autis-fb-timeline.jpg

AUTISMUSIC Fest 2016 Hudba

Benefiční rockfestival AUTISMUSIC Fest 2016 je jediná akce svého druhu v Evropě! Podpořte ho a přispějte tak k lepšímu životu autistů. #poznejautismus

Festival-hands_1.jpg

ReachedCZK 41,740(104%)

104%
CZK 40,000requested
47contributors
ContributeRewards

 

AUTISMUSIC Fest 2016 - jednodenní hudební benefiční festival na podporu života lidí s autismem a jejich rodin. Letošní 1. ročník je naplánován na 13. srpna 2016 v krásném prostředí vesničky Vikletice, přímo na břehu Nechranické přehrady u Chomutova. Za hlavní cíl si klade zvýšení povědomí o autismu u běžné společnosti a podporu rodin s autisty. 

 

Nechranice_1.jpg

 

Proč potřebujeme Vaší pomoc?

Velká spousta lidí nám už teď pomáhá zcela dobrovolně a zdarma. Existují tu ovšem věci, bez kterých se neobejdeme a zaplatit se musí. Máme mnoho úžasných nápadů, ale nemáme je za co zrealizovat a vzhledem k tomu, že celý výtěžek ze vstupného chceme darovat spolku sdružující autisty a jejich rodiny, nemáme dostatek financí na pokrytí nákladů a naše úspory na to také nestačí. A proto potřebujeme právě Vás!

V současné době, kdy máme za sebou mnoho neúspěšných setkání s firmami a podnikateli, kteří odmítají přispět na náš festival, se nám tak trochu začínají klepat kolena. Stále máme ale naději, že někdo naší vizi podpoří, společně dáme síly dohromady a festival se uskuteční.

 

POZNEJAUTISMUS.jpg

 Hashtag pro první ročník AUTISMUSIC Festu 2016

 

Jsme jediní v ČR, možná i v Evropě nebo... dokonce na světě!

AUTISMUSIC Fest je prvním festivalem svého druhu v ČR. Nenašli jsme ani další informace o tom, že by se konala taková akce v Evropě. Konkurovat nám může akorát NAUTIS Fest (dříve APLA Fest), který je samozřejmě také skvělý a přínosný, nicméně naše vize a směry se v lecčem liší. Naším úkolem je působit především na veřejnost, informovat lidí, které by jinak nenapadlo se o autismus zajímat. Prostě rockuj a poznávej! Kdo ví... možná jsme jediní na světě. To značí, že se budou dít velký věci. Vy máte možnost společně s námi tuto raritu budovat. Uf... až z toho máme husí kůži. :)

 

Na co budou použity Vaše příspěvky?

Pokud se nám díky Vaši pomoci podaří vybrat minimální částku, zaplatíme především věc, která je nezbytně důležitá pro každý hudební festival - podiová technika. Dále Vaše příspěvky použijeme na zdokonalení propagace a propagačních materiálů, rozšíříme za ně také potřeby pro workshopy a informační prostředky (tabule, komiksy, výstavy atp.). Cílů máme mnoho a čím vyšší bude vybraná částka, tím větší a krásnější festival bude. A vy u toho nesmíte chybět?

 

podium_startovac.jpg

 

Vy pomůžete nám, my pomoc pošleme dál

Rozhodli jsme se, že to nebude jen obyčejný festival, ale rovnou benefiční akce! Když přispějete na AUTISMUSIC Fest, a akce se uskuteční (my věříme, že ano!), výtěžek ze vstupného půjde na z.s. Limity Kadaň - spolek, který sdružuje rodiny s autíky. Vybraný finanční dar půjde na nákup speciálních rehabilitačních a didaktických pomůcek. 

Pokud se nám podaří zanechat tradici festivalu, každý rok bude vybrána jiná instituce spojená s autismem odkudkoliv z ČR a výtěžek ze vstupného bude předán právě jí.

 

limity_1.jpg

 

Vize festivalu: V hlavní roli lidskost

Co vlastně chceme uspořádáním takovéto akce dokázat? Zlepšit informovanost veřejnosti o autismu. Odstranit tu hlubokou propast a domněnky jako "Každý autista je Rainman", "oni maj svůj vnitřní svět", "autisti jsou agresivní". Autistů neustále přibývá, veřejnost je vnímá jako handicapované, se kterými nemůže dojít k soužití. Zejména rodiče autistů jsou kritizováni společností, že zanedbali výchovu a mají doma pouze rozmazlené dítě. To vše proto, že pravé informace a pochopení má jen málokdo z nás. AUTISMUSIC Fest to ale změní! Nebojte se a měňte svět s námi tímto unikátním způsobem!

 

Ještě než vám prozradíme, co vše chystáme: Víte, co je autismus?

Velká spousta lidí si okamžitě představí film Rainman. Ano, trhák o nadprůměrně inteligentním autistovi sice tenkrát pomohl povědomí o autismu trošičku zvýšit, ale co když je to celé jinak? 

Zdaleka ne každý autista je einstein, tak jako byl Rainman. Autismus totiž nesouvisí s inteligencí, takže autisté mohou mít jakkoliv vysoké IQ, stejně jako kterýkoliv člověk. Problém tkví v jiné věci:

Autisté mají vůči naší společnosti tři stěžejní problémy, které ovlivňují jejich životy vůči veřejnosti. Komunikace, sociální interakce a představivost. Tyto tři věci se navíc navzájem propojují. Problémy v komunikaci s ostatními, ať už verbální či neverbální, jdou ruku v ruce se sociální interakcí (málokdo si totiž bude zaujatě povídat s člověkem, kterej je "divnej"), autistům také chybí určitá představivost, kterou máme my. Nechápou ironii, sarkasmus, mají problémy přijímat kritiku a komplimenty, často nejsou schopni navázat oční kontakt... i spousty, spousty dalších věcí. Myslíte si tedy, že mají šanci na běžný život? Nó nevíme, nevíme, jestli to je tak lehké :) Ale proto bojujeme!

 

komiks_Fotor.jpg

Co se to chystá?

Hudba je nejmasovější jev na světě, proto jsme zvolili hudební festival. Hustá koncentrace různých lidí, stovky informací k dispozici, slunce, léto a živá muzika. Prostě festivalová pohodička jak se patří. Letos  AUTISMUSIC Fest ovládnou kapely rockových žánrů. A ta spojitost s autismem? Ten bude přímo "všudypřítomný":

Připravujeme informační tabule s jednotlivými okruhy života autistů, komiksy, (mega)workshopy mezi vystoupeními, stylové přednášky, infostezku k chillout zóně (kam si budete moci jít odpočinout, když už budete mít dost humbuku z muziky). Dále je připravena výstava abstraktních obrazů s tématikou autismu malířky Niky Šmatové, která má autistického bratra nebo výstava analogových fotografií "Autismus v pohybu" focená hlavní organizátorkou festivalu. Po celou dobu by nad areálem létal dron a celá akce by se natáčela profi technikou. Po té by se zhotovil speciální festivalový videoreport! Věříme, že tím to ale nekončí, jelikož stále makáme a inovujeme. Pojďte tvořit s námi tím, že přispějete!

 

tabule_1.jpg

 

Kapely na AUTISMUSIC Festu: Pořádná porce rocku

 

 imodium_1.jpg

 

Pepek & Námořník (alternative-indie rock/Litoměřice) bandzone_mensi.png

Začátek nám rozproudí litoměřické underground-alternative-rock-folkové duo, které má všechny možné divné kytary, krabičky, cingrlátka, nástroje a přístroje, nádherné poetické texty a charisma. 

Petr Brandl & spol. (folk-rock/Chomutov)

Chomutovský folkový (a pohledný) zpěvák se rozhodl, že svojí tvorbu přitvrdí a pozval si na to partu těch nejlepších muzikantů. Jestli chcete vědět, jak se dělá z folku rock, tak tihle hoši Vám to ukážou!

Jiný Rozměr (art rock/Kadaň) bandzone_mensi.png

Je libo Pink Floyd zkřížený se Stromboli? Pokud patříte k fandům art rocku, toto kadaňské seskupení pro Vás bude to pravé!

Resumé (rock´n´roll-punk/Praha) bandzone_mensi.png

Pražská kapela, která nedávno vydala singl "Černobílá" a chystá spoustu další dobré hudby, u které nezůstanete v klidu, zavítá i k nám na Autismusic Fest 2016. 

IMODIUM (grunge - rock/Broumov) bandzone_mensi.png

První headlineři našeho festivalu, broumovští IMODIUM, jsou takřka mezi stálicemi rockové scény u nás. Od kapely přezdívané jako "Česká Nirvana" zazní známé hity jako Valerie, Nad Berlínem a mnoho dalších. 

Viktor Dyk & WAW (rock-metal/Praha) bandzone_mensi.png

Viktora Dyka nelze přehlédnout z několika důvodů. Jeho úžasný rockový hlas, skvělý feeling i show, kterou umí předvést společně se svou kapelou, si budete moct užít naplno. Viktor křtil 5. května v Lucerna Music Baru své nové CD "Testováno na lidech" a nejedna věc zazní i na Autismusic Festu. (Třešnička na dortu bude duet s hlavní organizátorkou festivalu)

Lake Stopper (post-rock/Chomutov) bandzone_mensi.png

Dobře známá chomutovská post rocková skupina zakončí celodenní hudební nával a chytlavými melodiemi vás dostane do té správné nálady až do posledního tónu kytar. Neexistuje lepší způsob zakončení 1. ročníku festivalu Autismusic Fest.

 

 

ODMĚNY

Dali jsme si opravdu záležet a složili dohromady všechochuť krásných odměn. Mezi nimi můžete nalézt například placky, trička, CDčka, lupeny na koncerty, šperky, doplňky a mnoho dalšího. Veříme, že si vyberete. Pro ty odvážnější máme nabídku sponzorství a spoluúčasti na festivalu. Kdo si troufá?

 

Lístky na Petru Janů & Amsterdam

Že prý je ve výslužbě? Říkal kdo? Petra Janů stále frčí a zastavila stárnutí se svou novou kapelou Amsterdam. Podpořte nás a získejte dva volňásky na Petry koncert dle vlastního výběru.

Petra.jpg

 

100% autistic handmade

Děti ze spolku Limity vyrábí opravdu nádherné výrobky. Posuďte sami. Navíc se můžete chlubit návštěvám, že máte doma výrobek od autisty. A to jen tak nikdo nemá!

Koláž3_střední.jpg

 

Vyrobeno s upřímností a radostí

Dámy, je libo autistické náušnice nebo náhrdelník? Není problém. Stačí si vybrat ty pravé.

Koláž2_střední.jpg

 Na výstavu nebo na zahrádku

Koláž1_střední.jpg

 

Samozřejmě, jako správný festival, nezapomínáme na merchandise.

Mimo krásných triček všech velikostí v černé nebo bílé variantě pro vás máme i autistické placky.

 

Merch_Fotor.jpg

 

placky_1.jpg

 

Knížka textů a básní Tomáše Tajchnera vás zaručeně dostane.

Tento mladý spisovatel píše texty například pro Lenku Dusilovou a Baromantiku, Davida Kollera a další. Jeho básně přednáší třeba i Saša Rašilov. Ta pravá odměna pro vášnivé čtenáře.

"Nevím proč dávám pravou nohu přes levou

proč si z pátku na sobotu resetuju svět

proč bez dvou za dvacet jsem i ve třiceti

proč se blbě ptám na to, co znám

když tomu stejně nechci rozumět"

 

17.jpg

 

 

Děkujeme každé duši, která náš festival podpoří a tím se festival uskuteční. Bez vás bychom nebyli. Slibujeme Vám, že nezklameme a budeme pracovat do posledního dechu! Děláme to pro lepší životy.

Za celý náš skromný organizační tým

Moni

 

kontakt: autismusicfest@gmail.com

blog ZDE

oficiální FB ZDE & event ZDE

ReachedCZK 41,740(104%)

104%
CZK 40,000requested
47contributors
Contribute

project authorMoni

Rewards

CZK 80Autistická placka

Podpořte nás koupí placky s oficiálním logem festivalu AUTISMUSIC Fest a můžete se pyšnit odznáčkem za podporu dobré věci.

Expected delivery of the reward: August 2016

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 100Obrázek nakreslený autistou

Kdo může říct, že má doma obrázek přímo od autisty? Pokud nás podpoříte, jeden může být i váš.

Number of available rewards: 98/100

Reward unavailable

CZK 100LÍSTEK NA AUTISMUSIC Fest 2016

Za tuto krásnou částku budete mít lístek na AUTISMUSIC Fest 2016 v kapse. :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 140Kniha "Slova, která nemám komu vrátit"

Knížka s texty Tomáše Tajchnera pro zvědavce, nadšence i vášnivé čtenáře. Může být i vaše!

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 33/40

Reward unavailable

CZK 180Plakáty s podpisy kapel

Získejte oficiální plakát AUTISMUSIC Festu 2016 s podpisy všech účinkujících kapel. Jednou ho třeba vydražíte za miliony!

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 200CD Pepek & Námořník

Pro příznivce indie folku a nadšené muzikanty máme speciální nabídku nejnovějšího CD Pepka & Námořníka. [URL="http://www.pepekanamornik.cz/"]Více zde na oficiálním webu[/URL]

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 3/3

Reward unavailable

CZK 290Dámské triko AUTISMUSIC Fest 2016

Bílé nebo černé? Záleží pouze na vás, dámy. Podpořte nás koupí trika s oficiálním logem festivalu a třeba vám ho pošleme i se zeštihlovacím efektem. :)

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 290Pánské triko AUTISMUSIC Fest 2016

Na pány taktéž nezapomínáme. Koupí trika s oficiálním logem festivalu podpoříte i vaše pokolení. A to se počítá!

Expected delivery of the reward: August 2016

Number of available rewards: 1/5

Reward unavailable

CZK 3202 páry náušnic, 1 náhrdelník a přívěšek

Krásná odměna zejména pro slečny, dámy nebo třeba jako dárek někomu blízkému. Vše 100% ručně vyrobeno dětmi ze spolku Limity. Ozdobte se s námi. :)

Number of available rewards: 11/12

Reward unavailable

CZK 450AUTISTICKÝ BALÍČEK

Získejte výrobky přímo od autistů. Vše vám zašleme v krásném balíčku i s překvapením a poděkováním od organizátorů.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 6902 volňásky na koncert Petry Janů

Petra Janů a její nová kapela Amsterdam překypují hudební energií. Podpořte nás koupí dvou lístků na její koncert a pocítíte to na vlastní kůži. A ještě ušetříte ;)

Number of available rewards: 12/12

Reward unavailable

CZK 1,000FESTIVALOVÝ MEGABALÍČEK

Podpořte nás touto odměnou a získejte náš festivalový megabalík! 2 placky, tričko AUTISMUSIC Fest, plakát s podpisy kapel, balíček výrobků od dětí z Limitů, 2x VIP vstupenka na AUTISMUSIC Fest 2016 a extra dáreček z merche od Viktora Dyka!

Number of available rewards: 0/5

Reward unavailable

CZK 2,000Zvěčněte se na oficiálním plakátu festivalu!

Podpořte nás touto částkou a získáte na oficiálním plakátu čestný obdelníček mezi sponzory festivalu. To znamená, že vaše jméno bude na skoro 200 výlepových plochách po ČR. :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 5,000TADY UŽ TO ZAČÍNÁ BÝT VÁŽNÉ

Je to vážné a pro odvážné. Podpořte AUTISMUSIC jako oficiální sponzor a my vám vyvěsíme váš banner přímo na stage, kde bude všem krásně na očích.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable