Život on Air - crowfunding kampaň

Život on Air

Podcast souboru Ufftenživot. Ne všechno co děláme se vejde do divadla a tak vznikl Život. Pravidelně o kultivaci života, sebe sama, kultury a světa.

Umění
Život on Air

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Odkud vítr vane.

Tento podcast tvoří divadelní soubor Ufftenživot.

Co děláme.

"Jsme houby, které sají vše, co se kolem nich děje a z těchto živin vždy vznikne něco nového." Někdy je to inscenace, někdy báseň, esej, nebo kresba, ale na téhle stránce jste především kvůli podcastu ŽIVOT ON AIR.

Ukázka - Rozhovoru s filosofkou Alicí Koubovou.

Po stisknutí na SUBSCRIBE najdete odkazy na všechny možné podcastové aplikace.

Formát

Děláme rozhovory s těmi, kdo nám zkřížili cestu (nejen během naší divadelní tvorby) a mají co říct. Vedle rozhovoru v našem podcastu najdete eseje, scénáře a nebo básně.

Zde příklad naší audio eseje kterou napsala členka souboru Ufftenživot Sára Arnstein.

Proč ten název?

Můžeme říct i "Život na živo" nebo "Život na vzduchu". K žití potřebujeme vzduch a k udržování veškerého přírodního života je potřeba ekosystém. Stejně tak i k udržování kvalitního společenského a kulturního života je třeba propojení, sdílení zkušeností a diskuse o širších souvislostech, které nám nabídnou nahlédnout jiné úhly pohledu.

Smysl

Naší vášní je tvorba zážitků, které nabízí nový úhel pohledu, provokují mysl a umožňují hledání nečekaných souvislostí. Snažíme se zpřítomňovat lidskost v její kráse i hnusu a to prostě proto, abychom tím zprostředkovali bezpečný prostor, kde tomu jednou za čas můžeme čelit.

Proč poslouchat Život on Air

Protože můžete nahlédnout neočekáváné a nové pohledy na svět, diky vyjmečným hostům, audio esejím, basním nebo audio verzím inscenací souborů Ufftenživot. Albert Einstein řekl.

"Žádný problém nemůže být vyřešen na stejné úrovni myšlení, která jej stvořila.“

Tato myšlenka je něco, co nemůžeme dostat z hlavy. Věříme, že právě umění a tvorba jsou jedním z nastrojů jak nacházet a nahlížet různé způsoby myšlení. Netvořime kvůli obdivu,zábavě a pozlátku, ale kvůli hloubce konkrétních zvolených témat. Život on Air je branou k důležitým osobnostem, k procesu tvorby, k pohledu na svět, který je složitý, nejistý a neuchopitelný. Tento podcastový kanál je pokusem o hledání cest jak z nejistoty nepanikařit, pokusem o to jak se v dnešním tekutém světě neztratit. Nechceme zjednodušovat, redukovat, poskytovat názory, ale chceme kultivovat sami sebe, abychom si udrželi otevřené hlavy a srdce, abychom neopakovali chyby našich předků a přestali měnit svět k obrazu svému. Abychom dokázali žít udržitelně, abychom dokázali naslouchat. Abychom místo neustáleho digitálního propojení vnímali a poslouchali jeden druhého. Jestli chcete na této cestě být s námi, tak poslouchejte Život on Air. #životonair

Kontext

Naší hlavní činností je tvorba divadelních inscenací. Každé naše dílo je autorské a většinou jeho vznik zabere rok, někdy dva. Naše tvorba je komplexní a každý takový proces vyžaduje výzkum a velkou hloubku. Díky tomu produkujeme málo. Během každého takového procesu se toho stane spoustu a mnohdy narazíme na souvislosti a vrstvy, díky kterým vznikne spoustu nových podtémat, materiálů a nápadů, které se nevejdou do naší inscenace. A proto vznikl náš podcast, jako místo kam si zveme hosty, kteří reprezentují to všechno, co se nám honí hlavou a nevejde se do naší tvorby. Jako nezávislý soubor hrajeme málo. A tak pomalu tvoříme koncepci divadelního souboru nebo umělecké jednotky pro 21.st . Ve vztahu ke společnosti vnímáme umělce jako novodobého šamana, jako někoho kdo pro společnost různými způsoby utváří a hledá kontexty. Umělec se zabývá mnohými aspekty života, které nespadají do kategorie která se dá nacenit, prodat nebo redukovat do produktu. Umělec je někdo, kdo je architektem pozornosti. Někdo, kdo pro "diváka" může vytvořit zážitek, který vytrhne ze stereotypu, díky čemuž si uvědomíme co to stereotyp je. Toto ilustruje citát z jedné naší inscenace - "You are stuck in traffic you are traffic". Jako divadelní umělci tvoříme zážitky, věříme, že jen skrze zkušenost může dojít k hluboké katarzi. A protože je pro nás každé vystoupení rituálem, nehrajeme a ani nechceme hrát příliš často. A tak chceme "žít" s diváky i mimo divadlo a vytvářet kontexty, hledat nové informace a témata, zajímavé osobnosti, psát eseje, básně a scénáře.

 

www.zivotonair.cz

www.ufftenzivot.cz

Facebook

Instagram

Co si o tomto projektu myslíte?