A.jpg

Ateista Knihy

Sbírka stovky krátkých textů Petra Tomka o ateismu, náboženství a absurditě světa, ve kterém žijeme.

Ateista

ReachedCZK 42,520(112%)

112%
CZK 38,000requested
76contributors
ContributeRewards

Jsme údajně nejateističtější zemí světa. No dobrá, tedy jsme alespoň jednou z nejateističtějších zemí světa, ale kolik knížek o ateistech jste kdy měli v ruce? Ateista vám nabízí pohled do světa nás bezbožníků. Možná zjistíte, že ateismus je něco, za co by se měl stydět někdo úplně jiný než ateisté, ale ještě spíš zjistíte, že je svět mnohem bizarnějším místem, než jste si dosud mysleli.

Ateista je sbírkou stovky textů, napsaných v průběhu tří let.

Dohromady tvoří kaleidoskop zamyšlení týkajících se ateismu, starověkých filosofů, kreacionistů, sekularistů, nových ateistů, evoluční teorie, kosmologie, náboženských absurdit a podobně. Některé texty jsou části z vás dobře známé, protože vyšly na stránkách OSACR.cz a na mém blogu Enzmannova archa. Proč tedy kniha?

Obracím se na vás, abyste mi takto pomohli udělat z rozptýlených pomíjivých textů něco kompaktního a trvalého.

Kniha je něčím, k čemu se můžete vrátit, má textový rozsah, který si na obrazovce nikdy nepřečtete, a je to artefakt – spousta lidí stále prostě nedá dopustit na to, když může mít doma skutečnou papírovou knihu. Navíc bych vám měl prozradit, že texty vlastně nejsou stejné. Pro knížku jsem je totiž musel upravit – někdy zkrátit, jindy rozšířit a nejednou i úplně přepsat.

Pokud se vše podaří, měla by knížka vyjít na přelomu března a dubna 2014. Proč jsem se rozhodl ji vydat právě za pomoci crowdfundingu?

Už jsem v životě vydal dvě knihy Ztracený Měsíc a Láska, sex a vesmír – naprosto standardním postupem, tato mi ale připadá dosti specifická a právě pro crowdfunding nesmírně vhodná. Také je mi sympatické, že se peníze v crowdfundingu nepoužívají jen klasickým způsobem k zakoupení nějakého zboží, ale jsou vlastně druhem hlasování o tom, jestli se určitý projekt má uskutečnit, nebo ne. Pokud máte pocit, že to není jediný důvod, máte pravdu.

Není to pro mě jediný důvod.

Byl bych totiž rád, kdyby vydání této mé sbírky bylo začátkem něčeho dalšího. Když se podíváte do projektu Ateistická knihovna na stránkách Občanského sdružení ateistů České republiky, najdete v něm množství knih od C. Sagana, B. Russella, Ch. Denneta, P. Singera, M. Ofraye, D. Humea, S. Harrise a dalších, mnohem významnějších myslitelů, než jsem já, které by si zasloužily být přeloženy, ale v běžných knihkupectvích chybějí. Také přímo mezi českými ateisty se objevují skuteční filosofové, jejichž práce by si zasloužily vydání, které však žádné normální nakladatelství samozřejmě nevydá. Možná jednou... ale to už asi předbíhám příliš.

ReachedCZK 42,520(112%)

112%
CZK 38,000requested
76contributors
Contribute

project authorOrfanik

Rewards

CZK 100e-book

Za 100 Kč dostanete knihu Ateista v elektronickém formátu *.pdf, upraveném pro elektronické čtečky.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 320Kniha

Za tuto cenu obdržíte po skončení sbírky knihu Ateista, vyvedenou v ryzím papíru.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 420Ateista s Láskou

Spolu s knihou Ateista dostanete v balíčku také knižní miniaturu Láska, sex a vesmír, v níž se můžete poučit o tom, "jak na to" ve vesmíru.

Number of available rewards: 32/40

Reward unavailable

CZK 600Non serviam!

Odměna určená hlavně pro čerstvé odpadlíky od křesťanství, případně fanoušky Anatola France. Spolu s výtiskem knihy dostanete také tričko s potiskem "Non serviam!" čili "Nebudu sloužit!" To totiž údajně řekl Lucifer, když se rozhodl vést svou vzpouru proti nebeskému sultánovi.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600To není Karel Marx

Odměna určená hlavně pro biology, které už štve vysvětlování, že všichni ateisté nejsou nutně komunisté. Spolu s výtiskem knihy dostanete také tričko s podobiznou Charlese Darwina a nápisem TO NENÍ KAREL MARX!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600John Frum

Pouze vy a původní obyvatelé ostrova Tana v souostroví Vanuatu víte, že se skutečný syn Boží jmenuje John Frum. Pochází z Jižní Ameriky, přilétá v letadle a přiváží cargo! Až se opět vrátí, nastane na světě konečně pořádek. Přiveze nové zázračné cargo, černoši zbělají a bude jim patřit svět. Běloši zčernají, čímž budou potrestáni za zneužívání carga. Zatímco Ježíš tě miluje, John Frum tě asimiluje! Spolu s knížkou Ateista obdržíte tričko, které vám pomůže při šíření vaší nově objevené víry. Bude na něm stát: John Frum tě asimiluje!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Ateista s Měsícem

Spolu s podepsaným výtiskem Ateisty dostanete do schránky také knihu Ztracený Měsíc, v níž jsem se vydal pátrat po tom, kam se poděl můj dětský sen být kosmonautem.

Number of available rewards: 54/60

Reward unavailable

CZK 1,000Ateista s poděkováním

Za 1000 Kč se stanete součástí knihy - Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním. Obdržíte též jeden podepsaný výtisk.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,200Ateista s poděkováním a Láskou

Za tuto částku se stanete součástí knihy - Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním. Spolu s podepsaným výtiskem knihy Ateista dostanete také knížku Láska, sex a vesmír.

Number of available rewards: 18/20

Reward unavailable

CZK 1,800Ateista s Měsícem a poděkováním

Za tuto částku se stanete součástí knihy. Vaše jméno se totiž objeví na stránce s poděkováním. Spolu s podepsaným výtiskem knihy Ateista dostanete také knížku Ztracený Měsíc.

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 3,000Ateista s velkým poděkováním

Za 3000 a více bude Vaše jméno vyvedeno v knize velkým písmem na stránce se zvláštním poděkováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable