20120305_700.jpg

Album HLÍDAČ od skupiny MRAKOPLAŠ na CD a LP Hudba

Pomozte nám vydat CD a LP desku "Hlídač". Chybí nám poslední čtvrtina nákladů na projekt!

Album HLÍDAČ od skupiny MRAKOPLAŠ na CD a LP

ReachedCZK 62,400(178%)

178%
CZK 35,000requested
47contributors
ContributeRewards

Zdravíme vás!

Pomůžete nám s vylisováním CD a LP desky "Hlídač"?   

Kapela Mrakoplaš letos slaví 20 let od svého založení. Kromě jiných akcí, které k tomuto jubileu průběžně připravujeme, jsme začali natáčet novou desku, která by měla vyjít na podzim letošního roku. Toto album, na kterém už pracujeme, bude mít syrový zvuk, který by měl ukázat Mrakoplaše takového, jaký opravdu je. Natáčí se postaru, analogově, s důrazem na kvalitu nahrávky a na atmosféru, která by pak měla být znát i ve vašich obývácích, autech, sluchátkách, nebo všude tam, kde Mrakoplaše obvykle posloucháte.

MR20.jpg

Na desce uslyšíte 11 autorských písní a speciálního hosta.

Album se bude jmenovat HLÍDAČ a bude obsahovat 11 našich vlastních písní, z nichž některé jsou starší, znáte je z koncertů a pár songů je naopak úplně nových. Zároveň jsme přidali i dvě písničky, které jsme hrávali v dřevních dobách Mrakoplaše, během let jsme na ně zapomněli a teď nám přišlo líto, že nejsou nikde zaznamenané. Nově jsme je tedy zaranžovali a přidali je na tento výběr. Navíc se nám podařilo pozvat i jednoho velmi váženého hosta. V jedné písni s námi zahraje Jaroslav Olin Nejezchleba a tak doufáme, že vám i tato perná skutečnost udělá radost.

Ve studiu PROPAST vzniká album v nejvyšší zvukové kvalitě pro CD i LP!

A protože slavíme to kulaté výročí, chtěli jsme to udělat ve velkém stylu a splnit vám ( a vlastně i sami sobě) jeden sen. Natočit album nejen na CDčko, ale i na vinylovou desku! Proto jsme si pro nahrávání vybrali Studio PROPAST, které je svým zvukem a skvělou kvalitou nahrávek vyhlášené a umí nahraný materiál upravit i na LPčko ( ne bezdůvodně zde točí všechny své desky skupina Olympic). Tato disciplína totiž není úplně běžná a pokud chceme vydat album i na vynilu, musí mít patřičnou dynamiku, úpravu a také pořadí na obou stranách desky je hodně důležité pro výsledný ideální syrový a dravý zvuk.

Celkové náklady pro vydání desky "Hlídač"

No a tady se konečně dostáváme k tomu, proč jsme se rozhodli vás oslovit a žádáme vás o pomoc. Celý tenhle projekt je finančně velmi náročný. Nahrávání ve Studiu Propast, spolu s mixem a masteringem stojí 60000,-Kč, vylisování CDček 25000,-Kč, výroba LP desek v Loděnici 35000,-Kč, designy a tisk bookletu kolem 7000,-Kč a další režijní a PR plánované aktivity vyjdou zhruba na 8000,-Kč. Suma sumárum- dohromady to je 135 000,-Kč.

Od vás bychom potřebovali pomoct sehnat posledních 35 000,- Kč!

Nebojte, nejsme takoví nezodpovědní vyžírkové, abychom začali natáčet nové album a neměli jsme základní financování vyřešené. A neodvažujeme se samozřejmě po vás žádat peníze na celou desku. Z téhle velké sumy se nám už podařilo značnou část financí sehnat. Ať už nám pomohli přátelé, spolupracovníci, sponzoři, partneři projektu, anebo jsme do toho vložili naše vlastní úspory, máme téměř 3/4 nákladů vyřešených a teď nám chybí už jen 35000,-Kč na to, abychom mohli "Hlídače" vydat přesně tak, jak jsme zamýšleli.

FullSizeRender.jpg

S vaší pomocí celý projekt zrealizujeme bez kompromisů!

Dalo by se tedy s nadsázkou říct, že nám chybí přesně těch 35000,-Kč, které potřebujeme pro vylisování LP desky. Pokud byste nám mohli pomoct a na Startovači jsme vybrali tuto částku, budeme mít všechny finance "pod střechou" už nyní, nebudeme muset čekat na to, až si na vynilovou desku vyděláme prodejem CDček a na podzimním křtu, který plánujeme v Malostranské Besedě, vám budeme schopni nabídnout nejen digitální CD, ale i vysněné analogové LP! Pokud to chceme stihnout, musíme mit peníze k dispozici co nejdříve, protože v Loděnici je nejlepší lisovna LPček na světě a čekací doba je téměř půl roku!

Jdete do toho s námi? Na podzim to společně oslavíme!

Jsme už hodně blízko ke splnění tohoto snu a doufáme, že se nám to spolu s vámi podaří. Tak pokud se vám náš projekt líbí a naše žádost je pro vás smysluplná, vyberte si nějaké odměny a my se budeme těšit, že se s vámi brzo uvidíme. Třeba na tom křtu alba... Anebo, že vám budeme moct poslat krásnou černou vynilovou desku poštou. Těšíme se a děkujeme za případnou pomoc!

Váš Mrakoplaš

Píseň "Změnila ses" bude na desce "hlídač" také...

ReachedCZK 62,400(178%)

178%
CZK 35,000requested
47contributors
Contribute

project authorMrakoplaš

Rewards

CZK 250Poděkování v bookletu alba + download MP3

Poděkování startérovi bude uvedeno v bookletu alba "Hlídač". Zároveň obdrží odkaz pro stažení 5ti písní v MP3 formátu.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400HLÍDAČ na CD + poděkování v bookletu + podpisy

Startérovi poskytneme album "Hlídač" na CD a v bookletu mu poděkujeme za podporu. Zároveň se mu celá kapela podepíše na booklet s věnováním, v místě a rozsahu, které si startér určí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 650HLÍDAČ na LP + poděkování v bookletu + podpisy

Startérovi poskytneme album "Hlídač" na LP vynilové desce a v bookletu mu poděkujeme za podporu. Zároveň se mu celá kapela podepíše na booklet s věnováním, v místě a rozsahu, které si startér určí.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Volňásek na koncerty + poděkování v bookletu + MP3

Startérovi poskytneme volnou vstupenku na všechny koncerty skupiny Mrakoplaš do konce roku 2016. Volňásek platí pro vstup do pražských klubů Balbínova poetická hospůdka a Saturnin, kde kapela hraje každý měsíc. K tomu startérovi poděkujeme v bookletu alba "Hlídač" za podporu a poskytneme mu všechny písně ke stažení v MP3 formátu.

Expected delivery of the reward: April 2016

Number of available rewards: 17/20

Reward unavailable

CZK 1,200Volňásek na křest HLÍDAČE + vstup do zákulisí +MP3

Startérovi poskytneme vstupenku na křest desky "Hlídač" a bude se moct podívat do zákulisí. V šatně pak bude pro startéra připraven slavnostní drink a připije si s kapelou na zdar celého projektu. Zároveň obdrží odkaz ke stažení písní v MP3 formátu.

Number of available rewards: 8/10

Reward unavailable

CZK 1,600Soukromá lekce hry na hudební nástroj + bonus

Startérovi poskytneme tři hodinové soukromé lekce hry na akustickou, elektrickou, basovou kytaru, nebo na foukací harmoniku a bicí. Startér si sám vybere lektora z řad skupiny Mrakoplaš a nástroj, na který se chce něco přiučit. V případě zájmu si bude moct zahrát jednu píseň na koncertu společně s celou kapelou. K tomu obdrží album "Hlídač" na CD, s podpisem vybraného lektora.

Number of available rewards: 2/5

Reward unavailable

CZK 3,000Koncert Mrakoplaš Light Orchestra + bonus

Startérovi zahraje odtučněná akustická formace Mrakoplaš Light Orchestra (Pavel a Martin) a je jen na něm, při jaké příležitosti to bude ( soukromé, nebo veřejné vystoupení). Podmínkou je jen prostor pro max. 30 posluchačů. K tomu startér obdrží i LP a CD "Hlídač" s poděkováním v bookletu alba a s podpisy celé kapely.

Number of available rewards: 6/6

Reward unavailable

CZK 5,000Koncert Mrakoplaše + HLÍDAČ na LP a CD

Startérovi zahraje celá skupina Mrakoplaš a je jen na něm, při jaké příležitosti to bude ( soukromé, nebo veřejné vystoupení). Podmínkou je jen prostor pro max. 30 posluchačů. K tomu startér obdrží i LP a CD "Hlídač" s poděkováním v bookletu alba a s podpisy celé kapely.

Number of available rewards: 1/4

Reward unavailable

CZK 10,000Velká show Mrakoplaše + HLÍDAČ na LP a CD

Startérovi připraví Mrakoplaš velký koncert s ozvučením a pódiovým osvětlením. Je jen na něm, při jaké příležitosti to bude ( soukromé, nebo veřejné vystoupení). K tomu startér obdrží i LP a CD "Hlídač" s poděkováním v bookletu alba a s podpisy celé kapely.

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable