uvodka pro youtube 2.JPG

ACCIO AUTOBUS! Ostatní

Přidejte se k nám a vyčarujme společně autobus pro děti. Děti už čarovat začaly a teď je řada na Vás!

DSC_0040a.jpg

ReachedCZK 152,777(153%)

153%
CZK 100,000requested
100contributors
ContributeRewards

AKTUALITY:

platba

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Blížíme se do finále!

ZBÝVÁ UŽ JENOM 1 DEN

Máme další video z naší čarodějnické dílny ?

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Víte, že už běží poslední týden naší kampaně?

Chceme Vás bavit dál a proto jsme natočili s dětmi grotesku, KOUKNĚTE! 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Máme za sebou polovinu kampaně a fakt nám to jede. 

A to jenom díky Vám!

Pojeďme zdolat druhou metu!

Koukněte na nové video:

 

Nový komiks:

komiks

 

___________________________________________________________________________

O co tu tedy běží a proč čarujeme?

Jsme svobodná škola, která sídlí na polosamotě v malebné přírodě podhůří Jizerských hor. Vše se tady zdá být idylické, ale mince má přece dvě strany, že... Asi nejsme výjimkou, když ta druhá strana představuje nedostatek peněz. Polosamota pro nás, kromě nepřeberných možností aktivit (ale o tom později), znamená i to, že máme všude daleko a spojení k nám není také jednoduché. A proto jsme na STARTOVAČI, abychom mohli tento problém vyřešit NASTARTOVÁNÍM „vysněného” autobusu a dovezením dětí na jimi milované edukační výlety a některým z nich pomohli  zjednodušit dopravu do školy.

tlacime

 

Naše milníky na startovači:

Pokud vybereme 100 000 Kč -   můžeme si pořídit 9ti místný minibus. 

Pokud vybereme 220 000 Kč – začali jsme opatrně, takže těch 9 míst nám sice pomůže, ale úplně nestačí, 18 by bylo lepší, k tomu už ale potřebujeme i rozšíření řidičáku za 20 000,-.

Pokud vybereme 300 000 Kč panečku, to by stačilo na jeden velký 25 místný autobus a bylo by  vystaráno :D !!! (Čím více, tím lepší autobus, strop není omezen...)

 

A teď něco málo o nás...

Jsme Svobodná škola Ronja, sídlící v Jindřichovicích pod Smrkem v prostorách Žijicího skanzenu. Už čtvrtým rokem pracujeme na principech škol Summerhill a Sudbury, tedy s vnitřní motivací dítěte k poznávání.

a proč to děláme?

Víme, že děti samy touží po poznání, pokud nejsou zvenku zahlceny učením. My průvodci máme důvěru ve svébytnou cestu dítěte a jeho vlastní schopnosti objevit své talenty, dary i moudrost. Každé ráno na společném setkání v kruhu dětem nabízíme různé činnosti a stejně tak nabízejí děti nám či ostatním dětem, každý si pak vybere podle svého, čemu se ten den chce věnovat. 

výlety

Na co autobus?

Nejméně 2x měsíčně vyjíždíme na celodenní i vícedenní výlety za poznáním Polska, Česka i Německa, to je výhoda našeho Trojzemí – parní úzkokolejkou do Motýlího domu v Jonsdorfu, za vlky do Lužice, do rudných dolů v Kowarech, do technického muzea v Liberci, hrát hokej na zimní stadion, cvičit na trampolínách, lézt na skály či lezeckou stěnu, do divadla… Ty výlety jsou krásné, ale zatím velmi náročné na organizaci. Trojzemí není právě ideálně propojené veřejnou dopravou a jet někam auty znamená domluvit obvykle 5 – 6 aut, abychom se do nich poskládali. A najít den, kdy má tolik rodičů čas, to není snadné.

Přesto vnímáme, že edukační výlety mají hluboký smysl – kde se děti lépe dozvědí něco o světě než právě ve světě? Autobus by nám hodně ulehčil logistiku. Aspoň malý, že by s námi nemuselo jet tolik rodičů, ideálně velký, že bychom se do něho vešli všichni.

Máme sice koně a vůz, s nímž také vyjíždíme na výlety, ten je ale vhodný spíš pro kratší romantické cesty :-) Děti i tato kočovná putování milují, takže nebojte, autobus jim je nevezme...

 

prazdniny

Děti jsou tu šťastné, stále něco dělají nebo se dozvídají a opravdu ani nechtějí mít prázdniny, proto některé vynecháváme a ty letní o 2 – 3 týdny zkracujeme...

 

Vidíme, že to má smysl.

Mnohem náročnější je naše škola pro rodiče, kteří musí pustit své obavy a porovnávání, „co by děti měly ve které třídě umět.“ Každé dítě „má umět“ něco úplně jiného a úplně jindy – některé mají ve třetí třídě umět vypočítat, za jak dlouho doletí raketou na Mars a znát všechny měsíce ve sluneční soustavě, jiné mají v první třídě znát vše o několika oborech archeologie, další třeťák má znát mineralogii na středoškolské úrovni, některé děti si mají umět vyřezat vlastní dřevěnou lžičku, ale třeba nemají ještě umět vyjmenovaná slova. Na všechno přijde někdy ten správný čas – teď třeba na astronomii a stavění domků a až si budou chtít s někým dopisovat, tak na gramatiku...

skola

 

Krásné prostředí Žijícího skanzenu je pro děti podnětné, s učebnou vybavenou  výtvarnými i učebními pomůckami, hudebními nástroji i hrami, s truhlářskou a kovářskou dílnou pro tradiční řemesla, s koňmi a přírodou všude kolem. Zahrada s jezírkem, houpačkami, lanovými prvky, letní kuchyní, větrným mlýnem,vrbovým chrámem, vlastním lesem a drobnými stavbami, jež budují i přímo děti, je velká 14 hektarů a hned za ní se rozprostírají další lesy a louky protkané potoky...

skanzen

Děkujeme!!!

Zbyněk, Mia, Katka, Theresa, Ksenia a Aleš

Tým Svobodné školy Ronja 

 

Pokud máte v plánu odměnu použít jako vánoční dárek, pak Vám rádi zašleme dárkový poukaz pro ty odměny, které nestihneme před letošními Vánocemi doručit. 

Níže nabízíme pro představu několik fotografií odměn:

Pohlednice

pohlednice.JPG

Báseň...

basnicka

Ochutnávka motýlí stezky a výstavy Nebojme se vlka nic

motyli

vlk

Zeměpisná hra na motivy "Kamionem po Evropě" v akci

kamion2

Ukázka několika pokladů ze Skanzenu

poklady

 

A takhle by měl ideálně vypadat náš vysněný autobus :)

bus

ReachedCZK 152,777(153%)

153%
CZK 100,000requested
100contributors
Contribute

project authorLunaria z. s.

Rewards

CZK 200Pro dobrý pocit

Chcete přispět a netoužíte po odměně? Chcete nás jednoduše podpořit? Zdá se vám, že to co děláme má smysl? Přispět můžete libovolnou částkou od 200 Kč. Děkujeme!

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Pohlednice s poděkováním

Rádi vám zašleme pohlednici s poděkování našeho skanzenu v historickém stylu.

Expected delivery of the reward: February 2019

Number of available rewards: 96/100

Reward unavailable

CZK 300Audiopohádka namluvená rodiči našich dětí

Pohádková kniha pro celou rodinu od jednoho z rodičů - Petra Kubaly. Příběh o jednom zvídavém, veselém a velmi vnímavém semínku, které se usadilo v našem lese. Prožijete s ním témata kamarádství, radost i smutek, sounáležitost i vzájemnou pomoc. Pro všechny, kdo chtějí u svých dětí rozvíjet citlivost k přírodě a smysl pro radost a přátelství. 50 minut poslechu na dobrou noc nebo na dlouhé cesty. Zasíláme v mp3 na váš email po ukončení kampaně.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Motýlí stezka nebo výstava Nebojme se vlka nic

