16864907_1626913937337018_2655949382139426199_n.png

366 dní za katrem Knihy

Co se stane, když se ve vězení ocitne svérázný pisálek? Ponořte se do příběhu muže s kůží scvrklého pomeranče, kterému stačila k revoluci pouhá tužka!

3/9/2020

Máte to?

Nemáte.

I měsíc a půl po vydání vazby se stále dozvídám, že spousta Startérů o žádném webu vůbec neví. Kvůli odkazům a heslům byla totiž minulá novinka u spousty lidí vyhodnocena jako spam. Takže komu z vás letos 19. 1. nepřišel ze Startovače e-mail, vyhledejte si ho ve spamu nebo aktualizacích, nebo úplně jednoduše si přečtěte předchozí novinku přímo v kampani projektu. Toto snad dojde všem. Pro ostatní: brzy doplním další část! 

Díky za pozornost. 

1/19/2020

366dnizakatrem.cz

Tady máte kousek.

Vážení startéři,
ano, tenhle projekt se mi trochu vymkl z rukou. Pasoval jsem se do role českého George R. R. Martina. Abych situaci s knihou vyřešil co nejdříve a vy jste si konečně mohli aspoň něco přečíst, rozhodl jsem se prozatím udělat web s částí knihy. Aktuálně tam je celá vazba (83 dní) + 2 části Co se posralo (ze sedmi). Už jen tento zveřejněný úsek je obsáhlý jako jedna průměrně dlouhá kniha, má 83000 slov. Moc jsem se u toho psaní nehlídal. Do fyzické knihy se bohužel všechno nevejde, budu ji muset významně ořezat. Tudíž pouze na webu bude full necenzurovaná verze. Budu na něj postupně přidávat další a další pasáže knihy. Až bude kompletně na webu, vyjde konečně fyzicky.

Web je na login, všichni startéři tam již mají své účty a mohou se okamžitě přihlásit. Dobrou zprávou je, že ostatní lidé mimo Startovač si mohou přístup zakoupit, takže fuck off zkurvená práce, naprcat tě do výplaty, teď se můžu knize věnovat absolutně naplno a konečně ji dovést do zdárného konce. Celá aktuálně zveřejněná vazba funguje v podstatě jako ucelený příběh, v následujícím výkonu trestu (byť ve stejné budově) nastupují nové postavy, nové prostředí a nové problémy. Upřímně si myslím, že už jen za tu vazbu byste měli platit víc jak čtyři stovky. Říkejte mi Ištván Altruista Evženovič, nic po vás doplatit nechci. A teď už to nejdůležitější:

web: 366dnizakatrem.cz
login: váš e-mail
heslo: istvanredak
instagram: https://www.instagram.com/istvanredak/ (případně stačí do vyhledávání napsat Ištván Evženovič - facebook nemáme, nevedeme)
e-mail: redak@redak.cz

Nebojte se mi do zpráv na instagramu dát zpětnou vazbu, případně se mě na cokoliv zeptat na e-mailu. Pokaždé, když přidám další část, oznámím to na IG. Průběžně budu do stories zveřejňovat facebookové fotky některých knižních aktérů, nakreslím vám plánky oddělení a dalších míst, budu vám tam průběh čtení vizuálně obohacovat. S první fotkou se na vás těší Tatar! Přeju příjemnou zábavu a zdarec u další části.

Už to přestává být prdel
1/5/2019

Už to přestává být prdel

...

Ano, už to vskutku přestává být prdel. Zase jsem to nestihl. Co k tomu mám říct. Nejhorší je, že někteří lidé – nejčastěji ti, co si knihu vůbec nepředobjednali – roznáší po diskuzích a databázích, že šlo skutečně o podvod a prohlašují to za svatou pravdu, jen aby mě poškodili.

O podvod nešlo, nikdy v žádném smyslu ani úmyslu, kniha bude, právě probíhají rozsáhlé editace a korekce. Jak už jsem mnohokrát říkal, neplánuji ji pouze rozeslat Startérům, ale chci ji pak normálně prodávat dál, snad i oficiálně protlačit do některých knihkupectví.

Jasně, mohl jsem narychlo splácat svoje poznámky z basy a vydat to jako paskvil pro 1400 lidí ze Startovače a pak si zase jít honit šulínka, ale během tvorby jsem koncept přehodnotil a rozhodl se sepsat a vydat plnohodnotné dílo a to nejlepší, co ze sebe na dlouhou dobu vypotím.

Jakmile budou dokončeny kompletně všechny práce a kniha bude mít elektronickou podobu, rozešlu ji všem na e-mail zadaný při platbě přes Startovač, protože přípravy na tištěnou verzi budou poté ještě nějakou chvíli trvat, tak aby ji všichni měli co nejdřív.

A teď to nejdůležitější – kdo už nechce čekat a chce vrátit peníze, nemám s tím žádný problém. Kontaktujte mě na redak@redak.cz a poté to přes Startovač pořešíme a Startéra refundujeme a vyjmeme ze seznamu. Vaše žádosti o změnu adresy na tomto e-mailu eviduju, byť neodpovídám!

Že jsem nekomunikativní kunda je věc jedna, ale v žádném případě se žádný Startér nestal obětí podvodu a knihy se jednoho dne dočká. Všem se upřímně omlouvám.

Ištvo.

7/23/2018

Děcka, nehysterčete!

Nebo hysterčete, ale tak nějak přiměřeně.

Bohatě stačí, že hysterčím já. Ištván Evženovič posledního půlroku prakticky neexistuje, FB stránka byla represivně smazaná potřetí, tentokrát bez varovného výstřelu nebo možnosti nápravy, takže jsem nestihl přelít svoji fanouškovskou základnu na další inkarnaci a Ištvo de facto zemřel. Bez rozloučení, důstojného pohřbu, ještě mi nachcali na hrob. Co naplat, Facebook je soukromé hřiště slovutného Marka a já tam kopat míče do hlav náhodných hráčů prostě nesmím. Vykázali mě třikrát a mně se do toho přecitlivělého a pseudopřívětivostí protkaného prostředí zpátky už nijak obzvlášť nechce.

Než mě virtuálně popravili, na stránce jsem avizoval, že vydání knihy je stanoveno na 10. prosince letošního roku, což stále platí a budu se snažit to dodržet. Stejně jako Endy neblábolím a na knize  makám, což se ale ukázalo být poněkud nebezpečné, pár blábolů směrem k vám by zřejmě neuškodilo. Někteří netrpěliví startéři už začínají cukat a omdlévat při představách, kde asi skončily ty jejich čtyři stovky, které poctivě vydřeli na brigádě v sámošce pod barákem a začínají vyhrožovat a organizovat hromadné nespokojené manifesty směrem k vedení Startovače, které mě na oplátku bombarduje e-maily a prosíky o sepsání Novinky. Tak tady je.

Spíš je to taková Staronovinka. Pořád platí 10. prosinec, takže vás poníženě prosím, nehysterčete a nechte mě to v klidu dopsat. V osmi kapitolách „Co se posralo“, které jsem se rozhodl přepracovat a rozšířit, vám otevřu dveře do nitra své pofiderní nemocné duše tak, jak jsem se doposud neobnažil ani před svými nejbližšími přáteli a jsem neskromně přesvědčen, že to bude stát za to. Sám se na vydání nadšeně třesu jak na další dávku perníku, kterou mi Dimitrij ze sousední ulice za chvíli přinese, abych se mohl knize věnovat i po nocích.

Abychom z mé strany předešli dalšímu informačnímu vakuu, místopřísežně prohlašuji, že sem budu postovat novinky každý měsíc a zde přikládám odkaz na moji již čtvrtou facebookovou identitu, kam zatím nic nepřidávám, ale případně mohu o stavu průběhu informovat i tam a taky mě tam můžete kontaktovat.

https://www.facebook.com/tenkokot/

Takže pamatujte – 10. prosinec – a díky za trpělivost!

 

10/12/2017

Špatná zpráva

!

Vážený uživateli nedostatečně zabezpečené e-mailové schránky,

ještě než unáhleně budeš pokračovat ve čtení, prosím, uvědom si, že následující řádky mohou obsahovat prakticky jakoukoliv informaci, tedy i informaci šokující, nebezpečnou či jinak nepříjemnou, zkrátka informaci, kterou bys raději nikdy znát nechtěl. Mohlo by se zde nacházet například sdělení, že ses stal obětí masivního kybernetického útoku a že otevřením tohoto podvodného e-mailu jsi útočníkům plně autorizoval přístup ke všem svým bankovním účtům, virtuálním peněženkám i ostatním finančním systémům, ke kterým kdy bylo přihlášeno z tohoto prohlížeče. Nebo by se zde mohla nacházet žádost o výkupné a výhružná fotografie některého ze tvých rodinných příslušníků, který byl dnes v poledních hodinách unesen militantní teroristickou organizací. Klidně by tady stačila i jedna jediná věta; taková předpověď se zítřejším datem i přibližnou hodinou tvé smrti by taky nepřinesla nic moc jistoty. Nemluvě o tom, jakou depresi a paniku by ti způsobila pouhá graficky nezdařilá pozvánka na jehovistický koncert… ALE nic z toho tady není! Místo toho tě tu čeká trapně nudný sdělení, že kniha, kterou sis na začátku roku za pár stovek předobjednal na Startovači, se tak úplně nestihla v deklarovaném termínu. Co na to říct, jsi dítě štěstěny!

Ku vskutku velkému podivu, ostatně sám tomu ještě úplně nevěřím a pro jistotu pracuju i s verzí, že už jsem to s těma houbama prostě přehnal a tahle realita je jenom moje sugestivní halucinace, neboť jak historicky, pravděpodobnostně, statisticky, logicky, de facto vlastně úplně jakkoliv, klidně nábožensky nebo bolševicky, zkrátka lze vycházet z libovolného pohledu a ve všech bude vždy dávat větší smysl to, že jsem tlustá kurva, co se prostě zvládá přežrat už i z lysohlávek, než to, že za nevydání mé knihy (k čemuž - buďme k sobě hrdě upřímní - jsem měl neoddiskutovatelně ty nejlepší předpoklady, tendence i sázkové kurzy) nakonec vlastně nemůžu tak úplně já. Uf. 

Takhle se teď hájím sám před sebou, abych se na sebe mohl ještě někdy podívat aspoň při holení ptáka, nejsem fakír a fakt nemíním přijít o svůj národní poklad jenom kvůli trochu obtížnější nahmatatelnosti. Vydání knihy brzdí několik vnějších faktorů; tak předně se na mě píčou přisála pijavice a svými vrcholnými obstrukcemi dílo přibrzdila, což o to, vysála ze mě maximálně podkožní hordu špíny a nakonec chcípla sama, nicméně na obloze zazářil problém kalibru mnohem významnějšího. Při svém uvědomělém samostudiu zákonů všeho druhu jsem narazil na zákon takříkajíc autorský, jenž mi způsobuje vrásky nejenom na ptákovi. Jelikož ve své knize popisuju místa, události i osoby zcela autentické, proběhnuvší a zakládající se na nic než pravdě, aniž bych k tomu měl souhlas jakéhokoliv mnou popisovaného čuráka, porušuju tím celou řadu autorských i jiných zákonů. To se nedá obejít ani v případě, že místům a osobám přidělím pseudonymy či přezdívky. Zákon uděluje výjimku pouze zpravodajské platformě, což by vyžadovalo právní překvalifikování mého díla a jeho uvedení do příslušné formy. Sám zatím netuším, nakolik velký zásah do již ztvárněné a zamýšlené podoby by to představovalo a tuto zákonnou barikádu urgentně konzultuju se svým právníkem.

Za jedním si však stojím – KNIHA BUDE! Nevím ještě za jakou cenu, ale BUDE. Svým závazkům dostojím nejenom z principu, ale především z vlastního přesvědčení. O pár měsíců se její vydání zpozdí určitě, nejvíce se obávám celoplošných rekonstrukcí a právně snesitelných úprav, ale spolehnout se můžete na to, že pokud budu chtít PÍČU popsat slovem PÍČA, pak to udělám vždycky. Protože PÍČA PÍČOU zůstane i bez mé vytříbené květomluvy.

Dám ještě vědět,
váš zkurvenec Ištván Evženovič

Tak už jsem vystřízlivěl
2/2/2017

Tak už jsem vystřízlivěl

Díky moc za vybraných 135750 Kč! Vím, je to milník docela na hovno, ale ten padesátiprocentní jsem prochlastal a u stodvacetilitrovýho jsem byl v drogovým deliriu, takže nebyl čas. Já a moje rodina vám proto děkujeme nyní! (Na fotce; já, v náruči přítelkyně a vlevo otec.)

ReachedCZK 632,400(316%)

316%
CZK 200,000requested
1,439contributors
Contribute

project authorRedAK

Rewards

CZK 50Ty být židle

Díky za nečekanou finanční injekci. Za odměnu ti pošlu bezcenný děkovný e-mail sepsaný generátorem náhodných slov.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Elektronická kniha

Až bude hotovo, obdržíš moji knihu ve formě e-booku. Když to hodíš do čtečky, budeš v tramvaji vypadat kůl.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400Tištěná kniha

Až bude hotovo, pošlu Ti jeden výtisk přímo do schránky, samozřejmě posvěcený mým podpisem, případně krví nebo spermatem, výběr je na Tobě.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 600Patolízalský hrnek

Ke knize dostaneš stylovej Ištvohrnek s mým internetovým ksichtem a textem: „Dík (tebou zvolené jméno/přezdívka)!“ Takže tam můžeš mít třeba Dík Karle!, Dík Káťo!, Dík frajere!, Dík micinko!, Dík kreténe!, prostě cokoliv.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Patolízalské tričko

Ke knize dostaneš modrý trikot též s mým internetovým ksichtem a identickým poděkováním jako nabízím na hrnku. Do poznámek vyplň nejen jméno/přezdívku, kterou chceš na tričku mít, ale i velikost a pohlaví (ne popis svých genitálií, ale zda chceš tričko pánské/dámské).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,000Jmenovitá děkovačka

Dostaneš knihu, hrnek a navíc ti jmenovitě poděkuju přímo v tiráži, budeš ve všech výtiscích. Pokud by se náhodou sešlo víc třeba Pepků Nováků, pro lepší identifikaci vám za jméno vyplním velikost vašeho přirození v centimetrech.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 1,500Ne, to ty seš boží!

"Ištváne, seš prostě boží a já tě chci podpořit. Sice dostanu to samý, jako socky, co koupěj odměnu za litr, ale já si to ušmudlaný pětikilo navíc dovolit můžu a rád v tý hromadě nechutnýho podprůměrnýho braku podpořím kvalitního autora. Já bych ty prachy stejně utratil za nějaký kraviny, třeba za žrádlo nebo benzín, to si to radši vem."

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 2,000VIP edice

Dostaneš knihu v prestižní limitované edici, která bude vyrobena pouze v deseti jedinečných kusech. Každá obálka bude upravená přímo pro konkrétního majitele a samotná kniha bude obsahovat hromadu bonusového materiálu, který v běžných výtiscích ani nikde jinde nebude.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 2,500VIP edice

(Pro velký zájem rozšířena VIP edice o deset kusů – s ohledem na předchozí kupující navýšená cena.) Dostaneš knihu v prestižní limitované edici, která bude vyrobena pouze ve dvaceti jedinečných kusech. Každá obálka bude upravená přímo pro konkrétního majitele a samotná kniha bude obsahovat hromadu bonusového materiálu, který v běžných výtiscích ani nikde jinde nebude.

Number of available rewards: 0/10

Reward unavailable

CZK 5,000Kalba s Ištvánem

Osobně Ti přijedu předat knihu kamkoliv v rámci Český republiky. A pak půjdeme zakalit. Bičíky, lubrikant, anální kolíky, všechno přivezu. (Součástí je speciální poděkování v knize.)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 50,000Fotka s Ištvánem

Staň se hlavním sponzorem. Uděláme si spolu bizarní fotku a ta bude společně s dojemným proslovem umístěna přímo na zadní straně knihy, resp. na kompletně všech výtiscích, které budou pořízeny z této kampaně (určeno pro firmy).

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable