ScreenShot00052.jpg

Back in Service - Pražské metro ve hře

Nový update se blíží! A co nás čeká?
4/28/2024

Nový update se blíží! A co nás čeká?

Finalizují práce na novém updatu a co nás čeká díky úspěchu Startovače?

NOVÝ UPDATE

Již brzy vyjde update, který přidává rovnou dvě nové stanice. Přiblížíme se tak prvnímu milníku, kam prioritně mířím. Tedy mít možnost si celou linku projet tam i zpět bez nutnosti mazání předchozí soupravy a volání nové. K tomu v budoucnu poslouží první kolejová spojka za stanicí Náměstí Míru, kde do roku 1980 trasa linky A také končila. My budeme následně pokračovat dále. Mimo to update přinese také opravy různých chyb. Pokud vše půjde dobře, vyjde update ještě před skončením kampaně na Startovači.

CO BUDE DÁL?

Úspěšná kampaň na Startovači se pomalu blíží ke konci. My už teď díky tomu pracujeme na plno. Už mohu psát v množnem čísle, protože tým se rozšířil celkem o 3 modeláře, 1 specialistu na textury a zvukaře. Ještě se snažím sehnat někoho, kdo by pomohl s programováním, ať už pomocí Blueprints a nebo C++. Za kontakt budu moc rád.

A na čem tedy pracujeme?

Padlo rozhodnutí na předělání tunelů ve hře. Ty původní jsem dělal velice rychle a mají své nedostatky, které mně osobně vadí. Jsem moc rád že jsem narazil na modeláře, který se tohoto nelehkého úkolu ujme. Kromě předělání původních tunelů, díky této spolupráci do hry přibudou i zcela nové tunely a různá zákoutí. Ty sice z mnoha důvodů nebudou vždy přesně podle reality, budou se ale realitou inspirovat.

V minulém příspěvku jsem psal o dvou nových vozidlech do hry. Jedním je už zmiňovaná souprava 81-71, na které práce stále pokračují v dílně výborného modeláře Stloukeeho.

Druhým přídavkem, který nás čeká, a rád bych ho dnes představil je vozidlo, které pravděpodobně znáte z běžné železnice. Každopádně v tunelech metra se prohánělo už od jeho začátků. Tím je motorový univerzální vozík 69.

Možná se ptáte k čemu ve hře bude? Jak už jsem několikrát nastínil, v tunelech bude možné plnit různé úkoly, provádět údržbu, inspekce a podobně. K těmto úkonům by bylo velice nepraktické tahat s sebou celou soupravu metra a tak takový vozík přijde vhod.
I jeho ovládání bude určitou výzvou, ale o tom příště. Tvorbou tohoto vozidla se zabývá skvělý David "DDI" Lukášek, který už teď pomáhal například se stanicí Můstek.

Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem podporovatelům za příspěvky. Vše o čem čtete v tomto článku vzniká jen díky vaší podpoře a jinak by to nebylo možné. Kampaň na Startovači se pomalu blíží ke konci, a hra se potom na nějaký čas odebere do našich virtuálních dílen, ve kterých budeme dále pracovat na dalších updatech. Blog a novinky mám potom v plánu přesunout na web hry www.bismetro.cz

Děkuji, Dominik Vojta

ReachedCZK 690,651(933%)

933%
CZK 74,000requested
1,231contributors
Contribute

project authorDominik Vojta

Rewards

CZK 100Cestující

cervena_disketa.jpg

Stáváte se součástí projektu. Vaše jméno bude zmíněno v titulkách/credits s poděkováním. Součástí je digitální certifikát o příspěvku na vývoj hry + možnost podílet se na vývoji na Discordu hry.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 270Podporovatel

sediva_disketa.jpg

Vše v předchozím + okamžitý přístup k technologickému demu hry a jeho aktualizace. (přístup získáte pomocí odkazu odeslaném na zadaný e-mail)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 580Strojvůdce

zlata_disketa.jpg

Vše v předchozím + doživotní updaty a předběžný přístup ke všem novinkám ve hře a k pracovní verzi. Speciální poděkování v titulkách/credits a zvláštní statut na Discordu. Individuální podpora. (přístup získáte pomocí odkazu odeslaném na zadaný e-mail)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 680Podporovatel + tričko

01HEGN6K2M57STQNPH2W2E2PPH-cover-410x230.jpg

Vše co obsahuje odměna podporovatel včetně hry + tričko. (tričko bude odesláno po úspěšném skončení Startovače, pokud bude Startovač neúspěšný, dostanete peníze zpět)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 980Strojvůdce + tričko

v2r-410x230.jpg

Vše co obsahuje odměna Strojvůdce včetně hry, pracovní verze + tričko. (tričko bude odesláno po úspěšném skončení Startovače, pokud bude Startovač neúspěšný, dostanete peníze zpět)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,400VIP podporovatel

Screenshot 2023-11-05 175214.png

Vše v předchozím + merch (tričko/hrnek/mikina dle výběru) + personalizovaný plakát limitovené edice s motivem hry. Možnost mít jedno přání na funkci/personalizovaný obsah do hry. (Musí být reálně časově splnitelné)

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 2,700VIP strojvůdce

HighresScreenshot00041.png

Vše v předchozím + merch (tričko/hrnek/mikina dle výběru) + personalizovaný plakát limitovené edice s motivem hry. Možnost mít jedno přání na funkci/personalizovaný obsah do hry (musí být reálně časově splnitelné) nebo půjdeme na pivo/kafe. :)

Expected delivery of the reward: May 2024

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 2,700Dozorčí

Screenshot 2024-01-09 183147.png

Vše v předchozím + merch (tričko/hrnek/mikina dle výběru) + personalizovaný plakát limitovené edice s motivem hry. Můžete si nadabovat nebo napsat text hlášky pro postavu dozorčího (nebo jiné postavy ve hře). Postava je bude náhodně nebo na vyžádání říkat (bez vulgarit).

Expected delivery of the reward: May 2024

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable