0202020.jpg

13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: Druhý chod Knihy

Milujete strašidelné příběhy? Pak pro vás máme pokračování antologie 13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN, tentokráte s podtitulem "druhý chod"!

13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: Druhý chod

ReachedCZK 47,577(366%)

366%
CZK 13,013requested
106contributors
ContributeRewards

Máte rádi italskou kuchyni? To vám přeji, ale tyhle chutě vám my neuspokojíme. Tady se totiž vaří úplně jiné těstoviny... Ty děsivé...

 

Rád bych napsal, že mě nápad na sbírku světových creepypast, neboli internetem šířených "mestských legend", doslova posedl jedné bouřlivé noci, kdy se kolem mého usínajícího těla začaly nekonečně kroutit hrozivé stíny. Odpověď je však poněkud jednodušší. Již nějakou dobu se pohybuji právě ve světě těchto pravdivě se tvářících "kyberhistorek" a překvapilo mě, že neexistuje žádná ucelená publikace, jež by se touto problematikou zabývala, respektive podobné příběhy sdružovala v rámci tematické sbírky. Proto jsem se asi před dvěma lety rozhodl takovou knihu sestavit sám a vybrat třináct více či méně známých světových creepypast a doplnit je o stejný počet českých. Výsledkem se stala kniha 13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN, která vznikla hlavně díky podpoře místních startérů.


A protože se lidé neustále ptali, jestli neuvažuji něco podobného zopakovat, dostali jsme se znovu až sem - na startovač.

Spolupráci na pokračování mi ve větší či menší míře přislíbily zajímavá jména české temné scény, Catamurloc, Pixelorez, Horusovy příběhy či Eyeless Jackie.

Každá povídka by měla být uvedena ilustrací od Martiny Neherové, která sice vystřídala ilustrátorku původních Těstovin, nicméně sami můžete zhodnotit, že je to náhrada více než vhodná.

 

Pokud vás náš projekt zaujal natolik, že byste jej rádi podpořili, stačí si vybrat jednu z odměn a přiblížit nás tak o další krok blíže k vydání. Všem takovým předem děkuji.

Vydání knihy plánujeme do konce roku, v našich snech konkrétně v září/řijnu 2018.

 

I letos pořádáme povídkovou soutěž, jejíž vítězové mají šanci se objevit v případném třetím pokračování! Více v následujícím videu:

 

 

Audioverze povídky z první knihy (čte Aleš Procházka):

 

OCHUTNÁVKA Z DRUHÉHO CHODU:

 

MEZI SVĚTOVÝMI CREEPYPASTAMI NAJDETE NAPŘÍKLAD:

"Russian sleep experiment", "House of rules", "Square papers", a další.

 

SEZNAM ČESKÝCH POVÍDEK:

Z autorů českých creepypast se můžete těšit na dílka od Eyeless Jackie, Horuse, Catamurloca, Radovana Samotného (Cynické svině), Marka Veverky či vítězů letošní povídkové soutěže.

 

ILUSTRACE:

O ilustrace se, jak již bylo napsáno, postará Martina Neherová. Jak se s úkolem poprala, můžete ohodnotit z ukázek níže.

 

PRACOVNÍ VERZE OBÁLKY KNIHY:

Pracovní verze obálky

CREEPYPASTA OHRANÁ DESKA:

Ohraná deska

CREEPYPASTA SOUDCI:

Soudci

CREEPYPASTA SQUARE PAPERS:

Square papers

CREEPYPASTA RUSSIAN SLEEP EXPERIMENT:

Russian Sleep Experiment

CÍL:

Základní částka pro vydání knihy je 13 013 Kč. To postačí pro pokrytí nákladů za tisk knihy v paperbacku, grafické práce a ilustrace. Nicméně, pokud by se nám podařilo tuto hranici překonat, mohli bychom si toho dovolit více.

 

13 013 Kč - UVAŘENÁ TĚSTOVINA - KNIHA VYJDE (pokrytí základních nákladů - paperback)

20 000 Kč - TVRDÁ TĚSTOVINA - PEVNÁ VAZBA (pokrytí základních nákladů - tvrdá vazba)

30 000 Kč - POHLEDNÁ TĚSTOVINA - PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE (pokrytí nákladů - pevná vazba + autorem podepsaná pohlednice pro všechny startéry, kteří si jako odměnu vyberou knihu)

50 000 Kč - ZVUKOVÁ TĚSTOVINA - PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE + CD!

(pokrytí nákladů - pevná vazba + pohlednice pro startéry + CD s audioverzemi několika creepypast)

100 000 Kč - TO NEMYSLÍTE VÁŽNĚ TĚSTOVINA - PEVNÁ VAZBA + POHLEDNICE + CD + BRZKÝ TŘETÍ DÍL (pokrytí nákladů - pevná vazba + pohlednice pro startéry + CD + začneme hned pracovat na třetím dílu!)

 

ReachedCZK 47,577(366%)

366%
CZK 13,013requested
106contributors
Contribute

project authorMarek Veverka

Rewards

CZK 99Zvuková těstovina

Rádi byste knihu podpořili, ale z výplaty vám zbyla jen poslední stokoruna? Pak tu máme odměnu přesně pro vás! Za 99 Kč od nás obdržíte v předpremiéře audioverze tří povídek z knihy. Jednu z nich namluví sám Catamurloc a ty dvě další... Kdo ví? :)

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 150Pohledná těstovina

Našli jste v peněžence posledních 150 Kč a přemýšlíte, jak je utratit? Tak to by vás mohla zaujmout naše nabídka! Za 150 Kč od nás obdržíte pět pohlednic s obrázky z knihy (podepsaných autorem a českými creepypastery) + odměna za 99 Kč.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Nová těstovina

Chcete mít doma vlastní děsivou těstovinu? Úplně novou? My vám jich v rámci této odměny nabízíme hned 13! Dvakrát... Aneb pokračování "13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: druhý chod" v tištěné podobě až do vaší schránky (součástí je i poštovné) + odměna za 99 Kč.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 300Stará Těstovina

Chybí vám v knihovně první kniha Děsivých těstovin? Tak tohle je možná jedna z posledních příležitostí, jak to napravit. Aneb původní kniha "13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN" v tištěné podobě až do vaší schránky (součástí je i poštovné) + odměna za 99 Kč.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 399Nová těstovina s věnováním

Nové děsivé těstoviny s věnováním jen a pouze pro vás... A pro všechny ostatní, co využijí téhle odměny... Kniha "13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: druhý chod" podepsaná autorem + jedna pohlednice podepsaná českými creepypastery (kompletní poštovné v ceně) + odměna za 99 Kč

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 499VideoTěstovina

Koupili jste si oběd, zbyly vám nějaké peníze a nevíte, co s nimi? Nebo rádi posloucháte, jak vám někdo jmenovitě děkuje? Popřípadě jste jen jeden z mnoha sadistů, co rád trápí lidi čtením dlouhých seznamů? Pak je tato odměna přímo pro vás! Všem, kteří přispějí částkou 499 Kč poděkujeme v rámci speciálního videa na kanálu HeavyTeddies. Jeho délka je tak jen a jen na vás... Bohužel... To za to přece stojí, no ne? + odměna za 399 Kč

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 500Dvojitá Těstovina

Rádi byste vlastnili první i druhou knihu a přitom taky trochu ušetřili? Pak jste tady správně! Aneb původních "13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN" i jejich pokračování "13 DĚSIVÝCH TĚSTOVIN: druhý chod" (celkem tedy dvě knihy) v tištěné podobě až do vaší schránky (součástí je i poštovné) + odměna za 99 Kč.

The number of rewards is not limited

Reward unavailable

CZK 800Osobní těstovina v Brně

Chtěli byste mi nafackovat za to, jaké hlouposti to točím, jakou pitomost jsem to napsal, vysvětlit mi zbytečnost mojí existence? Není nic snazšího než si koupí této odměny zaručit osobní setkání a předání knihy v Brně. Můžeme si spolu někam zajít, popřípadě chodit dvě hodiny po městě a mrznout. Fantazii se meze nekladou. Součástí odměny je samozřejmě také odměna za 499 Kč.

Number of available rewards: 13/13

Reward unavailable

CZK 1,300Osobní těstovina v Praze (či jinde)

Chtěli byste mi nafackovat za to, jaké hlouposti to točím, jakou pitomost jsem to napsal, vysvětlit mi zbytečnost mojí existence? Není nic snazšího než si koupí této odměny zaručit osobní setkání a předání knihy v Praze či jiné obci do 300 km od Brna. Pražského setkání se navíc s největší pravděpodobností zúčastní taktéž princ české creepypasty, Birke, a třeba i někdo navíc... U jiných měst záleží na situaci a chuti. Minimálně my dva si však spolu můžeme někam zajít, popřípadě chodit dvě hodiny po městě a mrznout. Fantazii se meze nekladou. Součástí odměny je samozřejmě také odměna za 499 Kč.

Number of available rewards: 11/13

Reward unavailable

CZK 6,500Exkluzivní těstovina

Sice nevěřím, že by to někomu stálo za to, ale... kdyby náhodou... Za tohle dokopu Catamurloca, Wizzoryho, Birkeho či Ewitch (dle vašeho přání) k tomu přijet se mnou do vaší obce, kde uspořádáme speciální čtení, z nějž pořídíme i záznam. Zajištění prostor je na vás, my jen přijedeme a budeme úžasní. Součástí odměny je samozřejmě také odměna za 499 Kč (a v případě zájmu i jeden výtisk prvního dílu).

The number of rewards is not limited

Reward unavailable