certificate-3.png

Beránci a Vlci – Brněnský Galakoncert Hudba

Uspořádejme velkolepý koncert s projekcí filmu v Brně a ukažme, že tradice a lidová hudba i v dnešní době spojují lidi napříč generacemi i kulturami!

Za pět minut dvanáct...
8/28/2018

Za pět minut dvanáct...

...přicházíme s milou novinkou - trička Beránků a vlků pro děti

Milí příznivci a Startovači. Blíží se konec naší crownfundingové kampaně a nám se podařilo na poslední chvíli rozšířit nabídku odměn o jednu položku. Na základě četných ohlasů našich fanoušků jsme nechali vyrobit trička s motivem Beránků a vlků v dětských velikostech. Chcete-li tedy udělat radost svým dětem krásným a kvalitním tričkem (a nám udělat radost nákupem zde na Startovači), neváhejte, kampaň končí dnes odpoledne.

Díky za vaši podporu!
Beránci a vlci

DOBYT!
8/16/2018

DOBYT!

Cíl kampaně dosažen 14 dní před koncem, máme radost!

Milí příznivci a Startovači, velice si vážíme vaší dosavadní podpory. Je naší milou movinností oznámit, že jsme dosáhli cílové častky, která nám výrazně pomůže zrealizovat Galakoncert v brněnském koncertním sále Sono.
Konečné sumy jsme dosáhli 14 dní před koncem kampaně, což nás příjemně překvapilo. Bezmála sto podporovatelů zaslalo menší či větší částku na podporu našeho projektu. O to milejší je zjištění, že nadále částka roste nad rámec stanoveného minima! Ano, stále je možnost nás dále podpořit a získat tak zajímavé odměny. Jako nejžádanější se ukázaly VIP dvojvstupenky na Galakoncert, které zaručují ta nejlepší místa v koncertním sále a zároveň vstup na afterparty po vystoupení. Ještě stále je jich pár k dispozici!. Také nosiče CD s věnováním a podpisy, trička a tašky Beránků a vlků a další odměny jsou stále k dispozici. Víte-li o někom ve svém okolí, kdo by nás rád slyšel a viděl na brněnském Galakoncertě, chcete-li udělat někomu blízkému radost naším merchem, neváhejte, stále je dost času.

A také připomínáme, že běžné lístky na náš Galakoncert jsou v prodeji zde: https://goout.net/cs/listky/beranci-a-vlci/giuc/

Děkujeme!
Vaši Beránci a vlci :-)

Představujeme Beránky a vlky 4.
8/7/2018

Představujeme Beránky a vlky 4.

Ruky Na Dudy - prazáklad Beránků a vlků

Kapela RukyNaDudy z Frenštátu pod Radhoštěm hraje od roku 2004 archaickou podobu tradiční hudby tzv. Hukvaldských Beskyd. Její hudební instrumentář zahrnuje zde dnes málo užívané či zcela zapomenuté hudební nástroje jako koncovka, fujarka, pastýřská píšťala, salašovka, ochlebky, gajdy, malý cimbál. Jednotlivé nástrojové sestavy, které kapela RukyNaDudy ve své produkci využívá, mají své předlohy v reálných podobách známých z minulosti či z dalších karpatských regionů a styly hry se pohybují mezi póly archaické rekonstrukce a world music. Repertoár kapely RukyNaDudy obsahuje neznámé či málo hrané písně a stejně tak i nově vytvořené písně na základě zdejších idiomů.

Marian Friedl, o němž už byla řeč, hlava i srdce kapely, multiinstrumentalista a restaurátor beskydské hudby, nekompromisně trvá na "starém" zvuku původních nástrojů a zároveň odvážně inovuje postupy tvorby. Je také autorem mnoha písní RND, které jen stěží rozeznáte od původní, znovu oživlé tvorby starých muzikantů.
Gajdoš Vlastík Bjaček nese punc RND nenahraditelným zvukem svého nástroje. Je to také výtečný fotograf a grafik a je radost s ním posedět a klábosit o muzice, třeba i soudobé.
Honza Pustka, houslista a zpěvák s pronikavým hlasem, bravurně ovládá také starodávné ochlebky. V civilním povolání se věnuje stavbě tradičních cymbálů.
Zpěvák Lukáš mrkva stojí v čele kapely a svým hlasem okouzluje převážně ženskou část publika. Obsluhuje i řadu perkusních nástrojů, které udávají rytmus kapele. Žije - jak jinak - v Beskydech a ne své usedlosti chová ovce.
Kontráš Petr Domčík je vynikající violista a hráč na ochlebky. Je to také kapelní ajťák a v civilu zastává funkci starosty Okresního sdružení hasičů Frýdek-Místek.

Beskyďané tělem i duší, skvělí muzikanti a zpěváci, v neposlední řadě také nerozluční přátelé - to jsou chlapci z RukyNaDudy! Vtiskli Beránkům a vlkům nezaměnitelnou podobu autentičnosti, protože takhle prostě hrají: neučesaně a přitom mistrně, po staru a zároveň moderně, tradičně a přesto se nebojí zahrát muziku nově a po svém :-)

8/6/2018

Odměny Beránků a vlků jsou už připravené!

Přinášíme vám přehled odměn, abyste viděli, do čeho jdete :-)

Milí startéři a příznivci, připravujeme pro vás odměny a bylo by fér vám je také ukázat.
Myslíme si, že trička a tašky s naším vizuálem se velmi povedly; dali jsme si záležet na kvalitě materiálu, aby dlouho vydržely (100% bavlna, min. 180g/m2). Trička máme připravená pro dámy (velikosti S, M, L, XL) i pro pány (velikosti M, L, XL, XXL). Na výběr bude ze dvou barev - černá a zelená, vždy s bílým potiskem. Stejné barevné kombinace jsou i u plátěných tašek. Mrkněte na fotky a dejte vědět i svým známým!

pánské tričko černé vel. M, L, XL, XXL

dámské tričko zelené vel. S, M, L, XL

pánské tričko zelené vel. M, L, XL, XXL

dámské tričko černé vel. S, M, L, XL

plátěná taška Beránci a vlci, zelená a černá

placky Beránci a vlci

CD Beránci a vlci s podpisy a věnováním

Představujeme Beránky a vlky 3.
8/3/2018

Představujeme Beránky a vlky 3.

Sdružení nezávislých jazzmenů závislých na jazzu.

Sdružení nezávislých jazzmenů je zastřešující název pro volné uskupení jazzových muzikantů. Kytarista Rostislav Hus, absolvent Hudební akademie Karola Szymanowského v Katovicích, spolupracuje s řadou interpretů severomoravské a slezské jazzové scény (např. Marian Friedl, Lukáš Mužík, Zbigniew Kaleta, Jedrzej Laciak, Robert Rasz) a je pedagogem ZUŠ Frenštát p/R. Bubeník Michał Wierzgoń, saxofonista Štěpán Flagar a kontrabasista Martin Kocián, absolventi Anton Bruckner Privatuniversität v Linci, jsou dnes etablováni na rakouské jazzové scéně. Společně hrají mj. v projektu Ostrich Quartet či Purple Is The Color; Martin Kocián a Michał Wierzgoń jsou dále doprovodnými hráči rakouské saxofonové legendy Haryho Sokala.

A jak ovlivnili Beránky a vlky?
Je až neuvěřitelné, jak může jazz skvěle dotvářet podobu tradiční lidové hudby!
Naši jazzmeni se řadí mezi nejmladší složku projektu, přesto si u všech ihned získali obrovský respekt. Jejich preciznost a odvaha, s jakou se pouští do hudebních modifikací je ohromující. Všichni se se svými nástroji doslova mazlí, ale umějí jim dát i pořádně zabrat, když si to skladba vyžaduje. Je radost je nejen poslouchat, ale i pozorovat při hře, jak se noří do hloubky, kde teprve vznikají zvuky, tóny, rytmy... Bez těchto jazzových virtuózů by žádní Beránci a(ni) vlci nebyli!

Beránci zahrají ve Frenštátě p. Radhoštěm!
8/1/2018

Beránci zahrají ve Frenštátě p. Radhoštěm!

Hezká událost pro celou rodinu, to je Svátek dřeva. A budou tam i vlci ;-)

Tuto sobotu, 4.8.2018, zahrajeme na Svátku dřeva ve Frenštátě pod Radhoštěm v amfiteátru na Horečkách. Je to hezká akce pro celou rodinu v příjemném prostředí, kde už dýcháte čisté Beskydy. Od rána můžete sledovat zápolení dřevorubců, sami si zasoutěžit se svou rodinkou a podívat se třeba na umění sokolníků. My zahrajeme na úplný závěr, tedy kolem 18:30 hodiny. Tak přijďte, je to jedna z mála možností nás vidět v plné sestavě. A pozvěte také své přátele!
Těšíme se na vás :-)

ReachedCZK 116,900(130%)

130%
CZK 90,000requested
109contributors
Contribute

project authorBeránci a Vlci

Rewards

CZK 150Beránci a Vlci vždy s sebou!

Podpořte nás a od teď budete moci nosit Beránky a Vlky všude s sebou. No a co je jednoduššího, než si připnout beránčí placku? Již od této částky vám oficiálně poděkujeme na našich stránkách www.beranciavlci.cz! Poděkování se automaticky pričítá ke všem dále zmíněným odměnám!

Expected delivery of the reward: October 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Naložte si do Beránků a Vlků!

Taky pořád něco někam nosíte? Za vaši podporu vám nabízíme stylovou plátěnou tašku s potiskem Beránci a Vlci, do které si budete moci dát téměř vše, co vám v obchodě padne do oka!

Expected delivery of the reward: October 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Beránci a Vlci každý den!

Taky byste nejraději byli na koncertě Beránků a Vlků každý den? To vám bohužel dopřát nemůžeme, ale při poslechu jejich Andělem oceněného CD s podpisy všech uměleckých složek projektu si budete připadat, jako by tomu tak bylo! V bookletu CD najdete také osobní věnování a poděkování za podporu!

Expected delivery of the reward: October 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Oblečte se do Beránků a vlků!

Chcete světu dát vědět, že jste našimi fanoušky? Oblékněte si kvalitní tričko s naším vizuálem Beránků a Vlků. Pro dámy i pány, všechny běžné velikosti, dvě barevná provedení. Při objednávce uvedete vaše preference a my už se o zbytek postaráme ;-)

Expected delivery of the reward: September 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 850Beránci a Vlci - miniBUNDLE

Za vaši podporu vám nabízíme stylové tričko s taškou Beránci a Vlci za výhodnější cenu! Trička jsou dostupná pánská i dámská ve všech velikostech!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 59/60

Reward unavailable

CZK 1,300Beránci a Vlci, mé srdce patří vám!

Staňte se skalním fanouškem Beránků a Vlků a získejte veškeré suvenýry, které jejich sortiment nabízí! Kdo může být větší fanoušek Beránků a vlků než ten, kdo má jejich tašku, triko, placku a poslouchá jejich CD s věnováním na památku?

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 24/30

Reward unavailable

CZK 1,600To je ale krásná krajina!

Podpořte Beránky a Vlky a na oplátku Vás jejich sympatický basista Martin provede domovinou, v níž se beránčí album rodilo! Ovšem pozor, ty nejlepší výhledy člověk samozřejmě neuvidí “z pod kopca”, takže tretry s sebou a… Javorníku s Radhoštěm, těšte se na nás! Na památku si k tomu ještě odneste naše CD!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 2,000Beránci a Vlci v Brně? Ne beze mě!

A je to tady - podzimní Galakoncert Beránků a Vlků v Brně! Nejprestižnější koncert Beránků a Vlků v roce 2018 spojený s projekcí stejnojmenného filmu! Nabízíme dvojlístek na ta nejlepší místa v sále a rovněž exkluzivní VIP vstup do backstage po koncertě, kde bude příležitost vyfotit se s celou kapelou a připojit se k následné oslavě! Také vám věnujeme speciální poděkování za podporu našho Galakoncertu na webových stránkách Beránků a Vlků! Kapacita je velmi omezená, tak neváhejte!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 2,000Beránci a Vlci v Brně 30.9.? Ne beze mě! Vol.2!

A je to tady - podzimní Galakoncert (30.9.2018) Beránků a Vlků v Brně! Nejprestižnější koncert Beránků a Vlků v roce 2018 spojený s projekcí stejnojmenného filmu! Nabízíme dvojlístek na ta nejlepší místa v sále a rovněž exkluzivní VIP vstup do backstage po koncertě, kde bude příležitost vyfotit se s celou kapelou a připojit se k následné oslavě! Také vám věnujeme speciální poděkování za podporu našeho Galakoncertu na webových stránkách! První várka byla bouřlivě rozebrána, přidáváme tedy ještě druhou! Tato kapacita VIP dvojlístků je již definitivní, víc už to nenafoukneme, tak neváhejte!

Expected delivery of the reward: September 2018

Number of available rewards: 2/20

Reward unavailable

CZK 2,400Cestou zbojníků s gajdošem Vlasťošem!

Jedinečná nabídka projít si s gajdošem Beránků a Vlků staré zbojnické stezky, po kterých se ogaři proháněli a znepříjemňovali mocipánům život! Vlasťoš to ovšem neumí jen s gajdami, takže se neostýchejte přinést si foťáky - určitě vám tento vynikající fotograf nějaké fígle ze svého umění prozradí! Na památku vám k tomu všemu dáme ještě naše CD!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 2,800Odkud se to všechno vzalo?

Zajímá vás jak, kdy, proč a odkud se taková muzika bere? Na to vám Marian velmi rád odpoví na některém z jeho oblíbených kopců a rovnou s sebou vezme svou hromadu píšťal a vše názorně ukáže! Při výrazném zájmu vás dokonce i na zmíněné nástroje nechá zahrát! Kromě muziky vám také rovnou odhalí ledacos ze starých valašských zvyklostí a každodenního života. No a k tomu všemu vám Marian předá na památku naše CD!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 3,200A dost! Taky to chci umět!

Za podporu Beránků a Vlků můžete získat exkluzivní možnost naučit se v kostce všechno na jakýkoliv nástroj z kapely, který se vám líbí! Stačí si jen vybrat a dvouhodinová průprava s kýmkoliv je vaše! Pro bližší informace neváhejte kontaktovat Mariana! Jako bonus si na památku odnesete i naše CD!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 8/8

Reward unavailable

CZK 4,000Zažijte den s Beránky a Vlky!

Pojďte se podívat do zákulisí Beránků a Vlků a buďte svědky, jak to v takovém obrovském hudebním tělese funguje od samého rána až po poslední okamžiky po skončení našeho Brněnského Galakoncertu! A to není všechno! Celý koncert budete moci rovněž sledovat z těch nejlepších (VIP) míst v sále! Na pátku si ještě od nás odnesete i naše CD!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 2/2

Reward unavailable

CZK 6,000Beránci a Vlci, s Brnem vám pomůžu!

Staňte se oficiálním sponzorem našeho Galakoncertu Beránků a Vlků v Brně! Celý koncert bude natáčet Česká televize – nabízíme uvedení vašeho jména nebo firmy v závěrečných titulcích jakožto oficiálního sponzora celé akce!

Expected delivery of the reward: October 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 20,000Beránci a Vlci, se mnou můžete vždy počítat!

Staňte se oficiálním sponzorem kapely Beránci a Vlci! Uvedeme vás jak v závěrečných titulcích záznamu z brněnského Galakoncertu Beránků a Vlků, tak i na všech propagačních materiálech spojených s vystoupením kapely po jeden rok!

Expected delivery of the reward: October 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 60,000Zahrajte mi, muziganti!

Koncert “Malých Beránků a Vlků‘‘, kteří za vámi přijedou i na kraj světa (v rámci ČR)! V programu se nevyskytuje jazzová složka a originální repertoár je trochu pozměněn. Vystoupení má ovšem stejnou délku a půvab jako v kompletní sestavě!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 90,000Zahrajte mi, Beránci a Vlci!

Koncert kompletní sestavy kapely Beránci a Vlci, která za vámi přijede kdekoliv v ČR se svým původním programem a poskytne vám jedinečný hodinový zážitek!

Expected delivery of the reward: October 2018

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable