, začali jsme dům zachraňovat. Udělali novou střechu, nové rozvody vody, jelikož byly staré již rozpraskané a pak vyměnili i komplet rozvody elektřiny. Poté jsme opravili děravé střechy na terase, kůlně i dřevníku. Zrekonstruovala se i původní prohnilá dřevěná terasa a díky kamarádce se podařila rozjet na pozemku i hezká permakulturní zahrádka. Dali jsme dohromady záchod, koupelnu a některé místnosti tak, aby byly obyvatelné a vzniklo tak útulnější zázemí.

I na projektu samotné čajovny s kavárnou se již něco málo přes rok intenzivně pracuje. Převážná část byla spíše papírování a teoretické přípravy co a jak bude (hygiena, požární bezpečnost, nabídník, loga a pod).

PROČ PŘISPĚT?

Protože je to dobrá věc! a věříme, že tvoříme krásné místo.

Obracíme se na Vás s požadavkem přispění, jelikož rekonstrukce jsou finančně náročnější, než bylo očekáváno (i nepředvídané situace), a navíc se práce značně zpožďují (a to i díky nečekaným operacím páteře u otce, ale i u nejstaršího syna).

I když jsme velkou část investic i prací zvládli svépomocí, nyní víme, že sami to do zimy nezvládneme. Rádi bychom s Vaším přispěním projekt opět urychlili a otevřeli minimálně první část již letos, a to navíc s co nejpříznivěji upravenými interiéry spolu s odpovídajícím vybavením.

 

KOLIK JE TŘEBA?

Nyní nás čekají čtyři velké etapy rekonstrukce:

 1. Výměna celé otopné soustavy v domě (zažádáno o dotace).
 2. Úprava čtyř místností – nutná stavební úprava kvůli prosakování spodní vody, zřízení kuchyňky a přípravného pultu, stavba pódií, vyřezávání stolků, židlí, skříněk a polic, spolu s vnitřními malbami (do zimy) + spotřebiče (lednice, sporák, kávovar) + nádobí
 3. Nové sociální zařízení – rádi bychom nabídli našim hostům lepší a zvětšené prostory záchodů, jelikož sami neradi čekáme ve frontě, až se uvolní jediný záchod, který se v některých zařízeních nachází (do zimy)
 4. Úprava sklepení, zastřešeného nádvoří, zahrady a dřevěné terasy (do léta)

 

 • Pokud se nám podaří vybrat alespoň 80.000 Kč, tak ČAJKU do zimy otevřeme!
 • Pokud se podaří vybrat 120.000 Kč, tak do dne otevření připravíme i nové sociální zařízení.
 • A pokud 160.000 Kč, tak první hosty uvedeme i do zrekonstruovaného sklepení, zastřešeného nádvoří a doděláme dřevěnou terasu.

ZÁVĚREM

Je třeba ještě hodně práce. Věříme, že připravené odměny pro vás jsou lákavé a jistě si vyberete a tím podpoříte dobrou věc! Vybrané prostředky budou investovány na stavební úpravy a podporu toho kdo nám s pracemi pomůže a my tak mohli pro Vás otevřít ČAJKU už letos na podzim. 

 

 

 

ReachedCZK 83,350(104%)

104%
CZK 80,000requested
92contributors
Contribute

project authorPetr Ščibran

Rewards

CZK 150DOBRÝ POCIT

Rád vás podpořím a nic za to nechci. Děkujeme, velmi si toho vážíme a jako poděkování přijměte zvěčnění svého jména na naší „zdi díků“. Částku můžete samozřejmě navýšit dle svého uvážení několikanásobným kliknutím = vyšší pozice na zdi.

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200SLADKÝ ČAJ "O PÁTÉ"

Vyberte si u nás konvičku čaje nebo kávu dle svého výběru a k tomu Vám upečeme něco sladkého.

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300VEČER S HRANÍM

Máte rádi deskové hry? Přijďte si s námi zahrát ty naše. Máme na výběr z více jak 50 her (Kyklady, Vládci podzemí, Údolí králů či kooperativky jako Battlestar Galactica, Arkham Horror nebo párty hry jako Dixit či Aktivity). Hry Vás naučíme a samozřejmostí je konvička čaje či kávy dle vlastního výběru

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400POZVĚTE SVŮJ IDOL NA RANDE

Připravíme pro Vás útulné místo pro vaše setkání, k tomu pro každého upečeme něco sladkého a dáte si konvičku čaje nebo kávu dle svého výběru. Možnost vlastnoručního zápisu na „zeď díků“.

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500POZVI KÁMOŠE NA ŠÍŠU

Přijďte s přáteli posedět do naší šíšárny, vyberete si šíšu pro 2-4 osoby a k tomu 2 konvičky čaje nebo kávy. Možnost vlastnoručního zápisu na „zeď díků“.

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500POUKAZ NA NÁKUP V HODNOTĚ 400Kč

Nevybrali jste si žádnou odměnu? Tak co třeba poukaz? Za něj si u nás můžete nakoupit co budete chtít.

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800SLADKÁ ČAJOVÁ DEGUSTACE PRO DVA

Rádi byste se dozvěděli o čaji něco víc? Nevíte, jaký je ten podle vašeho gusta? Čajovník vás provede nabídkou základních druhů a společně vyberete až čtyři druhy, které by mohly být pro vás a které byste rádi ochutnali. Nahlédnete také do jejich přípravy, abyste si mohli udělat čajovou chvilku i v pohodlí vašeho domova. K tomu vám upečeme každému kousek něčeho sladkého, aby vám čaj tolik nestoupnul do hlavy. Možnost vlastnoručního zápisu na „zeď díků“.

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 900POZVÁNÍ DO ČAJKY S WORKSHOPEM UPEČ SI SVŮJ CHLEBA

Také máte rádi kváskový chléb? Tak rozjeďte svou soběstačnost a roztopte pec! My vám s tím pomůžeme a pěkně od základu. Ukážeme si, jak namnožit kvásek na přípravu těsta, jaký druh a množství mouky budeme potřebovat, co vše musíme a můžeme přidat. Vše si i prakticky vyzkoušíte a nebude chybět ani ochutnávka. Domů si odnesete kvásek, který vám při láskyplné péči může vydržet až do konce života. Dobře odvedenou práci pak zapijete v naší ČAJCE šálkem lahodného čaje nebo kávy. Délka workshopu přibližně 2hodiny, termín vybereme společně, vše bude probíhat v našich prostorech.

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000POUKAZ NA NÁKUP V HODNOTĚ 900Kč

Nevybrali jste si žádnou odměnu? Tak co třeba poukaz? Za něj si u nás můžete nakoupit co budete chtít.

Expected delivery of the reward: November 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500POZVÁNÍ DO ČAJKY A NA MASÁŽ NEBO KRANIÁLKU

Umíme hýčkat víc než jen Vaše chuťové buňky. Sami si vyberete, do jakých rukou se svěříte. Na výběr máte hodinovou intuitivní relaxační masáž na míru nebo kraniosakrální terapii. K tomu samozřejmě přijměte pozvání do ČAJKY na lahodný šálek čaje nebo kávy. Vše bude probíhat v našich prostorech, na termínu se společně domluvíme.

Expected delivery of the reward: November 2020

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 2,000PŘIJĎTE NA SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ

Chcete být patronem na zdi díků a vidět naše prostory mezi prvními? Přijďte tedy na slavnostní otevření, kde pro Vás bude připraveno pohoštění v podobě jídla a studených nápojů a k tomu Vám samozřejmě připravíme teplý nápoj z nabídníku dle libosti.

Expected delivery of the reward: November 2020

Number of available rewards: 12/15

Reward unavailable

CZK 3,500VYMAZLENÉ RANDE S PŘESPÁNÍM

Oslavte u nás ve dvou alespoň jeden svůj nevšední den a večer završte přespáním v samostatném pokoji v podkroví nebo přespáním na terase či zahradě pod hvězdami. V čajovně pro Vás bude připraven dekorativní stůl a každý si bude moci vybrat z nabídníku nápoj a pokrm dle výběru s tím, že pro každého upečeme i něco malého na zub. Snídaně bude možno podávat buď v ČAJCE, na zahradě či u nás – výběr necháme na Vás. Možnost vlastnoručního zápisu na „zeď díků“. Možnost koupit i vícero dnů za sebou.

Expected delivery of the reward: November 2020

Number of available rewards: 29/30

Reward unavailable

CZK 10,000PRONÁJEM PROSTORU

Chcete oslavit narozeniny v netradičních prostorách? Nebo uspořádat firemní akci? Pronajměte si na jeden den veškeré prostory ČAJKY včetně obsluhy jen pro Vás.

Expected delivery of the reward: November 2020

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 50,000PATRON SALONKU, MÍSTNOSTI NEBO ŠÍŠÁRNY

Projekt se Vám líbí a chcete přispět víc? Máme pro Vás možnost stát se patronem jednoho ze salonků, který tak ponese Vámi zvolený název.

Expected delivery of the reward: November 2020

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable