https___www.letsdoitworld.org_wp-content_uploads_2016_03_zero-waste-shop-london-2_photo-by-kadri-kalle-1024x768.jpg

BEZOBALÁK - 1. bezobalový obchod v Chomutově Ostatní

Nebaví vás chodit vynášet odpadky? Tak se přidejte k nám. Podpořte otevření prvního obchodu bez obalu v Chomutově.

BEZOBALÁK - 1. bezobalový obchod v Chomutově

ReachedCZK 86,187(109%)

109%
CZK 79,000requested
69contributors
ContributeRewards

 

Nebaví vás chodit vynášet odpadky? Nás taky ne, a proto jsme se rozhodli otevřít BEZOBALÁK.

Obchod, kde si nakoupíte do svých znovu používaných obalů. Bezobalák, který bude sídlit na poliklinice v Chomutově Vám nabídne převážně sypané potraviny, různé druhy rýže, těstovin, obilovin, luštěnin, mouky, sušenky, sušené ovoce, oříšky, koření, ovesné kaše,müsly, mléka i nemléka, ekodrogerii a přírodní kosmetiku.Vše Vám nasypeme, odvažíme dle Vašich přání a potřeb do znovu používaných obalů.

A už nebudete muset chodit s košem.

Podpořte nás a staňte se součástí něčeho jedinečného. To v Chomutově ještě nebylo.

Pomozte nám otevřít první prodejnu bez obalu v Chomutově a my vám pomůžeme snížit produkci odpadu v domácnosti.

A jak nakupovat bez obalu?

Zní to složitě.

Ale složité to určitě není. Je to jednoduché. Přinesete si k nám vlastní nádoby a obaly. Látkové pytlíky, skleničky, plastové krabičky nebo i sáčky. Cokoliv, co používáte doma nebo to co nemá u vás doma jiné využití a my vám do těchto nádob navážíme zboží, které si budete přát a kolik si toho budete přát. Poslední věc, co musíte udělat je nákup zaplatit. :-)

A co když jsem si zapomněl/a obaly doma, žádné nemám nebo jich mám s sebou málo?

To taky vyřešíme. Když, si náhodou zapomenete obal nebo máte obalů málo, tak vám darujeme či půjčíme zavařovačku, nebo jiný obal, který nám pak donesete zpátky případně mu dáte druhý život ve vaší domácnosti.

Pokud žádné obaly nemáte můžete si u nás i nějaké znovu použivatelné zakoupit a příště přijdete i s nimi.

A proč nakupovat bez obalu?

Určitě nebudete doma tak často řešit otázku ,, a kdo půjde dnes s košem?‘‘. Nakoupíte do svých obalů a použijete je znovu na další nákup a tím snížíte produkci vašeho domácího odpadu.

Nekupujete zboží v levných jenorázových  obalech, které obsahují toxické látky, které jsou škodlivé pro vaše zdraví.

Nakoupíte jen tolik kolik potřebujete nebo chcete.

Neplatíte za obal a reklamu s ním spojenou.

Nakupujete s ohledem na životní prostředí, vaše zdraví a vaší peněženku.

Někteří z vás si asi řeknou ale že přeci třídí. To je fajn ale přemýšleli jste někdy nad tím, kde odpad z tříděných popelnic končí? V Česku je cca 32 % vytříděných plastů, které se recyklují, 18 % se využívá pro výrobu energie a nevyužitelný zbytek 50 % putuje na skládku kam to nepůjde dávat do nekonečna.

Takže třídit odpad je fajn ale lepší je se snažit odpad nevytvářet vůbec a proto jsme se inspirovali konceptem životního stylu zero waste a otevřeme pro Vás BEZOBALÁK -1.bezobalový obchod v Chomutově. Ale bez Vás by to nešlo!

A na co ty peníze vlastně potřebujeme?

Jako každé podnikaní tak i toto potřebuje nějaký počáteční kapitál. Do začátku jsme obětovali své úspory na zrealizování snu o čistější planetě.

Původní zrealizování prodejny mělo být v prostoru o 33m2. Nám se však dostala nabídka prostoru 2x tak většího a protože Vám chceme nabídnout co největší sortiment zboží tak jsme se rozhodli pro tuto variantu. S tím jsou ale spojeny i větší počáteční náklady jak na změnu užívání prodejny a s ní spojenou rekonstrukci, na vybavení prodejny tak i na nákup prvotních zásob zboží,které budeme nabízet.

A proto se obracíme na Vás. Staňte se součástí našeho projektu, přispějete a můžete se těšit na úžasné odměny.

Další foto odměn neleznete v novinkách nebo na naši facebookových stránkách.

https://www.facebook.com/bezobalak.cz/

ReachedCZK 86,187(109%)

109%
CZK 79,000requested
69contributors
Contribute

project authorBEZOBALÁK

Rewards

CZK 100Chci Bezobalák. Přispěji ale odměnu nechci

Přispěji jen tak, protože chci v Chomutově prodejnu bez obalu. Těším se nákup v BEZOBALÁKU. Příjemné a přátelské prostředí s možností nákupu do vlastních obalů mi bude odměnou.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 139Chci odměnu zaslat poštou

Chci oměnu zaslat poštou. Nejlepší by samozřejmě bylo, kdybyste si mohli odměnu vyzvednout osobně v naší prodejně. Pokud ale nejste z Chomutova ani okolí, rádi vám odměnu zašleme i poštou. V takovém případě si prosím k odměně zakupte ještě poštovné. Děkujeme za pochopení.

Expected delivery of the reward: June 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 149Chci dětské UPCY kapesníčky

Chci sadu dětský UPCY kapesníčků, které pro Bezobalák ušila šikovná paní Janička a dala tak nepoužívanému textilu nový život. V sadě jsou 3ks o rozměru 30x30. Barva modrá.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 170Chci UPCY -pytlík na pečivo

Šikovná paní Janička dala nepoužívaným záclonám a textilu nový život a pro Vás ušila úžasné UPCY pytlíčky. Pytlík lze opakovaně používat na nákup čehokoli, kde byste rádi vynechali plastové obaly. Velkým benefitem našich pytlíků je také, že v něm pomaleji tvrdne pečivo a hned vám nezplesniví. Rozměr pytlíčku je : 30 X 40cm. Pytlíčky si můžete vyzvednou u nás na prodejně a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 199Chci lipový čaj od bylinkářky Zuzky

Chci lipový čaj, lokální výpěstek od bylinkářky Zuzky. Lipový čaj má několik léčivých účinků jako jsou léčba zánětů, nachlazení, chřipky. Řeší také zažívací problémy , pocity úzkosti a slouží jako prevence rakoviny. Pokud si vyberete tuto oměnu tak od nás získáte 80g lipového čaje. Odměnu si můžete vyzvednou u nás na prodejně v BEZOBALÁKU a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 199Keep Leaf Large Reusable Baggie svačinový obal

Opakovaně použitelný svačinový obal. Ideální na svačinu do školy, na výlety i do práce.Je ze 100% bavlny s vodotěsnou vložkou, která pomáhá udržet potraviny déle čerstvé. Obal má snadné a bezpečné uzavření na suchý zip. Výrobky neobsahují škodlivé ftaláty. olovo ani Bisfenol A. Snadná údržba: ruční opláchnutí nebo praní v pračce. Rozměry 18 cm x 16,5 cm. Foto je k nahlédnutí v záložce NOVINKY. Odměnu si můžete vyzvednou u nás na prodejně a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 249Chci šampuk - tuhý šampon

Chci šampuk - tuhý šampon se zeleným čajem pro růst vlasů. Pokud chcete tuhý šampon ale nechce se vám ho dělat doma můžete ho dostat od nás. Jedinečná příležitost jak dostat unikátní šampuk ze zeleného čaje, bambuckého másla a olivového oleje. Šampuk si můžete vyzvednou u nás na prodejně a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 34/40

Reward unavailable

CZK 299Chci UPCY -pytlíky záclonové

A opět ta šikovná paní Janička dala nepoužívaným záclonám nový život a pro Vás ušila úžasné sady UPCY tří pytlíčků, které můžete použít na nákup či na cokoliv jiného. Rozměry pytlíčků jsou : 1x 34 x 27 cm, 1x 18 x 25 cm a 1x 18 x 18 cm. Pytlíčky mají i svojí kapsičku do které se schovají aby jste si mohli dát do tašky či batohu a v případě potřeby je měli vždy u sebe. Pytlíčky si můžete vyzvednou u nás na prodejně a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 299Chci UPCY -pytlíky bavlněné

A opět ta šikovná paní Janička dala nepoužívaným látkám nový život a pro Vás ušila úžasné sady UPCY tří pytlíčků, které můžete použít na nákup či na cokoliv jiného. Rozměry pytlíčků jsou : 1x 34 x 27 cm, 1x 18 x 25 cm a 1x 18 x 18 cm. Pytlíčky mají i svojí kapsičku do které se schovají aby jste si mohli dát do tašky či batohu a v případě potřeby je měli vždy u sebe. Pytlíčky si můžete vyzvednou u nás na prodejně a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 299Boc´n Roll ECO obal na svačinu

Ekologický a znovu použitelný obal na sendviče, bagety, ovoce a sušenky. Látkový ubrousek oceníte každý den pro zabalení svačiny do práce či do školy, hodí se i na výlety nebo pikniky v přírodě. Látkový ubrousek na svačinu Boc’n Roll je ekologickou alternativou ke klasickým jednorázovým potravinovým obalům. Rozměry složené: 11 cm x15 cm. Rozměry rozprostřeno: 54 cm x 32 cm. Foto je k nahlédnutí v záložce NOVINKY. Odměnu si můžete vyzvednou u nás na prodejně a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 349Chci adoptovat kanystr

Chci si adoptovat kanystr na domácí prostředky, protože potřebuji místo, kde si můžu natočit prostředek na praní, mytí nádobí či čištění domácnosti. Potřebuji, aby takové prostředky byly ekologické, netoxické, šetrné k lidskému tělu i k přírodě, zároveň však účinné. Potřebuji, aby po sobě takové prostředky nezanechaly odpad. Budu rád/a, pokud barel, kanystr či sud s takovými prostředky ponese mé jméno.

Expected delivery of the reward: November 2019

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 399Chci tašku z BIObavlny

Chci tašku s logem Bezobaláku, z BIO bavlny na každodenní nákupy. Tašku si můžete vyzvednou u nás na prodejně a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 450Chci poukaz na nákup v hodnotě 500,-

Chci poukaz na nákup v hodnotě 500,-. Odměnu nechci, ale chci si nakoupit. S tímto poukazem mě nákup vyjde o 10% výhodněji! Zašleme vám ho emailem nebo předáme přímo na prodejně a na jeho uplatnění budete mít celý rok.

Expected delivery of the reward: August 2019

Number of available rewards: 4/15

Reward unavailable

CZK 499Chci přijít na čaj o páté

Chci na přijít na čaj o páté. Čaj o páte bude v režii úžasné maminky,bylinkářky, floristky a vatařky Zuzky. Proběhnou ochutnávky čajů a společně si popovídáme o tom jak na nás různé čaje působí a jak na zero waste čajování. Výběrem této odměny získáte poukaz pro jednoho člověka na náš čaj o páté. S sebou si odnesete nejen uvolňující zážitek z čajování ale také malý dáreček.

Number of available rewards: 9/10

Reward unavailable

CZK 599Chci si vyrobit voskované ubrousky WORKSHOP

Chci si vyrobit vlastní voskované ubrousky je to přírodní ekologický obal na potraviny, který se dá opakovaně použít a tím šetří přírodu.Je to náhrada za plastové obaly, z vosku od našich včeliček a může sloužit k mnoho účelům.K zabalení svačiny nebo k přikrytí misky s jídlem. Samozřejmě to co si vyrobíte to si i s malou pozorností a dobrým pocitem odnesete domu.

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 699Chci si vyrobit vlastní tuhý šampón WORKSHOP

Výroba tuhých šamponů není složitá. I vy se to můžete naučit a dělat šampony pro sebe a klidně pro celou rodinu jako to dělám já. Výběrem této odměny získáte pozvánku na WOKRSHOP kde se společně naučíme vyrábět tuhé šampóny a samozřejmě to co si vyrobíte si odnesete domu. Podpořte nás a naučíme vás jak si udělat svůj šampón na míru.

Expected delivery of the reward: November 2019

Number of available rewards: 13/15

Reward unavailable

CZK 800Chci poukaz na nákup v hodnotě 1000,-

Chci poukaz na nákup v hodnotě 1000,-. Odměnu nechci, ale chci si nakoupit. S tímto poukazem mě nákup vyjde až o 20% výhodněji! Zašleme vám ho emailem nebo předáme přímo na prodejně a na jeho uplatnění budete mít celý rok.

Expected delivery of the reward: August 2019

Number of available rewards: 7/15

Reward unavailable

CZK 1,199VIP odměna

Přispěji a dostane se mi VIP odměny. VIP odměna zahrnuje dvě sady UPCY pytlíků, UPCY pytlík na pečivo, unikátní šampuk a to vše v tašce z BIO bavlny potištěné logem BEZOBALÁKU. Odměnu si můžete vyzvednou u nás na prodejně a pokud si odměnu nemůžete vyzvednout osobně a chcete, abychom vám ji zaslali, přidejte si prosím i "Chci odměnu zaslat poštou", děkujeme.

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 1,889VIP odměna s dárkovým poukazem

Přispěji a dostane se mi VIP odměny. VIP odměna zahrnuje dvě sady UPCY pytlíků, UPCY pytlík na pečivo, unikátní šampuk a to vše v tašce z BIO bavlny potištěné logem BEZOBALÁKU. K této VIP odměně dostanu ještě dárkový poukaz v hodnotě 500,- a mohu si pojmenovat nádobu na jakékoliv zboží na prodejně Bezobaláku.

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 1,999Chci aby mé jméno bylo zveřejněno v SÍNI SLÁVY

Chci aby mé jméno bylo na zdi v síni slávy, která bude vystavená v našem obchodě, kde každý uvidí co jsem podpořil/a. K této odměně navíc dostanu 10% slevu na zboží na celý rok.

Number of available rewards: 38/40

Reward unavailable

CZK 14,999Chci adoptovat váhu

Kvalitní váha je v bezobalovém nakupování základním vybavením prodejny a zárukou férového obchodu. Váš příspěvek bude základem pro její koupi a vaše jméno ji bude zdobit po několik let. K tomu se Vám dostane celoroční slevy 10% na veškeré zboží a zero waste dárek.

Expected delivery of the reward: July 2019

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable