startovac-5-holek-tuktuk-v2.jpg

5 holek v tuktuku Film & Video

Dobrodružství v holčičím stylu. Pomozte nám natočit film, první svého druhu. 5 holek, 2 tuktuky a Jižní Amerika!

5 holek v tuktuku

ReachedCZK 350,816(153%)

153%
CZK 230,000requested
284contributors
ContributeRewards

152%!!! O tom se nám ani nesnilo, jste úžasní, báječní skvělí! Strašně moc děkujeme a mákáme na vašich odměnách a samozřejmě filmu! Veškeré novinky z příprav, cestování, natáčení, zákulisí dostanete z první ruky na našem Facebooku! Sledujte nás a do Vánoc máte o legraci postaráno. Zdraví vás všechny holky z tuktuku! Lucka, Eliška, Anastázie, Klára a Martina ❤️

 

Embed third party content

To protect your privacy, we do not automatically load third-party content without your consent.
Want to load content from the www.danielnytra.cz website?

 

 

 

 

 

 

Aktualizace 6:

20. července 2017

YES!!! Máme drona! Jste skvělí, strašně moc moc moc děkujeme! Máme 19 hodin do konce a jedeme dál. Chceme s sebou vzít slider s motůrkem, abychom mohly dělat epický časosběry. S vámi to dáme! Děkujeme, děkujeme, děkujeme! 

milnik-6-neww.jpg

Aktualizace 5:

(17. července 2017)

115% a díky vám boříme jeden milník za milníkem. DĚKUJEME!!! Jestli se nám s vámi podaří dosáhnout na šestý, bereme s sebou božího drona a můžete se tak těšit na krásné záběry z perspektivy jihoamerického ptactva:) A to bude teprve paráda. Jste vážně neskuteční, skvělí, díky, díky, díky!:)

Aktualizace 4:

(15. července 2017)

Tak tohle je PARÁÁÁDA! Je pátek, 21:38 a my máme 111%!!! Skáčeme radostí, vážně! 6 dní TO GO a my nepolevujeme. Naopak nás dosažení cíle pořádně nakopává a jedeme dál! Jste úžasní! Moc děkujeme za podporu!

Aktualizace 3:

(14. července 2017)

Jste úžasní, jsme na 80% a máme třetí milník. To znamená, pořádný tuning na tříkolkách. Alespoň na jednom chceme přivařit malou kovovou konstrukci na kterou přijdou vaky s našimi věcmi a kanystry s benzínem. Ty nakonec asi vážně dáme nahoru, protože v Andách není vedro, takže by jim to snad nemělo vadit. Včera v dílně jsme zjistily jak přidělat měnič na baterii, takže pokud bude dostatečně silný alternátor a baterka, tak budeme za jízdy parádně nabíjet baterky do foťáků, kamer a laptopů. Jste super! Díky moc!

Aktualizace 2:

(12. července 2017) 

Sí! Druhý milník POKOŘEN a máme na dva tuktuky! Gracias!  

Aktualizace 1:

(28. června 2017)

MÁME PRVNÍ MILNÍK A 1 TUKTUK V KAPSE!

„Ženské do expedic nepatří!“ Tvrdí to nejen protřelí námořníci, zkušení cestovatelé i renomovaní psychologové. Naše výprava pěti dobrodružek si o tom myslí své a chceme ukázat, že holky do expedic prostě patří. Pokud se nám podaří ujet 5 555 km skrz Jižní Ameriku, budeme první ryze ženská výprava na světě, která podnikla podobnou cestu a ... 

… nevytrhala si navzájem vlasy.

Tuk tuk sri lanka Lucie Radova.jpg

Tým, který (skoro) nic nerozhází

Výkyvy nálad jednou za měsíc tolerujeme, protože hormony dokážou být sviňa. Jinak, ale jedeme v jedné stopě. Tři z nás se věnují pouze natáčení, režírování a focení. Zbytek holek řeší praktické detaily naší cesty. Hlavně abychom měly kde spát, nedošel benzín a neumřely jsme hladem.

5 holek v tuktuku.png

 

Režisérka Lucka Radová cestuje a natáčí pro Objektiv České televize poslední tři roky. V minulosti natáčela videa pro velké nadace a také pracovala jako zpravodajka TV Prima. Její články z cest odebírají například magazíny Koktejl, Marie Clarie, Marianne, Forbes.cz nebo Žena a život. Moderovala cestovatelsky zaměřený pořad Travel Journal.

Profesionální kameramanka Eliška Miláčková natočila celovečerní film Montenegro. Tato roadmovie do Černé hory běžela v kinech v létě minulého roku. Eliška má za sebou natáčení a postprodukci desítek videí z především moto prostředí.

O krásné fotky se postará Anastázie Taskina. Anastázie má výjimečný cit pro zachycení atmosféry. Ráda si hraje se světlem a ze všeho nejraději fotí v prostředí automobilových závodů. Její foto reportáže jsou perfektní!

Na další dvě holky v tuktuku jsme musely udělat konkurz. Prostě dostatečné množství bláznivých holek v Lucčině okolí dosáhl maxima, ale my tušily, že je nás více. Z měsíc dlouhého výběrového řízení, kdy holky musely poslat kromě klasického motiváku také videomedajlónek  a potkat se s námi osobně, jsme vybraly MARTINU A KLÁRU. Už během příštího týdne vám je pořádně představíme!

Natočíme film!

Nadupaný, vtipný, plný jižní Ameriky, tuktuků a hlavně dobrodružství v holčičím stylu. Postprodukce filmu je naplánovaná na zimu 2018. Film bude hotový nejpozději na podzim 2018.

snap_call_first_fb-6-of-12.jpg

Tuktuk v Jižní Americe?

Možná se divíte, jako jsme se divily my. Ale ano, motorizované tříkolky tu jsou podobně oblíbené jako v Asii. Start šestikolové výpravy jsme naplánovaly do Kolumbie, kde také žije naše spojka Češka Nina, která nám už teď pomáhá s pořízením tuktuků. V hledáčku máme spolehlivé a nezničitelné tříkolky indické značky Bajaj RE. Nejraději bychom zakoupily nové modely. K našemu překvapení jsme ovšem zjistily, že tuktuky v Latinské Americe stojí velký balík a tak už teď projíždíme internetové bazary a hledáme "motocarro" v jízdě schopném stavu. Protože nás jede pět potřebujeme tuktuky dva, na ně musíme vyrobit zahrádky a vzít spousty kanystrů s benzínem. Takový tuktuk má totiž obsah nádrže 5 litrů a tu s plnou náloží a v andských kopečkách vyprázdníme během pár kilometrů. 

Přes nejvyšší horu světa na největší solnou pláň

Cíl výpravy je od Bogoty vzdálený 5 555 km. Nachází se na největší solné pláni na světě Salar de Uyuni. Tam se tuktuky konečně bude moct předvést a nastolit rychlostní rekord v jízdě motorizované tříkolky. 

Lucka doufá, že přemluví i zbytek výpravy a společně vylezou na vrchol nejvyšší hory světa. Ta překvapivě neleží Himalájích, ale v Ekvádoru! Pokud holky opravdu stanou na špičce neaktivního vulkánu Chimborazo (6 268) budou nejdále od středu země a zároveň v bodě, které je nejblíže vesmíru na celé planetě. Pro všechny je výstup na horu pořádná výzva a první šesti tisícovka v našem životě. 

Další cíl tuktuk expedice je ukryt hluboko v amazonské džungli. Sarayaku je malá vesnice vzdálená od posledního kusu silnice šest hodin plavby kánoí. Pochází odsud indiánka Nina z kmene Kichwa. Je jí teprve 24 let a díky své tvrdohlavosti a aktivismu se dokázala úspěšně postavit velkým korporacím těžící v Amazonii ropu. Během pár dní chtějí holky nahlédnout do života místních indiánů a přiblížit problémy spojené s těžbou ropy a ničení Amazonského pralesa. 

Ve druhé části cesty se výprava chce zaměřit na život Inků. Musíme třeba otestovat jak se vyrábí a chutná incké pivo - čiča. To vzniká nejprve žvýkáním zrní na kaši, která se pak vyplivne do velké nádoby a nechá pár týdnů kvasit … 

Mapa Jizni Amerika trasa 2.jpg 

Proč zrovna tuktuk? 

Přiznáme se, tuktuk není úplně nejlepší nápad. Je pomalý, malý, má prťavou nádrž a navíc je nehorázně drahý. Jenže Lucka se do něj zamilovala při své poslední cestě. Na Srí Lance si spolu s manželem Danem tuto motorizovanou tříkolku vypůjčili a pak s ní objeli půlku ostrova. Že srílanské cesty kolem pláží jsou trochu jiné než průjezd skrz Andy už víme. Jestli bude v našich i tuktukcích silách je projet, netušíme. Ale dost nás baví myšlenka to zjistit! Navíc tuktuk je výborné seznamovací vozítko. Díky tomu, jak je pomalé a divné, budí jeho průjezd pozornost v celé vesnici.

Co je náš cíl?

Ukázat, že když ve vás někdo věří, dokážete víc. Že občas je dobře vrhnout se do dalšího dne po hlavě. Povzbudit a inspirovat ostatní k plnění velkých cílů a snů. A o tom všem natočit film, který bude vyprávět o dobrodružství v hočičím stylu. 

Proč potřebujeme vás?

Pro tuktuky a Jižní Ameriku jsme se rozhodly, protože jsme věřily, že celé naše dobrodružství bude velmi lowcost. Postupně, ale zjišťujeme, že jsme se nemohly více mýlit. Propočty nás dostaly na závratných osm set tisíc korun. Šetříme, kde se dá, ale bez peněz film nenatočíme. Od jara sháníme sponzory, jednáme s dodavateli techniky i oblečení, všechny vydělané peníze za poslední měsíce jdou do expedice. Víme, že jste boží, ale tušíme, že 800 000 Kč z crowdfundingu nejspíše nedostaneme. Pořád věříme, že budou stačit naše našetřené peníze, pomoc od kamarádů, podpora sponzorů a skromnost na cestě:) Abychom mohly s klidným svědomím vyjet potřebujeme ještě 230 tisíc korun.

Pokud se nám podaří vybrat tato částka, můžeme vyrazit. Většina peněz půjde na pořízení ojetých tuktuků a s nimi spojené náklady (opravy, vytvoření zahrádky, ...). Za zbytek peněz pořídíme alespoň dvě GoPro kamery, grip, nástavce a baterie. Kamery a zvukovou techniku si obstaráme z vlastních zdrojů. 

Jestli se nám podaří vybrat 300 tisíc korun pořídíme do naší expedice vytouženého drona s náhradníma baterkama. Mimochodem za cílových 400 tisíc pořídíme slider pro krásné časosběry a super mikrofon.

Prostě: čím víc peněz vybereme, tím hustší bude náš film a seriál!

tuktuk sri lanka.jpg

Tuktuk účetnictví

Letenky, jídlo a případné bydlení (většinu nocí chceme přečkat ve stanech) si platíme ze svých našetřených peněz. Zbývá tedy pořídit tuktuky, trochu je upravit k našim potřebám (především vytvořit zahrádky na střechy). Z nějakého záhadného důvodu jsou tuktuky v Jižní Americe nesmyslně předražené ... prostě pořídíme ty, na které budeme mít peníze a budeme doufat, že nám nechcípne motor uprostřed pouště. 

Nový tuktuk zakoupený v Kolumbii: 125 000 Kč

Přijatelně ojetý tuktuk zakoupený v Kolumbii: 70 - 90 000 Kč

Zahrádka + opravy před odjezdem: 40 000 Kč

Jídlo, občasné ubytování, povinní průvodci a vstupné: 15 000 Kč/osoba/měsíc

Na cestě chceme natočit seriál a hlavně film. Část techniky máme vlastní, část si půjčujeme od našich skvělých kamarádů a část prostě musíme pořídit. Potřebujeme GoPro kamerky a speciální úchyty do tuktuků. Motor tuktuku totiž extrémně vibruje a bez kvalitního uchycení se obraz vlní jak vláčky na horské dráze. Pro časosběry potřebujeme slider, kameramanka by moc užila grip a hlavně s sebou chceme vzít drona. Pro představu:

Drone v základní výbavě: 32 000 Kč + 10 000 Kč náhradní baterie a náhradní vrtule

1 kus GoPro 5 (kvůli vibracím tuktuku chceme ty nejlepší): 12 500 Kč

DSLR Rig: 5 000 Kč (nejvíce obyčejný, ideální za 30 000 Kč od DJI)

Slider s motorem: 30 000 Kč 

Karty, disky: 29 700 Kč

Orientačně suma sumárum

Co platíme samy

➡️  letenky (zpáteční Praha - Bogota, resp. Sucre)= 30 000 Kč + očkování + jídlo a ubytování (5 osob x 3 měsíce) = 225 000 Kč, oblečení a veškeré vybavení, které se týká jen holek 50 000 Kč, benzín = 13 000 Kč, opravy: 10 000 Kč

CELKEM = 328 000 Kč

Na co přispíváte vy?

➡️  zakoupení (ojetých) tuktuků (2x 80 000 Kč + vytvovření zahrádky 20 000 Kč) = 180 000 Kč + GoPro kamery (dvě do každého tuktuku) = 46 300 Kč + disky, karty příslušenství = klidně i 80 000 Kč + kamery + objektivy = 100 000 Kč

 

CELKEM = 343 000 Kč - 406 000 Kč

S finální částkou rozpočtu to je těžké, protože u techniky se s kvalitou hodně mění cena. Konečný rozpočet může být s přehledem mezi 700 - 900 tisíci korunami. 

Odměny vám Startérům a Startovači

➡️  Nezenedbatelnou částkou jsou také náklady na vaše odměny (děláme to s láskou!) a také desátek Startovači za to, že tu můžeme společně tvořit.

1.milnik-uvod.jpg

1.milnik.jpg

33.milnik.jpg

5-milnik-new-splnen-new.jpg

milnik-6-neww.jpg

 

Odměny

Lucky cestovatelský průvodce 

Z každé své cesty píše Lucka na svůj blog výstižné cestovatelské průvodce. Na stejné se můžete těšit také z Kolumbie, Ekvádoru, Peru a Bolívie. Co v nich najdete? Jak se po jednotlivých státech pohybovat, kde se dobře a (levně) najíst, jak je to s internetem, kolik co v dané zemi stojí. Jaká místa navštívit a kterých se naopak vyhnout. Texty jsou plné odkazů na webové stránky, které vám pomohou lépe a jednodušeji plánovat vaše cesty. K průvodcům budou mít přístup pouze Startéři. Text uložíme také v PDF, takže si ho budete moct lehce uložit do počítače. 

Česká síťovka

IMG_0006.jpg

 

Famózně objemná a nekonečně natahovací. Taková je super pružná síťovka. Vychytaná široká ucha jsou zárukou pohodlí při nošení v ruce i na rameni. Síťovka je vyráběna švadlenami v České republice! Na expediční síťovce je přišité malé logo výpravy, okatá taška je dárkově zabalená do papírového válečku. Z barev jsme nadšené!

20031946_1587902511234464_40009311999227280_n.jpg

Aktualizace 18. 7.: Lucka se dneska stavila za Kayou, která s dalšíma holkama ručně vyrábí naše/vaše expediční síťovky! Jsou krásné, bavlněné a super pružné. S přehledem se vám do ní vejde celý nákup nebo vybavení na pláž s obrovským melounem. Síťovka samozřejmě bude s naším logem. 

Kaya sitovka.jpeg

Olíbaná pohlednice

Olíbaný pohlednice z dálky budou vážně osobní! Samozřejmě vám na ni napíšeme i čtivý vzkaz:)

olibany.jpeg

Luxusní kalendář s tajným vzkazem

Kalendář o velikosti cca A2 na celý rok 2018. Na každý měsíc jedna krásná fotografie s holkama i bez. Kalendář bude připraven k odeslání nejpozději na začátku prosince 2017. Tak abyste ho mohli darovat i někomu oblíbenému k Vánocům!

Co se stane, když bude crowdfunding neúspěšný?

Za prvé, budeme strašně moc smutné! Pokud peníze nevybereme cesta se bohužel neuskuteční, ale vám budou vráceny peníze v plné výši! 

Hlodají vás otázky? Na nic nečekejte a napište na Lucky mail, moc ráda vám odpoví! 

lucie@luckycesta.cz

Předem děkujeme za vaši podporu! Vesmírně si vážíme každé koruny a hlavně důvěry, kterou nám dáváte. Díky, jste skvělí! ❤️

ReachedCZK 350,816(153%)

153%
CZK 230,000requested
284contributors
Contribute

project authorLucie Radová

Rewards

CZK 250Bez tebe to nepůjde!

Jedna z nás vám veřejně poděkuje v živém vysílání na Facebooku a to během naší jihoamerické cesty! Výběr nejlepších fotografií z naší tuktuk jízdy ke stažení online. A tajný kód, který vám odemkne stránky s radami od Radové pro Kolumbii, Ekvádor, Peru a Bolívii. Lucky cestovatelský průvodce bude online nebo k prohlížení na www.luckycesta.cz do alelůja.

Expected delivery of the reward: December 2017

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Expediční Česká síťovka

Jméno na tuktuku, výběr nejlepších fotografií z naší tuktuk jízdy ke stažení online, rady od Radové tedy cestovatelský průvodce pro Kolumbii, Ekvádor, Peru a Bolívii ke stažení online nebo prohlížení na luckycesta.cz do aleluja. A navíc nejvíce praktickou tašku na pláž, sobotní nákupy, koupák a hlavně: cestování! Kvalitní síťovka z české dílny je opatřena naším krásným logem a vybrat si můžete z čtyř různých holčičích i chlapáckých barev. Přijde vhod holkám i klukům. Poštovné zahrnuto pro ČR i SR!

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 31/100

Reward unavailable

CZK 1,000Olíbaná pohlednice

Pošleme vám líbeznou pohlednici za kterou by se nestyděla ani Marylin nebo Audrey. S láskou píšeme všem a nejvíc originálně. Tobě, tvé přítelkyni, babičce, tátovi, nejlepšímu kamarádovi. Olíbaná bude nejméně jednou z členek expedice. Pokud máte ohledně textu tajné přání, nebojte se nám ho napsat do komentáře v objednávce. Ochudit vás nemůžeme ani o ty nejlepší fotky z cesty, co budou pro vás ke stažení online. Plus samozřejmě dostanete přístup k Lucky cestovatelským radám pro všechny státy, co projedeme. A k tomu všemu vaše jméno na tuktuku!

Expected delivery of the reward: November 2017

Number of available rewards: 62/100

Reward unavailable

CZK 1,300Luxusní kalendář s tajným vzkazem

Z fotek naší super šikovné fotografky Anastázie vytvoříme jedinečný kalendář holčičí výpravy pro rok 2018. Najdete v něm všechny expediční krasavice, nádhery Jižní Ameriky, lamy, sopky a podpisy od nás všech. Mezi řádky vpíšeme také tajný vzkaz. Lepší dárek k Vánocům pro sebe nebo své oblíbence nenajdete! Samozřejmě dostanete přístup ke stažení nejlepších fotek z naší cesty online a Lucky cestovatelské rady pro všechny státy, které v Jižní Americe projedeme. Ke kalendáři přibalíme i expediční síťovku a vaše jméno nalepíme na tuktuk. Poštovné a balné pro ČR a SR v ceně odměny.

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 79/120

Reward unavailable

CZK 1,500DVD z Jižní Ameriky

Film, který v Jižní Americe natočíme na DVD, uložen v krásné krabičce, s osobním věnování, podpisy všech parťaček a slavnostně zabalen k odeslání. Poštovné po Česku i Slovensku v ceně odměny. + výběr nejlepších fotografií z naší tuktuk jízdy ke stažení online + rady od Radové pro Kolumbii, Ekvádor, Peru a Bolívii ke stažení online nebo prohlížení na luckycesta.cz do aleluja + jméno v závěrečných titulcích filmu + expediční síťovku s logem expedice + jméno na tuktuku

Expected delivery of the reward: December 2018

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 4,900Na stěnu ve velkém

Velkoformátová fotografie dle vašeho výběru vytištěná na plátně. + výběr nejlepších fotografií z naší tuktuk jízdy ke stažení online + rady od Radové pro Kolumbii, Ekvádor, Peru a Bolívii ke stažení online nebo prohlížení na luckycesta.cz do aleluja + jméno v závěrečných titulcích filmu + expediční síťovku s logem expedice + jméno na tuktuku + tuktuk film na DVD s podpisy všech holek

Expected delivery of the reward: November 2018

Number of available rewards: 1/10

Reward unavailable

CZK 9,000Zájezd pro mončičáky

Vyšlete s námi vašeho oblíbeného plyšáka a nechte se jako Amélie z Montmartru překvapovat z jakých koutů Jižní Ameriky vám budou přicházet jeho fotky a selfíčka. Pošleme vám za něj minimálně dvě fotky za týden, takže na konci jeho cesty budete mít krásné album z Jižní Ameriky a jeho dobrodružství! Náš tuktuk je prťavý, proto bereme pasažéry do 15 cm! Zároveň dostanete krásnou expediční síťovku, přístup k cestovatelským radám od Lucky online, jméno na tuktuku, v závěrečných titulcích filmu a DVD s filmem, hned jak bude vydané. Podepsané od všech holek!

Expected delivery of the reward: December 2017

Number of available rewards: 5/5

Reward unavailable

CZK 10,000Tři oříšky pro Popelku

Přivezeme vám první, co nás cvrnkne do nosu. Kamínek z nejvyšší hory světa, písek z černé pláže, malý suvenýr z indiánského trhu. Vybírat budeme s největší péčí, láskou a navíc! Navíc vám dárek v rámci Česka dovezeme! Samozřejmě vám také pošleme link s nejlepšími fotkami z cesty a Lucky super cestovatelské rady pro všechny státy, které projedeme. Expediční síťovka, jméno v závěrečných titulcích filmu a na tuktuku jsou součástí této odměny!

Expected delivery of the reward: April 2018

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable

CZK 11,000Hostem na premiéře a afterparty

Rády oslavujeme a premiéra našeho filmu z Jižní Ameriky je skvělou příležitostí! Buďte naším hostem. Na premiéře filmu i následné after party! V sále vám zajistíme jedny nejlepších míst a na baru vás pak budou čekat dobroty. + pošleme výběr nejlepších fotografií z naší tuktuk jízdy ke stažení online + rady od Radové pro Kolumbii, Ekvádor, Peru a Bolívii ke stažení online nebo prohlížení na luckycesta.cz do aleluja + expediční síťovku + poděkování v závěrečných titulcích filmu + krásný velký kalendář z cesty + jméno na tuktuku + tuktuk film na DVD s podpisy všech holek

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 3/5

Reward unavailable

CZK 45,000Lucky přednáška u vás doma

Lucka ráda a často povídá. Je k nezastavení a už teď se těší na soukromé tuktuk vyprávění jen a jen pro vás. Přijede za vámi domů, do kanceláře, na zahradní party, hausbót, … všude po Česku a Slovensku. + pošleme výběr nejlepších fotografií z naší tuktuk jízdy ke stažení online + rady od Radové pro Kolumbii, Ekvádor, Peru a Bolívii ke stažení online nebo prohlížení na luckycesta.cz do aleluja + expediční síťovku + poděkování v závěrečných titulcích filmu + krásný velký kalendář z cesty + jméno na tuktuku + tuktuk film na DVD s podpisy všech holek

Expected delivery of the reward: August 2017

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 69,000Hrdinný sponzor a logo na tuktuku

Vaše logo nalepíme na jeden z expedičních tuktuků. Navíc: + pošleme výběr nejlepších fotografií z naší tuktuk jízdy ke stažení online + rady od Radové pro Kolumbii, Ekvádor, Peru a Bolívii ke stažení online nebo prohlížení na luckycesta.cz do aleluja + expediční síťovku + poděkování v závěrečných titulcích filmu + krásný velký kalendář z cesty + jméno na tuktuku + tuktuk film na DVD s podpisy všech holek

Expected delivery of the reward: December 2018

Number of available rewards: 2/3

Reward unavailable