C4YLzbrWQAAgI5I.jpg

Ateisté ČR - webový portál Ostatní

Vybudujme ze současných webových stránek Ateisté ČR skutečný ateistický informační a diskusní portál.

Napsali jsme prezidentovi
3/20/2023

Napsali jsme prezidentovi

Ano, je to tak, a vy se můžete připojit!

Otevřený dopis prezidentovi Petru Pavlovi ohledně podpory Pochodů pro život

(níže odkaz, kde můžete dopis podepsat i vy)

Vážený pane prezidente Pavle,

my, občané této republiky se připojujeme k dopisu inicovanému spolkem Ateisté ČR z.s.

Tímto Vás žádáme, abyste nenásledoval příkladu svého předchůdce, který pravidelně zaštiťoval Pochod pro život (případně nazývaný i Pochod pro rodinu a život či Národní pochod pro život). Tento pochod je pořádán skrytě radikálně náboženskou, antiaborcionistickou a homofobní organizací Hnutí pro život.

Ačkoli nechceme upírat ani takovýmto organizacím právo pořádat své akce, pokud se nedostanou do konfliktu se zákonem, jsme velmi znepokojeni vždy, když dostávají přímou podporu od institucí a zástupců sekulárního státu, kterým by Česká republika měla být.

Upřímně Vás tedy žádáme, abyste v této tradici nepokračoval.

Ostatně jsme přesvědčeni, že by taková záštita byla v rozporu s Vašimi dosud deklarovanými postoji.

S pozdravem,

Petr Tomek – předseda spolku Ateisté ČR z.s.

Lenka „Jelena“ Příplatová – biolog, člen spolků Ateisté ČR z.s.

Claire Kroulík Klingenberg – prezidentka Evropské rady skeptických organizací

Radek Žemlička - vědecký pracovník a popularizátor

Dan Přibáň – cestovatel

Leoš Kyša – spisovatel, popularizátor vědy

Andrej Ruščák MA LL.M. – publicista

Možnost připojit své jméno k dopisu:

https://www.petice.com/oteveny_dopis_prezidentovi_petru_pavlovi_ohledn_podpory_pochod_pro_ivot

ReachedCZK 3,000(43%)

18patrons
CZK 7,000Opravdu malá redakce
Opravdu malá redakce

Začneme redaktorům vyplácet alespoň malé odměny za příspěvky a pořídíme si horkou linku na korektora. Každý rok budeme vytvářet elektronickou publikaci z článků publikovaných v daném roce.

CZK 35,000Opravdová redakce
Opravdová redakce

Za tuto částku už začneme fungovat jako malá redakce a budeme moci občas zaplatit překlady zahraničních článků i s právy na publikování. Začneme každý měsíc vydávat zpravodaj.

CZK 70,000Skutečná nezávislost
Skutečná nezávislost

Více než 70 000 Kč znamená skutečnou nezávislost. Začneme mít trvalou redakci a budeme moci oslovovat zaneprázdněné špičkové autory, vědce a jiné osobnosti. Samozřejmostí je elektronický zpravodaj. Začneme s pravidelnými videocasty.

Contribute monthly

project authorAteisté ČR

Rewards

CZK 50Dobrovolné předplatné

Pokud si myslíš, že si za svou práci od tebe zasloužíme alespoň tolik, co běžný časopis, můžeš nám to takto dát najevo. Budeš-li trpělivý, tak ti už po třech příspěvcích přijde placka s ateistickým áčkem, a za minimálně 5 příspěvků ti na začátku každého roku přijde elektronická publikace všech článků z předchozího roku v několika formátech pro čtečku.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 200Volnomyšlenkář

Záleží ti na tom, aby prostředí v naší zemi už nebylo považováno za diskriminační z hlediska svobody myšlení. Za příspěvek 200 Kč a vyšší ti náleží: Už za jeden (první) příspěvek placka s ateistickým áčkem, a budeš-li trpělivý (minimálně 3 příspěvky ročně), tak ti na začátku každého roku přijde elektronická publikace všech článků z předchozího roku v několika formátech pro čtečku. Při pravidelném přispívání ti po nejméně 6 příspěvcích přijde také tematické tričko. (Pošleme ti jedno každý rok, pokaždé jiné.) Při dosažení 2. cíle ti začne být zasílán elektronický časopis.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly

CZK 500Myslitel

Opravdu ti záleží na tom, aby u nás zavládla svoboda myšlení a všeobecná informovanost o kritickém myšlení i aktuálních vědeckých názorech na náboženství, vznik vesmíru, evoluci, myšlení i člověka. Už za jeden příspěvek ti náleží placka s ateistickým áčkem a na začátku dalšího roku ti přijde elektronická publikace všech článků z předchozího roku v několika formátech pro čtečku. Za nejméně dva příspěvky dostaneš také tematické tričko. (Rozesíláme každý rok, pro každý rok jiné.) Při dosažení 2. cíle ti začne být zasílán elektronický časopis.

The number of rewards is not limited

Contribute monthly