zBorgarfjordur-Eystri-Hafnarholmi-Pufin-Eastfjords-East-Iceland-fDSC_1090.jpg

150 nových míst v projektu Křížem Krážem Islandem Ostatní

Pomozte mi dostat na Chytrou mapu Islandu dalších 150 míst. Líp si pak cestu na Island naplánujete a užijete.

TBOI-Untitled-1920.jpg

ReachedCZK 26,375(170%)

170%
CZK 15,500requested
15contributors
ContributeRewards

Dobrý den moji milí,

Křížem krážem Islandem (či "chytrá mapa Islandu" - chcete-li) je web, který pomáhá cestovatelům naplánovat a poznat Island naplno. Najdete tam již více než 400 míst zájmu s originálními fotografiemi a užitečnými informacemi (kdy mnohé jsou jinde buď vůbec a nebo jen velmi obtížně dohledatelné). Na projektu pracuju už třetím rokem a určitě neplánuju skončit. Právě naopak.

V současnosti vypadá mapa právě takto a jak vidíte, je tam pár bílých míst..

 

Během letošního léta jsem navštívil a nafotil dalších 150 míst, které bych rád do mapy přidal. Jsou to přávě tyto...

Fotografie a nabyté informace teď potřebuju zpracovat a vložit na web, přotože tam reálně pomáhají lidem, vám, cestovatelům. A jelikož je to práce opravdu náročná, rád bych požádal o vaší pomoc, abych se tomu mohl naplno věnovat.

Upravit fotky, udělat popisky, napsat články, přišpendlit místa GPSkou na web, abyste nezabloudili a věděli kam jít či jet, přidat nějaké ty podpultové informace, to je to co mě čeká.

A abych vás trochu nalákal a inspiroval, několik míst jsem zpracoval a z fotografií udělal koláž, abyste věděli na co se těšit.

V průměru mi každé místo trvá zpracovat asi 2 hodiny. Pokud se mi podaří vybrat cílovou částku, budu se moci věnovat tvorbě mapy na full time. Vím, 50 korun na hodinu se na první pohled zdá málo a můžete mít pochybnosti, jestli to pak zvládnu. Ale můžu vás ujistit... Když člověk celé dny třídí a upravuje dohromady vyšší tisíce fotografií a píše stovky stran textu, vkládá to na web a sem tam se pere s technikou zas moc toho nepotřebuje.

A ano, počítáte správně, 150x2x50 je 15 000, na co tedy ta pětistovka navrch? Za tu jednoho z vás pozvu na pivo. Zda teď přes zimu v Praze nebo třeba někdy příští léto na Islandu, to už nechám na vás. Člověk si taky musí umět vyhodit z kopýtka, žeano!

Díky,

Ruben

 

p.s. pár slov k odměnám.

Akci Island - vše, co chcete vědět před cestou NAŽIVO: je tématická přednáška pro ty z vás, kteří plánují cestu na Island a chtějí si jí skvěle užít. Její podrobný popis najdete na stránce akce na webu Křížem krážem Islandem. Pro přihlášení na jednotlivá data však použijte zde Startovač.

Křížem krážem Islandem Speciál: I tady projedem celý Island, ale tenkou červenou linií budou příběhy které jsem při tvorbě projektu zažil a lidé, které jsem potkal.

Kalendář: pokud se podaří vybrat cílovou částku do 16.12., potom ti kteří přispěli do tohoto data a vybrali si kalendář, pak myslím můžou počítat s dodáním do Vánoc i poštou. V případě osobního odběru je tato možnost samozřejmě až do 24. 12. V případě pozdějšího dosažení cílové částky se budu snažit kalendáře dodat do cca 10 dnů, aby vám mohly zpříjemnit prostor co nejdříve.

 

Listy z kalendáře:

leden:

únor:

březen:

duben:

květen:

červen:

červenec:

srpen:

září:

říjen:

listopad:

prosinec:

 

ReachedCZK 26,375(170%)

170%
CZK 15,500requested
15contributors
Contribute

project authorRuben

Rewards

CZK 100Elektronický p.f. 2020

Tematická elektronická pohlednice PF 2020 s poděkováním. Na rozdíl od klasické pohlednice poštou má tato řadu výhod. Předně vás zastihne kdekoli na světě, ušetříte lesy a především vyjádříte svou podporu projektu. A za to vám díky.

Expected delivery of the reward: December 2019

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 125Tematický pohled na vaši adresu v ČR

Jasně, chcete mít v ruce hmatatelnou verzi poděkování za svůj příspěvek a chcete si užít to očekávání, kdy vám pošťák vhodí pohled do schránky.

Expected delivery of the reward: January 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 250Island - vše, co chcete vědět před cestnou NAŽIVO

To nejdůležitější z webu Křížem krážem Islandem ve formě 2,5 hodinové přednášky v neděli 12.01.2020 od 14:00 v Praze 4 - Spořilov podrobně o akci se dočtete zde: https://krizemkrazemislandem.cz/udalosti/island-vse-co-chcete-vedet-pred-cestou-nazivo/

Expected delivery of the reward: January 2020

Number of available rewards: 7/10

Reward unavailable

CZK 300Tematický kalendář A3 osobně v Praze 4

Jó mít tak na stěně Island, to by bylo. A ten hike na Prahu 4 (Spořilov) budu mít jako trénink na některý z budoucích výšlapů. To beru!

Expected delivery of the reward: January 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Kalendář 2020 formátu A3 poštou po ČR

Island na stěně mít byste chtěli, ale do Prahy to máte z ruky? Pak je pro vás tato varianta jako stvořená.

Expected delivery of the reward: January 2020

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 350Křížem krážem Islandem - speciál

Na rozíl od mých akcích "ISLAND - vše, co chcete vědět před cestou naživo", tady představím Island z mého pohledu Jaký zajímavý lidi jsem cestou potkal Jaký zajímavý vehikly jsem cestou potkal Jaké to je, když vás maníci z ICE-SAR (islandští záchranáři) sundavají z hory Jak vypadá zevnit islandská terénní sanitka a nemocnice (s operačním sálem) v Reykjavíku Jaké pocity máte, když po 700 km nonstop jízdy přijedete k trajektu, který právě sklápí nájezdovou rampu. Jestli šlechtí i práce na Islandu a mnoho dalšího. Akce se bude konat 28.12.2019 od 13:00 v Praze 4

Expected delivery of the reward: December 2019

Number of available rewards: 11/12

Reward unavailable

CZK 500Zvu vás na pivo.

Projek je úspěšný, vy jste majitelem odměny a navíc jsme domluveni kdy a kde? 3x hurá, tak to vše jdeme společně a zaslouženě zapít (pro mladší 18 let či na přání pivem nealkoholickým).

Expected delivery of the reward: August 2020

Number of available rewards: 1/1

Reward unavailable

CZK 990Hodinová konzultace na islandské téma

Pokud už máte konkretizovanou představu své cesty na Island, pak nám bude hodina stačit na to, abychom z té vaší představy ukovali nezapomenutelný zážitek. Zrevidujeme váš plán či vymyslíme, jak na nejvýhodnější letenky (případně lístky na trajekt), jaký auto půjčit a na co se při řízení na Islandu připravit. Kde a jak efektivně ušetřit, kam zajet, co naopak přeskočit a kde cestou potkat papuchalky. Setkání buď osobně v Praze, či online.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 8/9

Reward unavailable

CZK 1,150Hodinová konzultace na islandské téma + kalendář

Kombinace tématického kalendáře Island 2020 ve formátu A3 a hodinové konzultace na islandské téma. V případě konzultace online (telefon, Skype) pak kalendář pošlu poštou na adresu v ČR.

Expected delivery of the reward: March 2020

Number of available rewards: 9/9

Reward unavailable