bbbb.jpg

Babi - film o dvou generacích Film & Video

Pomozte nám natočit film o dvou generacích. Jedna nezažila revoluci, druhá neví, co je to hashtag.

Babi - film o dvou generacích

ReachedCZK 30,970(103%)

103%
CZK 30,000requested
27contributors
ContributeRewards

Pomozte nám natočit krátký (cca 45 min) film o dvou generacích. Té, která neprožila revoluci, a té, která neví, co je to hashtag. Ztráta úcty a autority vůči staršímu člověku je jednou z alarmujících třísek v oku tohoto „nemocného" světa. Film Babi bude o lidech, kteří se liší pouze rokem svého narození. 

ggggggg.jpg

IMG_6919.jpg

qqqqq.jpg

Heleně je osmdesát, Kubovi devatenáct. Oba žijí v jedné domácnosti. Heleně zemřel před třiceti lety manžel. Kuba nemá rodiče. Helena je babička. Kuba má rád pantomimu. Helena se bojí, že Kuba odejde do světa. Kuba chce odejít do světa. A všude kolem je Ostrava. 

 

IMG_6961.jpg

 

 K čemu využijeme vaši pomoc?

Obsazení. Říká se, že 50% filmu je scénář a 50% herci. Pro to, aby byl film kvalitní, je potřeba mít kvalitní a zkušené herce.

Filmová technika. Film se dá dnes natočit i na mobilní telefon. My jsme ale trochu náročnější. 

Catering. Při náročné a vyčerpávající práci je potřeba nabrat novou sílu. Třeba během obědové pauzy.

Postprodukce. To je alfa i omega kvalitního filmu. Úprava barev, dočištění střihu, vyladění zvuku. 

Lokace a prostory. Přemýšleli jsme o tom, že bychom celý film natočili v dětském pokojíčku. Z postele bychom vytvořili postel nemocniční, sedačka by znázorňovala divadelní hlediště a z jezdícího křesla by byla tramvaj. Pak jsme si ale řekli, že lepší bude natočit film ve skutečných prostorách.

Zvuk. Zvuk je jednou ze základních složek filmu, která pomáhá vyprávět příběh.

Střih. Dobrý střihač je stejně důležitý jako dobrý herec, režisér nebo kameraman. Není to pouze technická činnost. Je to umění sdílet vize a pomáhat filmu při komunikaci s divákem.

Hudba. Hudba je nedílnou součástí života. Neméně postradatelná je i ve filmu.

Masky, kostýmy. Zkoušeli jsme si potají vypůjčit pár pudřenek a rtěnek od našich maminek, tak aby si toho nevšimly. Nevyšlo to.

 

Hudba?

dddvdvav.jpg

 

Film bude vznikat v červnu a červenci roku 2016. Premiéra je naplánovaná na říjen 2016 v Ostravě. 

Bez názvu 1.jpg

Marie Viková (Helena)

marie_3.jpg

Marie absolvovala pražskou DAMU (1959), ale celá její jevištní kariérní dráha je spojena se souborem Divadla Petra Bezruče v Ostravě, jehož emeritní členkou je dodnes a kde vytvořila řadu pozoruhodných rolí. Za úlohu Stařeny v současné maďarské hře Kuřecí hlava autora Gyóryho byla navržena na cenu Literárního fondu (dnešní Thálie).Ve filmu zatím zanechala jen nevelkou stopu epizodami (Město nic neví, 1975), manželky řidiče (Hrozba, 1978) a Bosorky v koprodukčním velkofilmu Bathory (2008). Její význam vedle jevištní činnosti a spolupráce s rozhlasem a televizí, zejména s ostravským tv. studiem (To se ti povedlo, tatínku, 1987; Mládí na prodej, 1991; Digitální čas, 1991) tkví hlavně v pedagogické a organizační práci. Léta působila na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Spolupracuje s Janáčkovou filharmonií Ostrava, podílí se na koncertech Mezinárodního koncertního festivalu Praha přípravou a interpretací současného melodramatu. Působí také v odborných porotách a inspiruje básníky i hudební skladatele.

 

Marian Mazur (Kuba)

marian_3.jpg

Marian vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor hudebně dramatický. Hlavnímu oboru ho učila paní Alexandra Gasnárková, jednu dobu společně s Bedřichem Jansou. Během studia hrál na škole v představeních Mamzelle Nitouche, Proč jsem se zbláznil a Romeo, Julie a tma. V divadle Jiřího Myrona hostoval v inscenacích Její pastorkyňa,  Sůl nad zlato a Balada pro banditu, v divadle Antonína Dvořáka v inscenaci Ivanov a ve Staré Aréně ve Striptýzu SławomiraMrożka. V současné době je v angažmá v loutkové scéně Bajka Těšínského divadla, kde hraje v pohádkách: Šípková Růženka, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Otesánek, Noemova archa, Petr Pan a Jak jeden malíř chtěl namalovat šťastného motýla. Hraje na housle, kytaru a bicí. 

 

Karolína Hýsková (Lucie)kaja_2.jpg

Karolína se narodila v červnu 1994 v Havířově. Tancovala, tancovala a tancovala. Nejdříve v Taneční škole Horizonty, poté v taneční skupině Limit D.C., až dotancovala na konzervatoř do Ostravy k paní Gasnárkové, která ji převzala a vyučila hereckému řemeslu. Stále se mu učí. Nejprve v divadle Jiřího Myrona, v Komorní scéně Aréna, v Divadle loutek, ve Slezském i Moravském divadle. Nyní je druhým rokem vlastníkem největšího počtu jízdenek Havířov - Šumperk. Je v angažmá v Šumperku.  Šumperské divadlo miluje. Vede zde hodiny street dance a hraje a zpívá už ve třinácté inscenaci. V září zahájí v tomto krásném jesenickém divadle svou třetí sezónu.

 

Marek David (režie, scénář)marek.jpg

Marek vystudoval obor Kulturní dramaturgie se zaměřením na divadlo. Napsal a zrežíroval divadelní inscenaci Bílá labuť. Spolupracoval s Národním divadlem moravskoslezským při přípravě videokampaně k uvedení rockové opery Jesus Christ Superstar. Ve spolupráci s kapelou Noemiracles točí hudební klipy. Má rád hudební muzikálové divadlo, příběhy ze Středozemě a jablečnou elektroniku. 

 

Tomasz Wałach (kamera)

tomek.jpg

Tomasz studuje byznys na University of New York in Prague. Je to tvrdohlavý vizionář a nadšenec s duší umělce. Skládá hudbu, hraje v kapele Noemiracles. Věnuje se fotografii a tvorbě videoklipů. Je schopen se momentálně nadchnout pro věci, ve kterých vidí smysl. Hudební videoklip ke skladbě Home, kterou sám napsal, vyhrál celorepublikovou soutěž kapel iRampa 2015, díky čemuž byl i odvysílán v hudební televizi Óčko. Jeho snem je mít práci, kterou bude milovat, i když mu třeba hory doly nevydělá.

Jakub Kędzior (kamera)kuba_3.jpg

Jakub vystudoval VUT v Brně, ale natáčení bylo vždy jeho koníčkem. V roce 2012 se hobby stalo jeho prací a od té doby se snaží kreativně využívat svůj dar. Pracuje hlavně jako střihač a v postrodukci, ale objevuje se i za kamerou. Je rád za každou příležitost, kdy se může v této branži něco nového naučit. Inspiraci hledá všude kolem sebe, v životních příbězích, ve své fantazii a v kině.

Dominik Mendrek (zvuk, hudba)

startovac_babi kopie.jpg

Dominik se narodil na konci listopadu 1989, porevoluční dítě. Své idylické dětství prožil v centru Českého Těšína, kde absolvoval polskou základní školu a posléze polský „Gimpel“. Potom vystudoval zvukovou tvorbu na FAMU v Praze. Pak ztrávil několik let na medicíně, tu ale nedokončil. Kromě filmového zvuku se věnuje také filmové a scénické hudbě. Za nejvýznamnější film, na kterém se podílel jako zvukař i jako skladatel považuje česko-polský projekt „Zwrotnica-Výhybka“ (Tomasz Heczko, 2011).

 

Aleksandra Wałach (masky, kostýmy)ola.jpg

Aleksandra studuje v současné době obor vzdělávání v oblasti výtvarného umění na Uniwersytecie Śląskim v Katowicach. Velmi aktivně se věnuje vizážistice a beauty líčení. Je držitelkou certifikátu Makeup Institute Prague, který získala v roce 2015. Na tvorbě vizáže spolupracovala například s kapelou Noemiracles, při tvorbě inscenace Bílá labuť, na módní přehlídce Kwiat Morwy. Věnuje se také svatebnímu líčení. V budoucnu by se chtěla věnovat především módnímu líčení a focení. 

 

ReachedCZK 30,970(103%)

103%
CZK 30,000requested
27contributors
Contribute

project authorMarek David

Rewards

CZK 100Dobrý pocit

Přispěješ nám svými 0,33 % k tomu, abychom mohli natočit film. Za to získáš čest, slávu a dobrý pocit.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 120Pohlednice

Získej unikátní pohlednici s motivem filmu a osobním poděkováním tvůrců.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Scénář

V elektronické podobě od nás dostaneš první verzi scénáře k filmu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Ručně vyrobená filmová klapka

Získáš režisérem filmu ručně vyrobenou filmovou klapku (12x10 cm), která bude z jedné strany podepsaná celým štábem.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Fotografie otce

Získáš originální fotografii otce se synem, která ve filmu hrála hlavní roli.

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 390DVD s filmem

Užij si film ve svém domácím kině. K tomu získáš pohlednici s osobním poděkováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 490DVD: film+bonusy

Získáš od nás 2x DVD. Na jednom bude film a na druhém bonusový materiál - videa z natáčení, fotografie, návrhy a soundtrack k filmu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 550Vstupenka na premiéru

Buď společně s námi u slavnostní premiéry filmu, která se uskuteční v průběhu září/řijen v Ostrave.

Number of available rewards: 22/30

Reward unavailable

CZK 600Ručně štrykované ponožky od babičky

Získáš pár ručně štrykovaných ponožek se speciálním věnováním všech členů štábu. K tomu jednu vstupenku na premiéru a pohlednici s osobním poděkováním.

Number of available rewards: 2/4

Reward unavailable

CZK 800LPčko

Ve filmu hraje velmi důležitou roli gramofon. Získáš jedno ze dvou LPček, které si ve filmu zahrají.

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable

CZK 1,000Babiččin obraz

Získáš speciální obraz namalovaný na plátno všemi členy týmu. K tomu dostaneš pohlednici s osobním poděkováním a jednu vstupenku na premiéru.

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 1,500Buď v titulcích

Budeš uveden v závěrečných titulcích filmu jako jeden ze sponzorů. K tomu dostaneš dvě vstupenky na premiéru a foto album v elektronické podobě, které dokumentuje celý průběh natáčení.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000Picnic s filmaři

Užij si stylový odpolední picnic se spoustou dobrého jídla a domácí limonády společně s tvůrci a herci filmu. K tomu budeš uveden v závěrečných titulcích, jako jeden ze sponzorů. Získáš dvě vstupenky na premiéru a pohlednici s osobním poděkováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 3,500Filmová klapka

Získej filmovou klapku, se kterou budeme film Babi natáčet. K tomu čtyři vstupenky na premiéru, speciální triko s podpisy tvůrců a herců a pohlednici s osobním poděkováním.

Number of available rewards: 0/1

Reward unavailable

CZK 4,000Role přímo na tělo

Přímo Tobě na tělo napíše režisér filmu dialog, který si budeš moci zahrát společně s jedním z herců. Výsledkem bude 5 minutová scéna (natočená stejným způsobem jako film), která sice ve filmu použitá nebude, ale budeš se s ním moci pochlubit svým kamarádům a známým. K tomu dostaneš dvě vstupenky na premiéru. (Natáčet se bude v Ostravě)

Number of available rewards: 4/4

Reward unavailable

CZK 6,000Procházka filmem

Společně s tvůrci a herci filmu se projdeš místy, na kterých se film natáčel. U každého z nich bude následovat krátká ukázka z filmu a domácí občerstvení. K tomu získáš dvě vstupenky na premiéru, ručně vyrobenou filmovou klapku a DVD s filmem.

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable