oslava 30 let.jpg

30 LET HAJ HOU - DVA VÝROČNÍ KONCERTY !!!!! Hudba

Podpořte důstojnou oslavu legendární chomutovsko-kadaňské punkové kapely - jeden výroční koncert v Chomutově a druhý v Praze!

30 LET HAJ HOU - DVA VÝROČNÍ KONCERTY !!!!!

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 12,000requested
0contributors
ContributeRewards

Pomozte zajistit hladký průběh oslav 30. výročí založení kapely Haj hou, které proběhnou ve formě dvou výročních koncertů: první se uskuteční v pátek 28. dubna od 20 hod v chomutovské Kulisárně za asistence další punkové legendy, teplicko-bílinských Do řady!, kteří v tomto roce rovněž oslavují 30 let od svého založení. Dále na akci zahrají ještě chomutovský “one punk showman” Játro a kovově šerosvitná klášterecká kapela Doupov. Druhý koncert se, taktéž za asistence Do řady!, odehraje v pátek 19. května na palubě pražské (A)void Floating Gallery u náplavky pod Vyšehradem (na obou akcích bude zároveň pokřtěna nová kniha frontmana Haj hou s názvem Kunderion).

 

plakat_hajhou.jpg

 

Vybrané prostředky (podle výše konečné částky) použijeme 1) na technické zajištění a úhradu nákladů jednotlivých kapel, 2) na dovypálení a dotisk potřebného množství předloňského CD Haj hou s názvem Basta fare, které bude na obou akcích k dispozici, 3) na výrobu patřičného množství triček s logem Haj hou.

 

HajHou-logo_cb.jpg

 

 

Samotná vystoupení Haj hou proběhnou v nové, částečně omlazené exkluzivní sestavě, k hostování budou přizváni i někteří bývalí členové kapely. Na jednom z koncertů též zahraje věhlasný italský saxofonista Guglielmo Pagnozzi, který už s Haj hou jednou vystupoval (viz. úvodní video). Aktuální informace týkající se jednotlivých koncertů sledujte na http://bandzone.cz/hajhou

 

Stručná historie kapely:

001.jpg

Na fotografii vlevo sympatizant Čenda Žiaček, uprostřed duo Primitiv Band - Zdeněk Ježek Rada a Karel Rada, napravo sympatizant Milan Märc - cca 1982. 

Haj hou založili 1. května 1987 na zídce před bufetem Luna v Chomutově bratři Radové, dosud (1981-87) podomácku natáčející své jednoduché popěvky na MC kazety pod značkou Primitiv Band, spolu s osiřelým kytaristou kapely Játro Jardou Játrem Hamouzem a jeho spoluhráčem z téže kapely, basistou Jiřím Pěchotou, který se ale prvního vystoupení Haj hou o měsíc později na okresní svazácké soutěži Rockfest 1987 nezúčastnil (kapela tehdy zahrála v sestavě Zdeněk Ježek Rada - kytara, Jarda Játro Hamouz - bicí a Karel Rada - zpěv). 

r002.jpg

V r. 1984 se duo Primitiv Band asi na 5 koncertních vystoupení stalo součástí tehdejší bílinské kapely Dnes ne? dnešního leadera Do řady! Vladimíra Volmana.

 

Postupem času byli do sestavy Haj hou přibíráni nebo sami z ní odcházeli různí další hudebníci: bubeníci Marcel Mikula, Radek Štanc, Martin Štanc, Honza Jepeto Lendel, Víťa Kačic, Jeník Meduna nebo Pavel Hypš, basisti Petr Rauscher, Petr Směšný zvaný Smích, Ruda Dlask zvaný Čudla, Petr Vačlena zvaný Vači, Jirka Cmíral (zvaný Jirka basák - jednu dobu zastával post kytaristy), Míra Vosička zvaný Vosa, Zdeněk Hadrávek zvaný Čenda nebo Pepa Hřeben, a též kytaristi Olda Krejčoves, Libor Šťovíček, Robert Kallista, Kuba Alexa, Vojta Vizír Vágner nebo Míra Halaš. Od r. 2005 s Haj hou pravidelně vystupuje tanečnice a vokalistka Milenka Dolečková zvaná Mata Hari, v sestavě si během let exkluzivně zahráli i saxofonisti Julie Gübelová a Guglielmo Pagnozzi, a též hráč na deegeridoo Dobromil Tuček (více opět naleznete na http://bandzone.cz/hajhou). 

r003.jpg

Chomutov, Rockfest 1988 - zleva Marcel Mikula, Olda Krejčoves, Petr Rauscher, Karel Rada, Zdeněk Ježek Rada.

 

 

Výmluvněji než co jiného historii kapely ilustrují další archivní fotografie:

 

r004.jpg

Chomutov, Závodní klub železničářů zvaný Armáďák, prosinec 1989 - na basu hraje Petr Směšný zvaný Smích z kladenské Fabriky.

 

r005.jpg

Říjen 1991, Blatno u Chomutova - na basu hraje Ruda Dlask zvaný Čudla.

 

r006.jpg

V letech 1991-93 odehrál leader a frontman Haj hou Karel Rada velkou řádku koncertů na bicí - na snímku z léta 1992 z Mirotic u Písku trio doplňuje Petr Vači Vačlena na basu.

 

r007.jpg

Září 1997, restaurace Jitřenka Chomutov - frontmanovy 33. narozeniny a oslava 10 let Haj hou.

 

r008.jpg

Bratři Radové na dalším snímku z r. 1997 - tentokrát z Žiželic u Žatce.

 

009.jpg

Jaro 1998, divadlo Archa, festival FAMU - frontman Haj hou a tehdejší student FAMU Karel Rada.

 

r010.jpg

Září 2000, Vtelno u Mostu, čajovna Óm - za bicíma Honza Jepeto Lendel, na basu Jirka Cmíral.

r011.jpg

Srpen 2005 - promo foto Haj hou na CD Jeeežkovy voooooči (autorka Adéla Leinweberová) - kvarteto Haj hou doplňují Míra Vosička na basu a Víťa Kačic na bicí (Jirka Cmíral tehdy hrál na kytaru).

r012.jpg

Momentka z vystoupení Haj hou na chomutovském festivalu Cumbajšpíl - září 2005.

r013.jpg

Jirkov, MC Sodovkárna, duben 2007 - skromná oslava 20 let Haj hou - Zdeněk Ježek Rada (na fotografii vlevo) na moment zpátky v sestavě.

 

014.jpg

Bratři Radové na jednom z posledních společných snímků v sestavě kapely.

 

r015.jpg

Jet Klub, Praha - Žižkov, září 2010 - vlevo Mata Hari, úplně vpravo Čenda Hadrávek na basu.

r016.jpg

Jet Klub, Praha - Žižkov, září 2010 - zleva Jirka Cmíral na kytaru, uprostřed Honza Jepeto Lendel na bicí, vpravo Karel Rada.

r017.jpg

Cavern klub Kadaň, únor 2012 - křest frontmanovy knihy Kluci, kde jste? - za bicíma Jeník Meduna.

r018.jpg

Hospoda U Čahouna v Kryrech na Podbořansku, září 2013 - Mata Hari v masce.

r019.jpg

Další sestava Haj hou s Mírou Halašem na kytaru a Pavlem Hypšem na bicí - před zkušebnou v jirkovské garáži, září 2013.

r020.jpg

Cavern klub Kadaň, prosinec 2013 - Haj hou jako support kapely Zikkurat.

r021.jpg

Penzion Anšajba, Loučná u Litvínova, říjen 2014 - na basu hostuje Pepa Hřeben ze Zikkuratu.

 

r022.jpg

Underground fest Rankovice, léto 2015 - Karel & Milenka coby fleshpunkové duo Haj hou. 

 

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

ReachedCZK 0(0%)

0%
CZK 12,000requested
0contributors
Contribute

project authorKarel Rada

Rewards

CZK 150Poděkování před nastoupenou jednotkou

Veřejné poděkování při obou výročních koncertech.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 200Vstupenka pro dva

Vstupenka pro dvě osoby na jeden z výročních koncertů dle vlastního výběru + veřejné poděkování.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Dvakrát vstupenka pro dva

Vstupenky pro dvě osoby na oba výroční koncerty + veřejné poděkování.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 400CD Haj hou - Basta fare + vstupenka pro dva

CD Haj hou - Basta fare + vstupenka pro dvě osoby na jeden z výročních koncertů dle vlastního výběru + veřejné poděkování.

Number of available rewards: 35/35

Reward unavailable

CZK 500Balíček I.

Tričko s logem Haj hou + CD Haj hou - Basta fare + vstupenka pro dvě osoby na jeden z výročních koncertů dle vlastního výběru + veřejné poděkování.

Number of available rewards: 24/24

Reward unavailable

CZK 600Balíček II.

Tričko s logem Haj hou + CD Haj hou - Basta fare + vstupenky pro dvě osoby na oba výroční koncerty + veřejné poděkování.

Number of available rewards: 16/16

Reward unavailable

CZK 750Balíček III.

Nová kniha frontmana Haj hou Karla Rady Kunderion + tričko s logem Haj hou + CD Haj hou - Basta fare + vstupenky pro dvě osoby na oba výroční koncerty + veřejné poděkování.

Number of available rewards: 12/12

Reward unavailable

CZK 1,000Mecenáš I.

Veřejné poděkování sponzorovi před nastoupenou jednotkou + nová kniha frontmana Haj hou Karla Rady Kunderion + tričko s logem Haj hou + CD Haj hou - Basta fare + vstupenky pro dvě osoby na oba výroční koncerty.

Number of available rewards: 12/12

Reward unavailable

CZK 2,000Mecenáš II.

Jméno sponzora nebo logo jeho firmy na pozvánce k oslavám 30. výročí Haj hou + nová kniha frontmana Haj hou Karla Rady Kunderion + tričko s logem Haj hou + CD Haj hou - Basta fare + vstupenky pro dvě osoby na oba výroční koncerty.

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable

CZK 5,000Mecenáš III.

Místo mezi hlavními sponzory na pozvánce a plakátech k oslavám 30. výročí Haj hou + dva exempláře nové knihy frontmana Haj hou Karla Rady Kunderion + dvě trička s logem Haj hou + dvě CD Haj hou - Basta fare + vstupenky pro čtyři osoby na oba výroční koncerty.

Number of available rewards: 10/10

Reward unavailable