A.jpg

Ateista Knihy

Sbírka stovky krátkých textů Petra Tomka o ateismu, náboženství a absurditě světa, ve kterém žijeme.

Pokřtíme Ateistu?
4/24/2014

Pokřtíme Ateistu?

Malé mecheche na závěr jedné úspěšné crowdfundingové kampaně vedoucí ke zdárnému vydání knihy.

Oslava vydání knížky Ateista se odehraje     

29. dubna v 18:00

UTOPIA - Otevřený prostor

Bělehradská 45,
120 00 Praha

Tento undergroundový prostor naleznete snadno, pokud půjdete z Tylova náměsí po trase tramvaje směrem na Náměstí bratří Synků. Nachází se přesně naproti restauraci Merlin.

Přijďte bránit Ateistu před nedobrovolným pokřtěním!

Kniha je na světě!
4/10/2014

Kniha je na světě!

Ano je to tak, balíky knihy Ateista už byly doručeny na mou adresu a nyní je rozděluji na hromádky podle přislíbených odměn spolu s dalšími knihami.

V tuto chvíli mi v úspěšném dokončení projektu brání vlastně jen dovolená mého tiskaře bavlny, pár chybějících adres a zákeřná jarní viróza. První odměny začnu rozesílat již koncem tohoto týdne, další várku pak v průběhu příštího, a konečně část z vás se asi také rozhodla vyzvednout si je na "křtu" knihy, jež bych měl domluvit v nejbližších dnech (tj dnes nebo zítra). Těším se na setkání a děkuji za to, že jste Ateistovi pomohli na svět.

 

1266024_10201815106403695_4241540275933042282_o.jpg

3/28/2014

Před vydáním

Vážení donátoři, přátelé, podporovatelé, uběhl opět nějaký čas a proto považuji za správné vás informovat, v jakém stavu je právě výroba knihy.

 Ateista už má za sebou první korekturu, zlom a právě se podrobuje druhé korektuře.
Další dobrá zpráva je, že kniha obdržela kód ISBN 978-80-260-5900-4, což mě sice zavazuje k odevzdání povinných výtisků, ale zároveň zaručuje dostupnost knihy po celé republice prostřednictvím meziknihovních výpůjček.
S trochou lítosti jsem ale zjistil, že jednoho z dárců prostě nemohu uhnat, abych od něj zjistil, pod jakým jménem si přeje být uveden v poděkování. Pokud se mi to nepodaří, nezbude mi než napsat že mě podaroval Tarquinius.
Pokud vás třeba ještě napadne, že byste chtěli mít raději v poděkování přezdívku, napište co nejrychleji. Jakmile poslední korektura přijde, posílám knížku do tisku.
Při všech těch dobrých zprávách musím přiznat, že původní termín vydání knihy, který měl být v prvním týdnu v dubnu, zcela jistě nestihnu. V současnosti tedy hledám termín v druhém dubnovém týdnu.

Čas plnění slibů
3/6/2014

Čas plnění slibů

Vážení přátelé, příznivci, donátoři, na vaše zdraví! Chci vám především všem co nejsrdečněji poděkovat za podporu. Vaší zásluhou se kniha Ateista stane skutečností. Sbírka je úspěšná a blíží se svému finále. Vaše úloha v její tvorbě končí, ale má stále pokračuje a protože součástí kampaně je i splnění slibů, obracím se na vás, abyste mi poslali to, co k tomu budu ještě potřebovat.

 Prosím, doplňte adresy do registrací, abych měl kam zaslat vytištěné knížky.
Neznám také velikost vašich triček, nehledě a to, že nevím, jestli je budete nosit sami, nebo je chcete někomu darovat. Prosím tedy o upřesnění.
Mnozí z vás zaplatili tolik, že si zaslouží uvést v poděkování, na seznamu dárců však používají přezdívky. Zde bych také potřeboval vědět, pod jakým jménem chcete být uvedeni v knize.
Kontakty na mě najdete v mém profilu.

Obálka
2/17/2014

Obálka

Takto bude pravděpodobně vypadat obálka knížky Ateista.

Je celkem zajímavé, jak se měnila má představa obálky. Na začátku jsem měl vizi něčeho jasného, optimistického, vědeckého a rozumného.
Jenže všechny takové pojmy patří spíše ke slovům jako "osvícenství", "sekularismus", "humanismus"...

Slova "ateismus" a "ateista" se však už opět používají (i u nás) tak, jako se používaly po většinu historie. Znovu se stávají cejchem. I reakce věřících na webových diskusích mě celkem utvrdily v tom, že je tomu právě tak.

Proto nebude na obálce kosmická loď ani LHC, ale tenhle kus rozžhaveného železa.

Na co ukazuje problém s armádní Biblí?
2/4/2014

Na co ukazuje problém s armádní Biblí?

Občanské sdružení ateistů České republiky si nedávno stěžovalo v otevřeném dopisu, který převzal i časopis Reflex, na nákup Biblí pro armádu. Nemohl jsem si pomoci a nastalou cituaci okomentoval.

Zmíněný článek se v knize Ateista zcela jistě neobjeví, ale týká se problému, který prochází vlastně celou knihu - nepochopení. Co to vlastně znamená, když si armáda sekulárního a převázně ateistického státu, nechává tisknout Bible?

 

Více v článku na OSACR.cz

ReachedCZK 42,520(112%)

112%
CZK 38,000requested
76contributors
Contribute

project authorOrfanik

Rewards

CZK 100e-book

Za 100 Kč dostanete knihu Ateista v elektronickém formátu *.pdf, upraveném pro elektronické čtečky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 320Kniha

Za tuto cenu obdržíte po skončení sbírky knihu Ateista, vyvedenou v ryzím papíru.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 420Ateista s Láskou

Spolu s knihou Ateista dostanete v balíčku také knižní miniaturu Láska, sex a vesmír, v níž se můžete poučit o tom, "jak na to" ve vesmíru.

Number of available rewards: 32/40

Reward unavailable

CZK 600Non serviam!

Odměna určená hlavně pro čerstvé odpadlíky od křesťanství, případně fanoušky Anatola France. Spolu s výtiskem knihy dostanete také tričko s potiskem "Non serviam!" čili "Nebudu sloužit!" To totiž údajně řekl Lucifer, když se rozhodl vést svou vzpouru proti nebeskému sultánovi.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600To není Karel Marx

Odměna určená hlavně pro biology, které už štve vysvětlování, že všichni ateisté nejsou nutně komunisté. Spolu s výtiskem knihy dostanete také tričko s podobiznou Charlese Darwina a nápisem TO NENÍ KAREL MARX!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600John Frum

Pouze vy a původní obyvatelé ostrova Tana v souostroví Vanuatu víte, že se skutečný syn Boží jmenuje John Frum. Pochází z Jižní Ameriky, přilétá v letadle a přiváží cargo! Až se opět vrátí, nastane na světě konečně pořádek. Přiveze nové zázračné cargo, černoši zbělají a bude jim patřit svět. Běloši zčernají, čímž budou potrestáni za zneužívání carga. Zatímco Ježíš tě miluje, John Frum tě asimiluje! Spolu s knížkou Ateista obdržíte tričko, které vám pomůže při šíření vaší nově objevené víry. Bude na něm stát: John Frum tě asimiluje!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Ateista s Měsícem

Spolu s podepsaným výtiskem Ateisty dostanete do schránky také knihu Ztracený Měsíc, v níž jsem se vydal pátrat po tom, kam se poděl můj dětský sen být kosmonautem.

Number of available rewards: 54/60

Reward unavailable

CZK 1,000Ateista s poděkováním

Za 1000 Kč se stanete součástí knihy - Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním. Obdržíte též jeden podepsaný výtisk.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Ateista s poděkováním a Láskou

Za tuto částku se stanete součástí knihy - Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním. Spolu s podepsaným výtiskem knihy Ateista dostanete také knížku Láska, sex a vesmír.

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 1,800Ateista s Měsícem a poděkováním

Za tuto částku se stanete součástí knihy. Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním. Spolu s podepsaným výtiskem knihy Ateista dostanete také knížku Ztracený Měsíc.

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 3,000Ateista s velkým poděkováním

Za 3000 a více bude Vaše jméno vyvedeno v knize velkým písmem na stránce se zvláštním poděkováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable