Vědátor - crowfunding kampaň

Vědátor

Terminuju ignorantství, šířím osvětu! Čerstvé NOVINKY Z VĚDY od Elona Muska až po memy.

Ostatní
Vědátor

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Už od května 2016 popisuju barvitým jazykem vše podstatné, co se mihne v NASASpace Xgenové editaci CRISPRem, výzkumu umělé inteligenceK L I M A T U. Mám Facebook, Instagram, Twitter, YouTube i web

Každý týden na nich už skoro čtyři rok dochází na sumáž toho nejlepšího do Týdne ve vědě, jež sdělí vše podstatné i těm největším nepřátelům vědy. To vše v režii mých procesorů ze studentského spolku UP Crowd z Univerzity Palackého, jehož mnozí členové se vědou sami zabývají a živí se jí - mimo jiné třeba pod Akademií věd či v CERNu. I pro efektivnější fungování jsme tak založili paralelní spolek Hyperion zaměřený čistě na Vědátora.

Snažím se rovněž nebýt typický popularizační projekt, kde si "něco" o vědě myslí jenom jeho členové. Pravidelně tak pořádám i rozhovory s vědci a vědkyněmi, kteří už mají nějaké významné objevy na pažbě! Ulovil jsem dokonce už i jednoho astronauta! I díky vám jsem byl nominován na Křišťálovou Lupu 2018 v kategorii Zájmové weby, a to ačkoliv jsem tehdy web vůbec neměl. Což není špatný výsledek!

Pokud však má Vědátor pokračovat dále v rozpuku, potřebuje vaši pomoc! Doposud jsme vybírali finance na Patreonu, vzhledem ke spolkové byrokracii bych ale rád zrušil zdejší kampaň a přešel pod starou, dobrou a hlavně českou stránku

Z povahy kontinuálně vytvářeného projektu proto prosím i o váš příspěvek. Našim cílem je dále dělat to, co nám jde - popularizovat vědu tak, aby ji pochopila i ta největší lopata! Což není nic proti lopatám, mám mezi stavebním náčiním mnoho přátel. 

S příspěvky od fanoušků ale můžeme nejenom znovu zafinancovat běžný provoz, avšak rovněž mířit k novým výšinám! Chceme dělat více videí, více rozhovorů, více výjezdů do terénu. Našim podporovatelům můžeme přislíbit děkovačky, symbolické odměny a časem snad vypilujeme i tištěné publikace. Spolu to dáme!

Pokud letošní rok 2020 něco ukázal, pak to, že dobrá informovanost o vědě může mít zásadní vliv i na naše běžné životy. A s vaší důvěrou se k tomu budu snažit přispět svou troškou i v příštích letech. 

Co si o tomto projektu myslíte?