33689082_1674772372641749_3109141909499543552_n.jpg

Bouře Williama Shakespeara Umění

Jsme parta studentů divadelních oborů, která se rozhodla vytvořit inscenaci v unikátním prostoru Otáčivého hlediště v Týně nad Vltavou.

Bouře.PNG

ReachedCZK 22,000(110%)

110%
CZK 20,000requested
47contributors
ContributeRewards

Vybrali jsme si jednu z vrcholných her Williama Shakespeara - hru Bouře. Chceme s Vámi sdílet, jak mladí lidé vnímají komplexní témata ve hře obsažené a jak se vůbec dokáží k největšímu dramatikovi všech dob postavit. Přijďte s námi zažít magii Prosperova kouzelného ostrova a genia loci Otáčivého hlediště, budeme se na Vás těšit! 

S Vaší podporou můžeme zajistit ubytování i cestovné pro celý realizační tým. Zároveň budeme moci půjčit kvalitní techniku pro světelný design, na kterém představení Bouře stojí. Za každou Vaši podporu jsme Vám vděční a děkujeme Vám!


Připoj se k nám i na Facebooku! 

33587000_1670746336377686_7770486812249686016_n (1).jpg

Anotace:
Bouře je poslední hrou, kterou napsal Shakespeare sám (bez Johna Fletchera). Píše jí v roce 1611 jako vyzrálý autor, loučící se s Londýnem a mnohými badateli je tak hra považována za jakési završení jeho tvorby (alespoň tvorby v určité podobě). Máme tedy co dělat s kusem, který je vytříbený po formální a myšlenkové stránce, což mu ale neubírá na poezii a už vůbec ne ostrovu, kde se děj odehrává, na takřka pohádkové atmosféře, byť se zde řeší i komplexnější témata.
Základním východiskem naší interpretace je jakási dvojakost. Prospero je moudrý a duchovní člověk, který se zachránil před podlou zradou, ale zároveň nemá problém kolonizovat ostrov tak, že místní obyvatele buď zabije (Sykorax) a jiné zotročí (Ariel, Kalibán atd.). Jeho vztah k dceři Mirandě je také dvojaký, jednak ji miluje a chrání jí před vším, ale zároveň jí absolutisticky vybere ženicha, aniž by se jí na cokoliv zeptal. Stejně dvojaký je jeho vztah k Arielovi - podmanil si ho, ale zároveň ho miluje. Stejná situace je u Kalibána, Prosperova protipólu. Kalibán je sice jaksi prohnilý, ale zároveň se prostě nechtěl nechat zotročit a chtěl zalidnit ostrov dalšími Kalibány - proto chtěl znásilnit Mirandu. Vidíme tedy, že ve hře se střetává svoboda a otroctví, kolonizátor a původní obyvatelé, nedobrovolný exil a bezskrupulózní rozhodnutí chopit se moci. Těchto témat, které, jak si myslíme, s dnešní dobou velmi rezonujících si chceme v naší inscenaci všímat a spolu se hrou si chceme klást otázky po tom, kde má své hranice užití moci, svoboda a v konečném důsledku i dobro a zlo. Nechceme ovšem rozhodně opomenout poetickou stránku hry. Jak již bylo řečeno, tak kromě komplexnějších témat je atmosféra ostrova pohádkově poetická, plná původní přírody, duchů, a dalších stvoření - ostrov je ekosystém, který žije svým životem i po příchodu Prospera. K tomuto prostředí se nám jeví prostor Otáčivého hlediště jako ideální místo pro inscenaci. Kromě svého unikátního přírodna nám OH nabízí ještě rozmanité možnosti díky hlavně své točně. Těchto možností chceme výrazně využít.

 

REALIZAČNÍ TÝM

Režie:
Alexandra Bolfová

0I4A6979.jpg

„Režisérka? Počkej, to je takové to, jak sedíš a buzeruješ lidi?“ Ano, a když se sejde dobrá parta, tak mě to i baví. Jsem tvor nenáročný, k životu prakticky potřebuju jenom knížky. Spousty knížek. A kávu. Hodně kávy. A ticho. Občas.


Dramaturgie:
Michal Šesták

0I4A7200.jpg

Jsem dítko takřka odkojené Otáčivým hledištěm, kde inscenujeme naší Bouři a milovník Anglického divadla. Mimo divadlo jsem především milovník piva, kvalitního (většinou Anglického) fotbalu, a také studuji filosofii.


Scénografie:
Magdaléna Paráčková

0I4A7026.jpg

Jsem scénografka. Mám ráda drama a ráda dělám scény.

Light design:
Jonáš Garaj

0I4A7086.jpg

Jonáš Garaj je student Světelného designu a absolvent Jevištní technologie na JAMU v Brně. Má za sebou práci v několika Brněnských divadlech a v současnosti je na volné noze. O světlo se zajímá díky jeho specifickému výtvarnému výrazu v širokém spektru vizuálního a performativního umění.


Produkce:
Ladislav Horák

0I4A7035.jpg

Cože to studuje? Produkci? Co to je? No, to je když týdny nespí, lije do sebe jeden hrnek kafe za druhým a do toho se stará, aby celý projekt klapl, byly nějaké ty peníze, prostory, kostýmy, lidi no a vlastně aby to celé bylo! Celý svůj život obětoval JAMU, ale pokud je chvilka, tak ji věnuje loutkařině.

Nikol Hlávková

0I4A6956.jpg

Jsem brňačka, mám dvě kočky, miluju Nicka Cavea a ráda se směju. (Nejvíce bohužel svým vlastním vtipům.) Studovat produkci je docela dřina, ale skloubit umění a manažerství je pro mě skvělá výzva. Je to obor za kterým se skrývá vše!

Fotografie a video:
Aneta Jindrová

0I4A7414.jpg

"Jednou mi někdo řekl, že fotograf je jako Bůh. Nikdy ho nevidíš, ale vidíš jeho práci. Takže jsem Bůh?"

Hrají:

Tomáš Žilinský

0I4A7375.jpg

Člen divadla Husa na provázku
Člen IKEA family clubu
Člen Billa clubu
Člen Tesco club card
Člen Cinema city clubu
Člen klubu Sparkys
Masér, bývalý farmář, saunař a kamarád Dominika Telekyho

Natalie Golovchenko

Jsem Natalie, ale vlastně Nataša. Jsem herečka, ale vlastně ještě vůbec ne. Jsem bilingvni, ale jazyků znám víc. Mam rada divadlo, film a taky převařené spaghetty. Shakespeare je tezky a proto to chcem zkusit.

Šimon Obdržálek

0I4A7338.jpg

Jsem milovníkem! Milovníkem života, přírody, Boha, lásky. Jsem vděčný a mou nejvyšší snahou je dávat světu zpět na oplátku co nejvíce, za to co nám dává a nic za to po nás nechce. Mým snem je jezdit tryskem na koni po rozlehlých pláních - nahý, bez sedla.

Štěpán Princ

Alonso? Dobrá...To není princ, ale král?? Tak to je mi výzva!

Karel Vondrášek

Život je zvláštní. Třeba já. Já jsem pacifista a přesto bojuji o Vaši přízeň. Jak říkám, život je zvláštní.


Eliška Vocelová

0I4A7146.jpg

Člověk, který sám sebe neumí popsat. Milující jaro, kafe, hlasitou hudbu ve sluchátkách, syrové brambory. Trochu toho kýče a absurdní situace. Bavit se nad denníma horoskopama z internetu.

Matěj Beneš

0I4A7120.jpg

Cumulonimbus působí často ponurným, hrozivým a strach vzbuzujícím dojmem, který se obvykle ještě zesiluje hřměním a blesky a stupňuje se dále s příchodem silných lijavců, krupobití, sněhových a větrných bouří s doprovodnými jevy, jako jsou mamma nebo řidčeji tuba.

