C4YLzbrWQAAgI5I.jpg

Ateisté ČR - webový portál Ostatní

Vybudujme ze současných webových stránek Ateisté ČR skutečný ateistický informační a diskusní portál.

Za svobodu od vyznání!
1/10/2020

Za svobodu od vyznání!

Dostali jsme zprávu, že vězněný sekulární aktivista Ráif Badawí strávil právě pět let v saúdském vězení potom, co byl vystaven veřejnému prvnímu bičování (ve skutečnosti jde o rány rákoskou). Dostal prvních 50 z celkem 1000 ran, ke kterým byl odsouzen.

Ráif Badawí byl v květnu 2014 odsouzen saúdským soudem za protiislámské výroky a propagaci liberálních názorů k 10 letům vězení, již zmíněným 1000 ranám rákoskou a pokutě jednoho milionu saúdských rialů (ekvivalent asi 6 milionů korun).

Zprávu přinesl server Humanists International.

Kampaň za jeho propuštění jsme podpořili roku 2015, jenže neměla žádoucí výsledek.

Human Rights Watch a Amnesty International se postavily za vězněného bloggera Raífa Badawího

Tato zpráva doplňuje další smutnou zprávu o odsouzení pákistánského akademika Junaida Hafeeze k trestu smrti za rouhání.

Wikipedia (en): Juanid Hafeez

A tak zatímco veřejnost pobouří zpravdla jen rozsudek a pak na vězněné postupně zapomíná, samotné oběti náboženských režimů postupně ztrácejí naději na to, že by jejich příběh mohl někdy pokračovat lépe.

Zdá se, že se to všechno děje daleko od nás a že na průběh událostí nemůžeme mít žádný vliv. To ale není pravda. Porušování lidských práv je naše starost kdekoli na světě. Vždyť stejně jako si dnes politici a akademici u nás říkají, že je to věcí místních zákonů a státního vyznání, mohly hledět okolní země i na naše zákony a naši politiku v době komunistické vlády.

Naši ministři zahraničí dál tancují šavlové tanečky se zástupci těch nejhorších náboženských diktatur, tak jako nedávno Tomáš Petříček, který se na svém facebooku chlubil fotografiemi ze setkání se zástupcem saúdské vlády, ministrem Adelem Aljubeirou.

Napište svým politikům - na zeď na Facebooku, na jejich email, nebo jim pošlete otevřený dopis jménem sdružení nebo své profesní organizace! Požadujte, aby nešpinili morální profil naší společnosti bratříčkováním s diktaturami a trapným, ignoratnským přikyvováním zákonům proti rouhání, odpadnutí od víry a ateismu, které už dávno nepatří do 21. století.

Oficiální adresy zodpovědných politiků:

Tomáš Petříček - ministr zahraničí
tomas.petricek@seznam.cz

Miloš Zeman - kancelář prezidenta republiky

info@zemanmilos.cz

Kancelář prezidenta republiky
Miloš Zeman
Pražský hrad
119 08 Praha 1

ReachedCZK 3,000(43%)

18patrons
CZK 7,000Opravdu malá redakce
Opravdu malá redakce

Začneme redaktorům vyplácet alespoň malé odměny za příspěvky a pořídíme si horkou linku na korektora. Každý rok budeme vytvářet elektronickou publikaci z článků publikovaných v daném roce.

CZK 35,000Opravdová redakce
Opravdová redakce

Za tuto částku už začneme fungovat jako malá redakce a budeme moci občas zaplatit překlady zahraničních článků i s právy na publikování. Začneme každý měsíc vydávat zpravodaj.

CZK 70,000Skutečná nezávislost
Skutečná nezávislost

Více než 70 000 Kč znamená skutečnou nezávislost. Začneme mít trvalou redakci a budeme moci oslovovat zaneprázdněné špičkové autory, vědce a jiné osobnosti. Samozřejmostí je elektronický zpravodaj. Začneme s pravidelnými videocasty.

Contribute monthly

project authorAteisté ČR

Rewards

CZK 50Dobrovolné předplatné

Pokud si myslíš, že si za svou práci od tebe zasloužíme alespoň tolik, co běžný časopis, můžeš nám to takto dát najevo. Budeš-li trpělivý, tak ti už po třech příspěvcích přijde placka s ateistickým áčkem, a za minimálně 5 příspěvků ti na začátku každého roku přijde elektronická publikace všech článků z předchozího roku v několika formátech pro čtečku.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 200Volnomyšlenkář

Záleží ti na tom, aby prostředí v naší zemi už nebylo považováno za diskriminační z hlediska svobody myšlení. Za příspěvek 200 Kč a vyšší ti náleží: Už za jeden (první) příspěvek placka s ateistickým áčkem, a budeš-li trpělivý (minimálně 3 příspěvky ročně), tak ti na začátku každého roku přijde elektronická publikace všech článků z předchozího roku v několika formátech pro čtečku. Při pravidelném přispívání ti po nejméně 6 příspěvcích přijde také tematické tričko. (Pošleme ti jedno každý rok, pokaždé jiné.) Při dosažení 2. cíle ti začne být zasílán elektronický časopis.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 500Myslitel

Opravdu ti záleží na tom, aby u nás zavládla svoboda myšlení a všeobecná informovanost o kritickém myšlení i aktuálních vědeckých názorech na náboženství, vznik vesmíru, evoluci, myšlení i člověka. Už za jeden příspěvek ti náleží placka s ateistickým áčkem a na začátku dalšího roku ti přijde elektronická publikace všech článků z předchozího roku v několika formátech pro čtečku. Za nejméně dva příspěvky dostaneš také tematické tričko. (Rozesíláme každý rok, pro každý rok jiné.) Při dosažení 2. cíle ti začne být zasílán elektronický časopis.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly