XmatuliX LP - LORE play - crowfunding kampaň

XmatuliX LP - LORE play

Videa popisující příběhové zázemí fiktivních světů, jako je Warhammer/ Warhammer 40k, World of Darkness a dalších...

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Zdravím!

Já jsem Matulix a na svém YouTube kanálu se věnuji videím, která mapují příběhové zázemí fiktivních světů, takzvaným "LORE videím" (lore, anglické slovo označující kulturní tradice či folklór)

Této tvorbě se aktivně věnuji už více než dva roky, a za tu dobu se mi již podařilo vytvořit slušných pár hodin kladně hodnoceného obsahu, pokud tak mohu usuzovat na základě reakcí, které se mi dostávají ze strany diváků/posluchačů.

Momentálně se zabývám tématikou Mýtu Cthulhu, Warhammeru a Warhammeru 40 000 a v neposlední řadě také světem World of Darkness, v jehož kulisách se odehrává například kultovní RPG hra Vampire the Masquerade: Bloodlines.

Všechny série jsou rozdělené do samostatných playlistů, abych tak umožnil divákům snadné hledání konkrétních témat.

Warhammer a Warhammer 40 000

Mýtus Cthulhu

Vampire the Masquerade / World of Darkness

Na otázku "proč kanál existuje a proč videa vytvářím" mám jednoduchou odpoveď:

Jsem-strašný-nerd.

Fantasy, Horor a Sci-fi mě prostě baví, ale jen těžko mohu svým nezainteresovaným přátelům hodiny vyprávět o biologii Pouštních červů z planety Arrakis, popřípadě o dějinách Trpaslíků z Karaz Ankor. A vzhledem k tomu, že tuto "potřebu sdělování" mám (a zároveň se mi nechce odehnat od sebe ostatní živé bytosti), rozhodl jsem se namísto toho vytvářet na toto téma videa.

Mým cílem a ambicí je vytvořit pomyslnou "informační banku", ve které bude dotyčný schopen najít tyto informace zpracované do audioformy a zejména pak přeložené do češtiny. Tímto "dotyčným" pochopitelně myslím fanoušky Warhammeru, příznivce Lovecrafta, nadšence do upírů...ale třeba i někoho, kdo o podobných věcech slyší úplně poprvé. Smyslem totiž je mimo jiné vytváření obsahu, který by i nezainteresované osobě pomohl proniknout do tématu bez toho, aniž by se na začátku musela prokousávat záplavou suchého textu. Inu, někdo zkrátka lépe informace přijímá poslechem...čemuž naprosto rozumím.

Osobně jsem toho názoru, že sebechvála smrdí, ale pokud jsem na něco opravdu hrdý, tak je vytvoření zájmu o danou tématiku u těch jedinců, kteří s ní doposud neměli čest. To považuji za svůj největší úspěch, kterého jsem si vědom nejenom díky zpětné vazbě formou YouTube komentářů, ale zejména pak z více osobních rozhovorů s diváky na mé facebookové stránce.

A nic mi neudělá větší radost, než když mi dotyčný po dlouhém rozhovoru na téma "co teda Cthulhu vlastně žere", pošle fotku své vznikající sbírky Lovecrafových spisů. To je pro mě největší satisfakce.

Odkaz na moji facebookovou stránku proto přikládám společně s odkazem na můj kanál na streamovací platformě Twitch, kde sporadicky živě vysílám.

XmatuliX LORE play - Facebook

XmatuliX / Twitch

 

Nuže, to je ode mě prozatím vše. Díky za váš čas a snad se s vámi znovu uvidím u nového videa.

Proto se mějte fajn... a zdarec :)

Co si o tomto projektu myslíte?