Radek Melša

Pohádkově vnímající sluníčkář milující duhové jednorožce, kontemplace nad paralelními vesmíry a hudbu, která Vám právě hraje v hlavě, když si čtete tuto jedinečnou, limitovanou, exkluzivní startovací kampaň. Každý má své chutě, je to jen otázka vzájemného porozumění .... co jsem chtěl kruci touto větou říct? Mějte se rádi, vy kulišáci jedni!!

Jakub Zelinka

0I4A7324.jpg

Pražák v Brně, řídící se mottem: Pěstovat příjemno, vytvářet hodnoty a intenzivně existovat.

ReachedCZK 22,000(110%)

110%
CZK 20,000requested
47contributors
Contribute

project authorLadislav Horák

Rewards

CZK 100Místo "céčkového" filmu

Užij si krásný večer se záznamem divadelního představení magické Shakespearovy BOUŘE v provedení studentů JAMU v Brně & company! + získáš i fotografie z představení *záznam i fotografie se zasílají přes e-mail

Expected delivery of the reward: July 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100Něco málo k počtení

Upravený scénář BOUŘE překladu Martina Hilského k počtení na dlouhé zimní večery s osobním věnováním vlastníka scénáře! *Scénář s věnováním se zasílá poštou

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 200Magická první noc

Zažij svou první (a možná poslední) magickou noc pod širým nebem na Otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou v termínech 30. 6., 1. 7. nebo 2. 7. + získáš zdarma večeři i welcome drink! *Realizační tým se ozve přes e-mail

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 4/10

Reward unavailable

CZK 200Kus kouzelného ostrova

Chceš mít doma kus BOUŘE, který bude jen a jen tvůj? Potěš naši scénografku a získej kousíček scénografie, kterou navrhne! (Kapesní zrcátko se vždycky hodí) + fotky z představení *Odměnu zašleme poštou

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 15/20

Reward unavailable

CZK 400Plátěnka na Prosperovy knihy

[URL="https://drive.google.com/open?id=1i0CpKSdD0qBeUM4zdSv8aHorCTZuCh_G"]Plátěnka s potiskem BOUŘE[/URL]! + záznam i fotografie z představení *Plátěnku zašleme poštou, záznam i fotografie přes e-mail

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 4/20

Reward unavailable

CZK 400Zažij jižní Čechy!

Vem si batoh a dobrý boty a přijeď do Tejna a vydej se na výlet s divadelníky! + záznam a fotografie z představení Výlet se uskuteční v době od 30. 6. - 2. 7. *Záznam i fotografie zašleme přes e-mail

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 500Nezapomenutelná jízda na Otáčku

Na kolotoč dnes chodí kde kdo, ale na svézt se na točně, to se neděje každý den! Komentovaná Prohlídka Otáčka i Zámeckého divadla s panem ředitelem DS VLTAVAN Mgr. Milanem Šestákem + záznam a fotky z představení! Prohlídka je možná v termínu od 1. 7. do 31. 8. *Záznam i fotografie zašleme přes e-mail

Expected delivery of the reward: August 2018

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 500Prosperova bárka

Přijeď za námi do Tejna a zažij na vlastní kůži plavbu lodí po Vltavě! + záznam a fotky z představení Plavba lodí se uskuteční v termínu od 30. 5. do 2. 7. *Záznam i fotografie zašleme přes e-mail

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 1,000Mirandin balíček

Lístek na představení, welcome drink, podepsané fotografie herců a bouřlivý zážitek k tomu! + záznam a fotky z představení *Tento balíček je možné si vyzvednout v Týně nad Vltavou na Otáčivém hledišti 1. 7.

Expected delivery of the reward: July 2018

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 1,000Magická večeře s Arielem

Vyber si svého Ariela! Přijeď do Tejna a ukaž prstem na toho, kdo tě pozve na magickou večeři při svíčkách! + záznam i fotografie z představení Kdo nemůže do Týna nad Vltavou, můžeme se domluvit i v Brně' Večeře v Týně se uskuteční 1. 7. - 2. 7. Večeře v Brně - na osobní domluvě s Arielem *Záznam i fotografie zašleme přes e-mail

Expected delivery of the reward: September 2018

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable