STARTOVAC POKRACUJEME_b.jpg

Báječné ženy bez létajících strojů Ostatní

Jsme ženský parašutistický tým CZ Ladies. Pomozte nám reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa v parašutismu v americkém Chicagu.

CZL_Most_ve vzduchu.jpg

ReachedCZK 176,179(117%)

117%
CZK 150,000requested
141contributors
ContributeRewards

Jsme CZ Ladies a věnujeme se sportovnímu parašutismu. Kvalifikovaly jsme se na Mistrovství světa, které se koná letos v září v Chicagu. Po vyčerpání všech vlastních zdrojů a dotací od Aeroklubu ČR nám pro přípravu a hlavně samotnou účast na MS chybí v rozpočtu ještě 150 000,- Kč. Proto se na vás obracíme s prosbou o podporu našeho projektu.

.......................................................................

AKTUALIZACE

Když jsme před 4 týdny odstartovali náš projekt "Báječné ženy bez létajících strojů", byli jsme hodně nervózní, jestli se nám povede oslovit dost nadšenců a jestli máme vůbec šanci dosáhnout na cílovou částku. Neuvěřitelné se stalo skutečností!!! Děkujeme všem za úžasnou podporu .... a samozřejmě ještě NEKONČÍME!!! Dosažená částka 150 000 Kč nemusí být konečná. Povede se nám vystoupat ještě kousek výš? Každý tréninkový seskok navíc se počítá. DĚKUJEME!!!

 

Startovac_roadmapa_200.jpg

.......................................................................

PŮVODNÍ TEXT

Jsme čtyři báječné ženy a ještě báječnější kameraman, který zaznamenává naše úspěchy a prohry během volného pádu. Věnujeme se soutěžnímu skákání z letadla – formacím za volného pádu. Parašutismus je naše vášeň, zábava a součást života.

Nejčastější otázkou asi je, v čem se vlastně soutěží? Rozhodčí před závodem vylosují sekvenci tvarů a přechodů mezi nimi. Všechny týmy, které se účastní závodu tuto sekvenci během 35s soutěžního času musí zopakovat co nejrychleji a nejlépe. Každý seskok je jinak vylosovaný a nikdo předem neví, co se bude skákat. Takže náš sport není o uměleckém dojmu, ale o sportovním výkonu. Přesnost, rychlost, týmová spolupráce a soustředění na výkon jsou jediné pocity, které máme v hlavě během seskoku. Výhodou parašutismu je, že se dá vyhrávat bez ohledu na věk.

Před třemi lety jsme vrhly společné síly do tohoto projektu, který si kladl za cíl sestavit tým pro účast na Mistrovství světa v Prostějově. I přes počáteční neshody a trable (kdo zná spolupráci 4 žen, si dokáže představit :) se podařilo a skončily jsme na pěkném 8. místě. Ale tím to pro nás teprve začalo. Vydržely jsme a jedeme dál. V září letošního roku se koná Mistrovství světa v parašutismu v Chicagu, kterého bychom se jako český ženský parašutistický tým chtěly zúčastnit.

Abychom se připravily na tuto vrcholnou soutěž a mohly se zařadit na úroveň ostatních ženských světový týmů, potřebovaly bychom před MS ještě odlétat minimálně 6 hodin ve větrném  tunelu a odskákat 130 týmových seskoků. Každý seskok a minuta přípravy ve větrném tunelu se počítá. Naše zdroje jsou ale bohužel omezené. Na celoroční přípravu v ČR máme rozpočet 290 000 Kč, který plánujeme pokrýt ze svých zdrojů.

Samotná účast na MS v Chicagu není levná záležitost (letenky, startovné, ubytování na 14 dnů ...) a v rozpočtu nám stále chybí krůček k dosažení našeho snu v podobě 150 000 Kč. Proto se s prosbou o podporu obracíme na vás, kdo věříte, že sny se nemají vzdávat bez ohledu na věk.

 

CZL_MS_vlajky.jpg

Mistrovství světa v parašutismu – FAI WPC 2014 v Prostějově

CZ Ladies (něco o nás)

Tým CZ Ladies má 5 členů:

Lenka Dvořáková
první seskok 1999, 1200+ seskoků
34 let, vdaná, nespoutaná sportovní duše (sportuje za celý tým: kitesurfing, lezení, běhání a další aktivity které okolí tiše toleruje:)

Jiřina Klapková
první seskok 1985, skoro 1000 seskoků
47 let, 1 manžel, 3 děti, 2 vnoučata, 1 pes. Skáče díky nekonečné podpoře svého muže (našeho kouče).

Hana Opálková
první seskok 2002, 700+ seskoků
46 let, 1 manžel, 2 děti, 2 kočky. Díky silné podpoře rodiny se po narození dětí mohla vrátit k parašutismu. Kromě rodiny a skákání si najde ještě čas na AIKIDÓ.

Miluše Vaňková
první seskok 1988, 2100+ seskoků
44 let, 1 přítel, 1 motorka. První žena tandem-pilotka v ČR (700+ tandemových seskoků). Kromě skákání a lezení ráda tráví čas na klikatých silnicích na motorce.

Petr Brož
trpělivý a občas trpící kameraman
první seskok 1987, 2100+ seskoků
45 let, 1 manželka, 2 děti, 2 psi, 2 kocouři, nepočítaně zajímavých koníčků, na které nezbývá čas

Naše sportovní úspěchy

V roce 2014 jsme se umístily na 3. místě na MČR a v roce 2015 jsme se na MČR posunuly na 2. příčku (na vítězný mužský tým prostě nemáme :).

CZL_MČR_2015.jpg

MČR 2015 – druhé místo

V roce 2014 jsme se také zúčastnily Mistrovství světa, které se konalo v Prostějově, a v ženské kategorii jsme skončily na pěkném 8. místě.

CZL_MS_zahájení.jpg diplom WPC Prostejov-2014_jpg.jpg

Mistrovství světa v parašutismu – FAI WPC 2014 v Prostějově

Naše další cíle

Účastí na MS v Chicagu náš sportovní sen samozřejmě nekončí. V rámci mezinárodní letecké asociace FAI bylo v roce 2015 uznáno létání ve vertikálním větrném tunelu jako regulérní letecká disciplína. Přes zimu, kdy se v našich podmínkách nedá z letadla moc skákat, pravidelně trénujeme v tunelu a účastníme se také indoor závodů. V roce 2017 se bude konat historicky druhé MS v tunelovém létání a my po ukončení letní sezony 2016 vrhneme všechny síly na to, abychom se na toto MS kvalifikovaly.

CZL_trenink_Hayabusa.jpg

 Trénink v tunelu s úřadujícími mistry světa z Belgického týmu Hayabusa

Velmi si vážíme jakékoliv podpory, která nám pomůže v naší cestě na Mistrovství světa v parašutismu v Chicagu. Děkujeme, že jste si náš projekt přečetli a zároveň vás prosíme o další sdílení mezi vaše přátele a známé.

 

ReachedCZK 176,179(117%)

117%
CZK 150,000requested
141contributors
Contribute

Rewards

CZK 300Pohlednice z Chicaga

Pohledníce z Chicaga je naším poděkováním za vaši podporu.

Expected delivery of the reward: September 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Fotka týmu s poděkováním (varianta 1)

Tuto fotku pořídil náš kameraman Petr při jednom tréninku na letišti v Mostě. Fotka našeho týmu s poděkováním by vám mohla aspoň připomínat, že jste umožnili pěti sportovcům splnit jejich sen. [URL="http://hopalkova.rajce.idnes.cz/CZL_Startovac/#1C_Startovac_odmena.jpg"]Fotka týmu CZL - ve vzduchu[/URL]

Expected delivery of the reward: September 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Fotka týmu s poděkováním (varianta 2)

Nejsme sice žádné modelky, ale fotka našeho týmu s poděkováním by vám mohla aspoň připomínat, že jste umožnili pěti sportovcům splnit jejich sen. [URL="http://hopalkova.rajce.idnes.cz/CZL_Startovac/#2C_Startovac_odmena.jpg"]Fotka týmu CZL - v ateliéru[/URL]

Expected delivery of the reward: September 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Fotka týmu s poděkováním (varianta 3)

Na prvních závodech roku 2016 nás na letišti v Mostě vyfotila Jiřčina dcera Kačka, které tímto děkujeme. Fotka našeho týmu s poděkováním by vám mohla aspoň připomínat, že jste umožnili pěti sportovcům splnit jejich sen. [URL="http://hopalkova.rajce.idnes.cz/CZL_Startovac/#3D_Startovac_odmena.jpg"]Fotka týmu CZL - na letišti[/URL]

Expected delivery of the reward: September 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Tenký nákrčník

Ve výšce 4000 m, kdy vyskakujeme z letadla, bývá i v létě dost často zima (při studené frontě i hodně pod nulou). Nákrčníky dost často využíváme a Vám by se třeba taky mohl hodit.

Expected delivery of the reward: September 2016

Number of available rewards: 32/50

Reward unavailable

CZK 500Kšiltovka s logem CZL

Kšiltovka s logem CZ Ladies najde uplatnění v každé situaci.

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 43/50

Reward unavailable

CZK 600Praktický plátěný pytlík na cokoliv

Zejména rodiče malých dětí ocení praktický plátěný pytlík na cokoliv (bačkory, špinavé ponožky, oblečení do tělocviku, spousty kamínků posbíraných na procházce ... a nebo na helmu, rukavice, nákrčník a výškoměr).

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 26/30

Reward unavailable

CZK 1,000Triko "JSEM DO VĚTRU..." s logem CZ Ladies

Černé triko v pánské i dámské variantě s nápisem "JSEM DO VĚTRU...". Požadovaný typ a velikost doladíme po e-mailu. [URL="http://hopalkova.rajce.idnes.cz/CZL_Startovac_triko_damske/#CZL_Startovac_damske1.jpg"]Dámské triko[/URL] [URL="http://hopalkova.rajce.idnes.cz/CZL_Startovac_triko_panske/#CZL_Startovac_panske1.jpg"]Pánské triko[/URL]

Expected delivery of the reward: November 2016

Number of available rewards: 5/30

Reward unavailable

CZK 1,500Exkurze do pekárny JENTA v Přelouči

Nikdo z nás není profesionální sportovec. Jiřka pracuje v rodinné pekárně JENTA v Přelouči a ráda pro vás zorganizuje exkurzi (včetně ochutnávky dobrot). [URL="http://www.jenta.cz/onas.html"]o pekárně JENTA[/URL]

Expected delivery of the reward: December 2016

Number of available rewards: 2/10

Reward unavailable

CZK 1,900Balíček pro nadšeného fanouška

Nechcete jen jednu odměnu? Zvolte si balíček a dostanete kšiltovku, nákrčník a triko "JSEM DO VĚTRU...".

Expected delivery of the reward: September 2016

Number of available rewards: 34/40

Reward unavailable

CZK 5,000Létání ve větrném tunelu s Lenkou

V tunelu trávíme hodně času a Lenka také pomáhá s výcvikem nových parašutistů. Velmi rádi vás v tunelu uvidíme a pod dohledem Lenky si můžete na 10 min vyzkoušet, jaké to je.

Expected delivery of the reward: September 2016

Number of available rewards: 6/10

Reward unavailable

CZK 6,000Tandemový seskok s Milkou

Milka je první žena-tandem pilotka v ČR a má za sebou již více jak 700 tandemových seskoků. Rádi vás přivítáme na letišti v Mostě, kde můžete zažít seskok z 4000 m. Kromě zážitku si s sebou odvezete i videozáznam seskoku z handy kamery. [URL="http://hopalkova.rajce.idnes.cz/CZL_Startovac/#tandemA.jpg"]tandemový seskok s Milkou[/URL] upozornění: pro tandemový seskok s Milkou platí váhové omezení pasažéra max 85 kg.

Expected delivery of the reward: September 2016

Number of available rewards: 4/5

Reward unavailable

CZK 10,000Zveřejnění jména/loga dárce na závodní kombinéze

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable