Pátečníci - crowfunding kampaň

Novinky - Pátečníci

Přednášky ze světa vědy a techniky, nejnovější poznatky ze všech oborů, záznamy, díky nimž můžete zapomenout na bezobsažné televizní kanály.

Ostatní
Úspěšná firma Space X bude prvním tématem po koronavirové přestávce. Týden stý čtyřicátý druhý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

První přednášku po dlouhé přestávce pronese jeden z našich tradičnějších přednášejícíh, odborník na kosmonautiku Dušan Majer a bude se týkat společnosti Space X, velkého hráče v dnešním výzkumu vesmíru. 

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7. Posluchárna B7 zoologie ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.

Příští pátek se s Tomášem Petráskem zaměříme na to co nám říkají potkani.

Vítek & Jelena & Michal

Obnovení činnosti Pátečníků

Vážení a milí přátelé.


Zdá se, že obnovení činnosti Pátečníků je na dobré cestě. Snad k němu dojde na začátku září.
Máme to povoleno od lékařů našeho klubu i od odpovědných lidí na Přírodovědecké fakultě. V tuto chvíli intenzivně řešíme program. Bude to nicméně vyžadovat i Vaši pomoc. Máme na Vás tedy hned několik žádostí.:

1. V přednáškovém sále by všichni kromě přednášejícího měli nosit roušky, respirátory či jinou ochranu obličeje. Tyto noste prosím důsledně přes ústa i nos. Máte-li potřebu provokovat a chodit schválně bez roušky, dělejte to prosím někde jinde.

2. Dodržujte prosím hygienická pravidla, zejména mytí rukou. Kýchání či kašlání do kapesníku či alespoň do rukávu.

3. Necítíte-li se dobře nebo vykazujete-li příznaky respiračního onemocnění, nechoďte prosím na přednášku. Dodržováním základních pravidel chráníte nejen sami sebe i ostatní návštěvníky, ale i přednášející, nás a celý cyklus.

Bude-li omezeno veřejné shromažďování, či v jiném závažném případě může nastat to, že bychom přednášky nahrávali jen s přednášejícím, kameramanem a organizátory před prázdným sálem. Což nikdo z nás nechce, ale pokud nebude zbytí, budeme muset k tomuto kroku přistoupit.

Děkujeme za pochopení.

Jménem organizátorů.
Vítězslav Škorpík

Další velmi úspěšné přednášky.

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

Začíná býti bohužel poměrně jasné, že nejméně do zaří se neuvidíme. Mrzí nás to, ale jelikož dosud nebyl zcela obnoven provoz vysokých škol není pořádání přednášek zatím možné. 

O dalším vývoji vás samozřejmě budeme průběžně informovat. 

Jako drobnou náplast tu pro vás máme dvě nová videa, která se dostala přes 10 000 zhlédnutí. 
1. Vladimír Wagner - Gama záblesky
2. Markéta Křížová - Moderní otroctví a Amerika

Vítek & Jelena & Michal.