2015.jpg

Bowling pro handicapované Ostatní

Bowling pro handicapované je cestou k zapojení skupiny handicapovaných studentů Střední školy Aloyse Klara do sportovního dění v bowling.

Bowling pro handicapované

ReachedCZK 25,750(103%)

103%
CZK 25,000requested
31contributors
ContributeRewards

V roce 2015 jsme trénovali se skupinou různě handicapovaných studentu Střední školy a Mateřské školy Aloyse Klara hodinu týdně. Díky úspěšné kampani na Penezdroji.cz jsme mohli v roce 2016 trénovat týdně již hodiny dvě. V tomto školním roce začínáme hrát na soutěžích pro zrakově postižené. Ale opět docházejí peníze.

Jak zhodnotit uplynulý rok?
Ze studentů se stal dobrý team. I má manželka tím byla velmi mile překvapena (když u nás onehdy nocovali před odjezdem na turnaj na Moravu).
Kdysi jsem si naivně myslel, že se mohou výsledky trénování dostavit rychleji. Přesvědčil jsem se, že je to stejné jako při všem cenném v životě. Cokoliv, co má nějakou hodnotu, si vyžádá spoustu úsilí a dřiny. Někteří již trénují třetím rokem a stále se nám nedaří vyšplhat se do vyšších příček tabulek, ale tak to zkrátka chodí. Naši protihráči totiž často trénují víc než deset let.

Avšak máme tu i perličku (možná až drahokam), která se nedá jen tak přehlédnout. Na propagačním turnaji ve Veselí nad Moravou si jeden z našich chlapců vybojoval 4. místo ve vyřazovacím turnaji play-off. Těžko zde hledat slova, ale kdybyste ho znali…, tak pochopíte, že i kdyby to byl jen jeden jediný záblesk těchto dvou let tréninku, tak to zato prostě stálo! A moc vám všem za minulý rok děkuji.

Dostali jste nás do pohybu, pomozte nám, prosím, se  v pohybu udržet!

Co nám říkají čísla?

V roce 2016 jsme za tréninkové dráhy zaplatili 40 700,-. Z toho jsme 19 500,- dostali od vás v loňské kampani. Prakticky to znamená pro studenty 56 tréninkových hodin v roce 2016. Moc za ně děkujeme.

Věci se daly báječně do pohybu.

A teď ještě pár slov na vysvětlenou pro ty, kteří naši kampaň vidí poprvé:

Proč zrovna bowling?
Mnozí zrakově postižení mají kvůli nebezpečí poškození zbytků zraku spoustu pohybových aktivit zakázáno. Jedním ze sportů, jenž má opravdu jen minimální zdravotní rizika, je právě bowling. A že to není sport, ale zábava? Kdo někdy trénoval na dráze sám, ví dobře, že propocené tričko při tréninku je na denním pořádku.

Jak to začalo a dále pokračuje?
Jeden z handicapovaných studentů mě porazil v bowlingu. Moje ego vychovatele tím hodně utrpělo, a proto jsem začal chodit pravidelně individuálně trénovat. Postupem času jsem s sebou začal brát studenty. Pak se objevily nějaké peníze a začali jsme chodit se skupinkou pravidelně každý týden. Letos přišli na naši školu noví studenti, kteří se chtějí také zapojit, bohužel peníze, které můžeme použít, docházejí. Při současné intenzitě tréninků jsou náklady na pronájem bowlingových drah přibližně 40 tisíc korun ročně. Mám snahu, aby si každý jako trénink zahrál šest her týdně (stejně jako na závodech). Na tak intenzivní trénink ovšem nemáme peníze. Proto se snažíme těch 25 000 Kč získat od vás. Převážně se jedná o studenty se zrakovým handicapem, ale i sluchovým, tělesným nebo kombinovaným. (Právě i tato rozličnost postižení nám uzavírá některé finanční zdroje, které jsou určeny například výhradně nevidomým.) Abychom v soutěži byli schopni složit družstvo, trénujeme paralelně ještě s jedním starším nevidomým. Část peněz hradí TJ Zora Praha, přidal nám i magistrát hlavního města Prahy.
Při závodech zrakově handicapovaných nám pomáhá sluchově postižený spolužák, který s námi trénuje. I tak bychom potřebovali další pomocné ruce, oči (někteří studenti by potřebovali, aby jim někdo hlásil výsledky, některým je lépe říkat, že už se zvedá hradlo a mohou "házet", nevidomému je lépe kouli připravit, aby házel stále stejně těžkou). Mimo peněz tedy hledáme i dalšího asistenta (pomocníka, trenéra) na pondělní podvečery :-)

Dary
Chodíme trénovat v pondělí večer. Od provozovatele máme výraznou slevu, takže dráha na hodinu nás stojí 150 Kč.
Za 150 Kč nám tedy koupíte jednu dráhu na hodinu.
Vzhledem k různým večerním turnajům nám provozovatel může takto poskytnout maximálně 4 dráhy.
Za trénink mu tedy platíme 1200 Kč týdně.
Za 1200 Kč nám tedy koupíte na týden intenzivní trénink, tak, jak bychom si to přáli.
Čím více týdnů, tím samozřejmě lépe. Děkujeme.

Každému dárci, který o to projeví zájem, samozřejmě pošleme potvrzení o daru (k daňovým účelům).
Dar je možné odečíst ze základu daně.

Co je náš cíl?
Vybrat peníze na dvouhodinový každotýdenní trénink pro handicapované studenty v roce 2017.

Následující video
Možná vás při četbě napadly některé otázky. Můžete mne samozřejmě kontaktovat, rád vám odpovím. Pokud se vaše otázky týkají bowlingu zrakově postižených, najdete některé odpovědi na našich stránkách ( http://www.tjzora.cz/bowling/ ) nebo na následujícím videu, které jsem natočil, když jsem se sám snažil do problematiky teprve pronikat. Na filmových záběrech je zachycen konkurenční oddíl starších zrakově postižených, který však trénuje už víc než 10 let.

ReachedCZK 25,750(103%)

103%
CZK 25,000requested
31contributors
Contribute

project authorvachuler

Rewards

CZK 100Poděkování pořadatelů na webu

Děkujeme, že nám pomáháte plnit náš sen. Uveřejníme vás v seznamu dárců na svém webu.

Expected delivery of the reward: February 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Diplom ve slepeckém písmu

Děkujeme, že nám pomáháte plnit náš sen. Uveřejníme vás v seznamu dárců na svém webu a pošleme vám upomínkový diplom ve slepeckém písmu.

Expected delivery of the reward: February 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Formička na kuželku

Vánoce jsou za námi, připravujte si vykrajovací formičky pro příští vánoce. Můžete tím za rok udělat radost svým bowlingovým přátelům a ihned nám. [URL="http://www.tjzora.cz/bowling/startovac/kuzelka.htm"] zde je k nahlédnutí kuželka včetně ukázkové dekorace[/URL] velikost 14cm Formičku si kupujete i s ukázkovou dekorací!

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 250Slepecké hlavolamy

Jde o originál do fólie termovákuově tištěné hlavolamy tak jak se dostávají k nevidomým dětem a pomáhají rozvíjet hmat i představivost. Nevěřte, že nevidomí mají nějaký smysl lepší než vy. Nemají. A čeká je mnoho práce a dřiny aby je jednou uměli lépe než vy používat. [URL="http://www.volny.cz/vachuler/hlavolamy.jpg"] zde je k nahlédnutí ukázka[/URL]

Expected delivery of the reward: February 2017

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 250Formička na kuželky

Vánoce jsou za námi, připravujte si vykrajovací formičky pro příští vánoce. Můžete tím za rok udělat radost svým bowlingovým přátelům a ihned nám. [URL="http://www.tjzora.cz/bowling/startovac/kuzelky.htm"] zde jsou k nahlédnutí kuželky včetně ukázkových dekorací[/URL] Formičku si kupujete i s ukázkovou dekorací!

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 300Plastová lupa s našim logem

Děkujeme, že nám pomáháte plnit náš sen. Uveřejníme vás v seznamu dárců na svém webu. Pošleme vám upomínkový diplom ve slepeckém písmu a přibalíme malou plastovou lupu s našim logem.

Expected delivery of the reward: February 2017

Number of available rewards: 15/15

Reward unavailable

CZK 350Vykrajovací formička na bowlera

Vánoce jsou za námi, připravujte si vykrajovací formičky pro příští vánoce. Můžete tím za rok udělat radost svým bowlingovým přátelům a ihned nám. [URL="http://www.tjzora.cz/bowling/startovac//bowler.htm"] zde jsou k nahlédnutí bowleři včetně ukázkových dekorací[/URL] Formičku si kupujete i s ukázkovou dekorací!

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 0/2

Reward unavailable

CZK 350Vykrajovací formička na bowlera

Vánoce jsou za námi, připravujte si vykrajovací formičky pro příští vánoce. Můžete tím za rok udělat radost svým bowlingovým přátelům a ihned nám. [URL="http://www.tjzora.cz/bowling/startovac//bowler.htm"]zde jsou k nahlédnutí bowleři včetně ukázkových dekorací[/URL] Formičku si kupujete i s ukázkovou dekorací!

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 400Originální ručně kreslená taška

Jde o originální ruční kresbu na tašce ( používáme osvědčený [URL="https://www.dtpshop.cz/latkove-tasky/"] DTPSHOP[/URL] ) podle vašeho výběru. S motivem podle vašeho výběru: [URL="http://www.volny.cz/vachuler/bowler.jpg"] motiv bowler k nahlédnutí na běžně praném nátělníku[/URL] [URL="http://www.volny.cz/vachuler/kajakar.jpg"] motiv kajakar k nahlédnutí na běžně praném nátělníku[/URL] [URL="http://www.volny.cz/vachuler/cyklista.jpg"] motiv cyklista k nahlédnutí na běžně praném nátělníku[/URL]

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 500Sada 10 pohlednic s pracemi nevidomé autorky

Sada pohlednic s kresbou nebo fotografiemi keramiky nevidomé autorky. Uveřejníme vás v seznamu dárců na svém webu.

Expected delivery of the reward: February 2017

Number of available rewards: 12/12

Reward unavailable

CZK 500Originální ručně kreslené tričko bowler

Jde o originální ruční kresbu na tričko ( používáme osvědčený [URL="https://www.dtpshop.cz/textil/ "] DTPSHOP[/URL] ) barva podle vašeho výběru. [URL="http://www.volny.cz/vachuler/bowler.jpg"] zde je k nahlédnutí na běžně praném nátělníku[/URL]

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 500Originální ručně kreslené tričko kajakář

Jde o originální ruční kresbu na tričko ( používáme osvědčený [URL="https://www.dtpshop.cz/textil/ "] DTPSHOP[/URL] ) barva podle vašeho výběru. [URL="http://www.volny.cz/vachuler/kajakar.jpg"] zde je k nahlédnutí na běžně praném nátělníku[/URL]

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 500Originální ručně kreslené tričko cyklista

Jde o originální ruční kresbu na tričko ( používáme osvědčený [URL="https://www.dtpshop.cz/textil/ "] DTPSHOP[/URL] ) barva podle vašeho výběru. [URL="http://www.volny.cz/vachuler/cyklista.jpg"] zde je k nahlédnutí na běžně praném nátělníku[/URL]

Expected delivery of the reward: March 2017

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 750Kšiltovka s naším logem

Děkujeme, že nám pomáháte plnit náš sen. Uveřejníme vás v seznamu dárců na svém webu a pošleme vám upomínkový diplom ve slepeckém písmu s přibalenou kšiltovkou s našim logem.

Expected delivery of the reward: February 2017

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 1,000Možnost přijít se podívat na náš trénink

Děkujeme, že nám pomáháte plnit náš sen. Uveřejníme vás v seznamu dárců na svém webu hnad nahoře na stránce a pošleme vám upomínkový diplom ve slepeckém písmu. Zároveň jste zváni na náš trenink.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000Slepecká hůl s věnováním

Obdržíte od nás pravou slepeckou hůl s věnováním pro vás. Uveřejníme vás v seznamu dárců na svém webu hned nahoře na stránce a jste srdečně zváni na náš trénink. Děkujeme, že nám pomáháte plnit náš sen.

Expected delivery of the reward: February 2017

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable