Across the horizon - Malý.jpg

ACROSS THE HORIZON - SÓLO PŘES ATLANTIK Ostatní

Pomoz mi dofinancovat projekt Across the Horizon a dostaň jediného českého jachtaře na start sólového závodu Transat přes Atlantik.

ACROSS THE HORIZON - SÓLO PŘES ATLANTIK

ReachedCZK 253,360(230%)

230%
CZK 110,000requested
87contributors
ContributeRewards

 

Cílem projektu Across The Horizon je vlastníma rukama postavit 5,8 metrů "velkou" závodní jachtu nové lodní třídy Class Globe 5.80 a vyrazit s ní na podzim roku 2021 na sólový závod přes Atlantik. Stavba lodi z překližky je v plném proudu. Jenže čas se začíná krátit, a proto potřebuji i tvoji pomoc!

Lodní třída Class Globe 5.80

V březnu roku 2020 vznikla nová lodní třída: Class Globe 5.80. Neváhal jsem ani chvíli a ihned koupil plány, na základě kterých jsem začal stavět. V současné chvíli je v procestu výstavby více než 100 lodí na celém světě. Ale jen osm z nich má letos šanci dostat se na historicky první sólový závod přes Atlantik. A já mohu být jako jediný Čech i s tvou pomocí mezi nimi!

Hlavní myšlenkou třídy Class Globe 5.80 je návrat k základním materiálům ve stavbě lodi. Zakázány jsou tzv. high-tech materiály, jako je například kevlar,karbon (staví se z překližky, sklolaminátu, dřeva...). Zakázána je komunikace s rodinou, internet, wind meter nebo weather routing - speciální výpočet nejrychlejších tras podle aktuální předpovědi počasí.

přesnost je základ

Transat 2021

Transat je sólový jachtařský závod přes Atlantik. Start první kvalifikační etapy je z portugalského Lagos a s cílem na Lanzarote - Kanárské ostrovy. Z Lanzarote startuje nejdelší etapa a současně i hlavní část závodu s cílem v Karibiku. Celková trasa má přibližně 3600 námořních mil (6666 km).

Pocit naprostého osamění, enormní spánkový deficit, 5,8 metrů velká loď a veškeré nástrahy Atlantiku se minimálně na tři týdny stanou mou denní rutinou.

jen ty a oceán

Stavba lodi

Nekonečné lepení, broušení, tmelení a vrutování střídá hledání sponzorů, psaní e-mailů, návštěvy v rádiích a odpovídání na otázky reportérů z různých časopisů a novinových plátků. Ani to ale nakonec nestačí.

První fázi, stavbu lodě mám už sice skoro hotovou, chybí ale poslední: VÝBAVA LODI - koupit plachty, stěžeň, ráhno, elektroniku a povinnou výbavu (například záchranný ostrůvek, epirb bóje, AIS, PLB, Echolog a další).

Něco málo o mě

Michal Krysta patří už několik let k všestranným sportovcům v českém outdooru. Věnuje se extrémním štafetovým závodům, horolezectví, triatlonu a jako jeden z mála Čechů se účastnil i extrémního paraglidového závodu Red Bull XAlps. Za sebou má například prvovýstup v náročné himálajské stěně a také druhé místo z mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě. Jachtingu se věnuje od šesti let, kdy ho voda a možnost plout úplně pohltila. Díky nové lodní třídě Class Globe 5.80 má nyní možnost uskutečnit i své jachtařské sny. Cílem projektu Across the Horizon je postavit vlastní loď nové lodní třídy Class Globe 5.80 a vyhrát sólový závod Transat 2021 přes Atlantik.

Staň se součástí dobrodružství i ty!

Zaujal tě můj projekt? I ty se mnou můžeš vyrazit na cestu přes Atlantik, ať už v podobě finanční pomoci, nebo sdílení celého projektu. Tvá pomoc je přesně to, co mě dostane na startovní čáru a rychleji do cíle!

51. Setkání s osobnostmi námořního jachtingu v Libštátě

Napsali o projektu:

Aktuálně.cz - Za hranice horizontu

Krása jachtingu - články

Adrex - Přes horizont s Michalem Krystou

Lui - Jsem spíš posera, nebezpečí nevyhledávám.

ČANY - Michal Krysta a Class Globe 5.80

Rozhovory v rádiu:

Host Frekvence 1

Více o mě a projektu si můžeš přečíst na webu www.acrossthehorizon.cz.

Děkuju!

ReachedCZK 253,360(230%)

230%
CZK 110,000requested
87contributors
Contribute

project authorMichal Krysta

Rewards

CZK 200Chci přispět jen tak

Děkovný email a dobrý pocit, že jsi podpořil zajímavý projekt.

Expected delivery of the reward: March 2022

Number of available rewards: 97/100

Reward unavailable

CZK 250Nálepka na auto - Across the Horizon

Velmi odolná[URL="https://www.acrossthehorizon.cz/post/startovač-spolunastart "] jachtařská nálepka[/URL] s logem Across the Horizon, kterou můžeš ozdobit cokoliv tě napadne.

Expected delivery of the reward: March 2022

Number of available rewards: 94/100

Reward unavailable

CZK 380Soft šekl Lanex

[URL="https://www.acrossthehorizon.cz/post/startovač-spolunastart "]Textilní smyčka z dynemy[/URL] s diamantovým uzlem vyrobená firmou Lanex a.s., která se používá na spojování věcí místo karabin, mailonek nebo kovových šeklů. Extrémní pevnost, plave na vodě, velmi lehký. Vyber si z velikostí 3-6 mm.

Expected delivery of the reward: March 2022

Number of available rewards: 50/60

Reward unavailable

CZK 480Dřevěný diář Across the Horizon

Originální [URL="https://www.acrossthehorizon.cz/post/startovač-spolunastart"]dřevěný diář[/URL] s kvalitním papírem a logem Across the Horizon.

Expected delivery of the reward: February 2022

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 500Plujeme v tom spolu

Menawan ponese na trupu tvé jméno a tak se i ty staneš součástí závodu přes Atlantik.

Number of available rewards: 55/80

Reward unavailable

CZK 600Týmové tričko - pánské

Fandi Michalovi v parádním[URL="https://www.acrossthehorizon.cz/post/startovač-spolunastart "] týmovém tričku[/URL] Across the Horizon.

Expected delivery of the reward: March 2022

Number of available rewards: 32/50

Reward unavailable

CZK 600Týmové tričko dámské

Fandi Michalovi v parádním [URL="https://www.acrossthehorizon.cz/post/startovač-spolunastart "]týmovém tričku[/URL] Across the Horizon.

Expected delivery of the reward: March 2022

Number of available rewards: 42/50

Reward unavailable

CZK 800Originální fotka z cíle!

Chceš něco opravdu originálního? Foto v plné kvalitě po projetí cílovou páskou s mým podpisem! Okamžik, který pro mě bude hodně silný a emotivní. Fotku ti dodám v elektronické podobě s mým podpisem. Můžeš se pyšnit opravdovým originálem, který nikdo jiný mít nebude!

Expected delivery of the reward: February 2022

Number of available rewards: 50/50

Reward unavailable

CZK 1,800Originální kožená námořní peněženka

Ručně dělaná [URL="https://www.acrossthehorizon.cz/post/startovač-spolunastart"]peněženka[/URL] z hovězí kůže s motivem mapy světa a logem Across the Horizon.

Expected delivery of the reward: February 2022

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 2,600Jachtařský večírek s degustací

Přijeď posedět do krásného habánského sklepa, zažij moravskou pohostinnost, vychutnej si dobré vínko, nebo rum a zaposlouchej se do povídání opavského rodáka, který se zrovna vrátil ze sólové plavby přes Atlantik. Těšíme se na tebe u nás v Týnci! Přesné termíny akce a místo konání budou stanoveny dle domluvy s konkrétními zájemci.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 35/40

Reward unavailable

CZK 5,500Na jeden den jachtařem

Staň se na jeden den jachtařem a vyzkoušej si plavbu na unikátní lodi Class Globe 5.80 Menawan společně s jejím kapitánem. Přesné termíny akce a místo konání budou stanoveny dle domluvy s konkrétními zájemci.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 12/20

Reward unavailable

CZK 30,000V závodním módu

Jen ty a Michal! Zažij unikátní čtyřdenní sportovní trénink na lodi Globe 5.80 Menawan. Zažijeme náročnou nonstop plavbu. Věnovat se budeme trimu plachet, navigaci, weather routingu,... Vše bude probíhat v závodním módu a naplujeme maximální vzdálenost. Přesné termíny akce a místo konání budou stanoveny dle domluvy s konkrétními zájemci.

Expected delivery of the reward: December 2022

Number of available rewards: 3/4

Reward unavailable

CZK 100,000Staň se partnerem

Velké logo tvé společnosti na plachtě, na ráhnu, týmovém autě a závodním oblečení, které bude vidět na každém záběru kamery a fotoaparátu.

Expected delivery of the reward: October 2021

Number of available rewards: 1/2

Reward unavailable