Možná jste z daleka a k nám do skanzenu se tak snadno nedostanete, abyste si tu prohlédli výstavy přímo v reálu. V tom případě vám můžeme poslat v pdf formátu graficky ztvárněnou naučnou Motýlí stezku, která je převážně pro děti anebo vlčí výstavu, která kromě dětí zaujme i dospělé. Zapomeňte však na všechny naučné stezky, které jste kdy četli, tyhle psal Zbyněk Vlk úplně jiným jazykem…

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Sbírka básní Zbyňka

To víte, dlouhé zimní večery, svíčka a už se to z člověka řine… Pokud si sbírku objednáte, donutíte mne vyndat básničky ze šuplíku a udělat z nich knížku, vznikne tedy něco, co by jinak světlo světa nejspíš nikdy nespatřilo. Knihu Vám zašleme v pdf formátu.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Prohlídka Skanzenu

Přijeďte k nám do prostor skanzenu na prohlídku všeho, co je u nás k vidění (np. muzeum života venkovského obyvatelstva před průmyslovou revolucí, větrný mlýn, více na https://www.lunaria-jindrichovice.cz) a ještě se můžete svézt na koni. Děti mají samozřejmě vstup zdarma! Cena platí pro jednoho dospělého.

Expected delivery of the reward: September 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Zeměpisná hra

Pro děti jsme vytvořili hru na motivy staré hry „Kamiónem po Evropě“. Na rozdíl od původní verze však hra zahrnuje celou Evropu (ručně malovaná mapa) a nepřepravují se anonymní náklady, ale typické produkty těch kterých zemí. Pošleme vám v pdf hrací plán, kartičky nákladů i kamiónů, herní peníze a návod. Vy si to pak vytisknete, ideálně zalaminujete, třeba z moduritu vyrobíte figurky kamionů a vyrazíte na cesty.

Expected delivery of the reward: February 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Pohádka o skřítku Javorovi a víle Konvalince

Honza Bružeňák je písničkářem a básníkem a rodičem budoucího školáka Ronji. Rozhodl se nás také podpořit svým veršovaným příběhem "Pohádka o skřítku Javorovi a víle Konvalince", který je lyrickou alegorií o lásce, o touze naplněné i nenaplněné, o cestě k sobě samým i k sobě navzájem, o odloučení i propojení napříč světy.

Expected delivery of the reward: February 2019

Number of available rewards: 99/100

Reward unavailable

CZK 500Poklady ze skanzenu

Zašleme Vám originální kouzelnou hůlku vlastnoručně vyrobenou mladými čarodějnickými učni z naší školy nebo podkovičku pro štěstí od našich malých kovářů, popř. ručně vyrobený korálek z naší sklářské dílny dle vašeho výběru či mýdlo v nějakém zajímavém tvaru. Také vám můžeme poslat plstěné výrobky, jako jsou náušnice, květina nebo divoženka Ronja na zavěšení. Prosím vyberte si, o co z této široké nabídky máte zájem a v sekci upřesnění odměny nám můžete nechat vzkaz.

Expected delivery of the reward: February 2019

Number of available rewards: 100/100

Reward unavailable

CZK 900Proutěný košík

Mia vám může uplést košíček nebo ošatku z pedigu a nebo proutí o průměru cca 20 – 30 cm. Tak zase ona využije ty dlouhé zimní večery…

Expected delivery of the reward: February 2019

Number of available rewards: 20/20

Reward unavailable

CZK 1,000Workshop ve skanzenu

Vyberte si jeden z našich workshopů a zažijte den veSkanzenu na vlastní kůži: Každý horal umí korál, Starý šrot novým kouskům naučíš (kovařina), Pekař peče housky, uždibuje kousky, Mývalův ráj (výroba mýdel), Jak stvořit světlo (výroba svíček), I to naše proutí, jak se nám dnes kroutí, Komu se nevlní, tomu se plstí, Velikonoční tvoření, Nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, Muzikoterapie. Cena platí pro jednoho dospělého a dítě. Prosím vyberte si, o co máte zájem a v sekci upřesnění odměny nám můžete nechat vzkaz. Termíny zveřejníme po ukončení startovače.

Expected delivery of the reward: September 2019

Number of available rewards: 31/40

Reward unavailable

CZK 1,000Výlet autobusem

Budete mít jedinečnou možnost se přidat k jednomu z našich edukačních výletů, projet se osobně vyčarovaným autobusem a zažít atmosféru naší školy v reálu.

Expected delivery of the reward: September 2019

Number of available rewards: 14/20

Reward unavailable

CZK 2,500Romantická večeře pro dva

Nabízíme vám exkluzivně romantickou večeři se třemi chody pro dva s jedinečnou atmosférou skanzenu a to buď ve světnici z počátku 19. stolení, v tee pee nebo pod širým nebem. Nabízíme kvalitní domácí kuchyni z lokálních potravin v bio kvalitě. K pití si můžete vybrat náš domácí mátový čaj, bezovou šťávu, místní pivo z Frýdlantského pivovaru nebo kvalitní české víno.

Expected delivery of the reward: September 2019

Number of available rewards: 16/20

Reward unavailable

CZK 3,000Zážitkový víkend pro samotáře i rodiny

Zkuste si, jak žili naší předkové. Můžete si zkusit naštípat dříví, rozdělat oheň, vyrobit si něco u nás v truhlárně nebo kovárně, osedlat koně a v tom lepším případě na něm i odjet a ideálně se opět na něm i vrátit :-) Ve skanzenu vás čeká veškerý komfort 19. století s možností vaření na peci. Můžete přijet už v pátek odpoledne a zůstat do neděle. Cena platí pro jednoho dospělého a dítě.

Expected delivery of the reward: September 2019

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 5,000U nás hlady neumřete

Nabízíme stejný zážitkový víkend jako výše, ale s tím rozdílem, že co se týče jídla, tak o vás bude kompletně postaráno a můžete se těšit na večeři v pátek, snídani,oběd a večeři v sobotu a snídani a oběd v neděli. Samozřejmě pokud budete mít chuť, můžete se k nám přidat k vaření a zažít si jak se vaří na plotně. Cena platí pro jednoho dospělého a dítě.

Expected delivery of the reward: September 2019

Number of available rewards: 5/6

Reward unavailable

CZK 5,000Půjčíme Vám ho i s řidičem!

Pokud se budete potřebovat někam přiblížit ve větší skupině (třeba k nám do skanzenu na jeden z našich programů, který je určeny školním skupinám), tak Vám rádi na jeden den autobus půjčíme, abyste měli jedinečnou možnost si vyzkoušet, na co jste sami přispěli. Cena zahrnuje půjčovné i s řidičem na 1 den.

Number of available rewards: 19/20

Reward unavailable

CZK 20,000Staňte se sponzorem

Staňte se jedním ze sponzorů našeho autobusu a my Vám na oplátku umístíme logo nebo jméno na autobusu a na našem facebooku. Rovněž budete uvedeni na našem webu společně s poděkováním.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 40,000Víkendová teambuildingová akce

Poznejte sami sebe. A hlavně svůj tým. Víkendová teambuildingová akce pro 15 osob v prostorách Žijícího skanzenu, kdy si můžete vyzkoušet různorodé činnosti, tak, jak je žili naši předkové. Objednejte si teambuilding, který dává smysl a zároveň pomůže. V rámci víkendu vám zajistíme jídlo a vymyslíme společně program, který by se hodil právě pro Váš kolektiv. Jsme schopni nabídnout vše, co je zmíněno v odměně Workshop ve skanzenu.

Expected delivery of the reward: October 2019

Number of available rewards: 3/4

Reward unavailable

CZK 100,000Mecenáš

Je vidět, že máte dobré srdce a máte nás hodně rádi. My Vás budeme mít rádi ještě víc! K této částce nabízíme vše výše vyjmenované, vyberte si cokoliv, po čem Vaše srdce prahne.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable