Pátečníci - crowfunding kampaň

Novinky - Pátečníci

Přednášky ze světa vědy a techniky, nejnovější poznatky ze všech oborů, záznamy, díky nimž můžete zapomenout na bezobsažné televizní kanály.

Ostatní
Letošní rok byl vyhlášen rokem periodické tabulky prvků, což jsme využili i my a hned jedna z prvních letošních přednášek je tomuto zajímavému tématu věnována. Týden padesátý osmý Obrázek

Program na leden a únorMilí příznivci, vážení podporovatelé.

V pátek se budeme na přednášce věnovat periodické tabulce prvků, její minulosti i budoucnosti. Toto vše s Petrem Slavíčkem při příležitosti roku periodické tabulky.

A hned zítra se s námi můžete setkat rovněž na první letošní přednášce z cyklu Věda kontra iracionalita. Od 17 hodin bude na Národní třídě v budově Akademie věd přednášet Claire Klingenberg na téma Nenechte se nachytat.

Velmi se Vám omlouváme za dlouhou dobu nečinnosti našeho webu http://www.patecnici.net/. Problémy jsou již odstraněny a web by měl fungovat.

A rovněž přikládáme plakát s kompletním programem na leden a únor. Můžete-li jej šířit mezi své přátelé, vyvěsit na pracovišti, ve škole či na fakultě, budeme velmi rádi.

Vítek & Jelena

Záhady biologie a fyziky na přednášce, na záznamu se naopak můžete pohroužit do tajemství historie. Týden padesátý sedmý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

V pátek na druhé letošní přednášce přivítáme Tomáše Mančala z MFF UK, který pohovoří na téma kvantové biologie a fotosyntézy.

Náš milý kameraman připravil dva nové záznamy. Jednak jde o zcela novou přednášku Markéty Křížové o archeologii ve službách nacionalismu a kolonialismu a dále se jedná o druhou verzi povídání Lenky Maierové o světelném prostředí lidí.

Julie Nekola Nováková překročila se svou přednáškou o astrobiologieckém průzkumu vesmíru hranici 10 000 zhlédnutí na YouTube, gratulujeme.

Vítek & Jelena

První přednáška v roce 2019 od Markéty Křížové proběhne 4. ledna na tradičním místě na Viničné. Týden padesátý šestý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

Rádi bychom Vás přivítali v novém roce do nějž Vám přejeme vše dobré.

První letošní přednášku pronese historička Markéta Křížová a její povídání bude zaměřeno na nacionalistické tendence v archeologii. Přednáška proběhne 4. ledna od 17 hodin na tradičním místě na Viničné 7.

Dále si Vás dovoluji upozornit, že se blíží další ročník anticeny našeho klubu Bludný balvan. Máte.li svého favorita o němž si myslíte, že by měl cenu získat, zašlete prosím svou nominaci na emailovou adresu balvany@sisyfos.cz.

Vítek & Jelena