Pátečníci - crowfunding kampaň

Novinky - Pátečníci

Přednášky ze světa vědy a techniky, nejnovější poznatky ze všech oborů, záznamy, díky nimž můžete zapomenout na bezobsažné televizní kanály.

Ostatní
Přednášky přes online streamy a nové záznamy. Týden stý čtyřicátý pátý Obrázek

Vážení podporovatelé. 

Kvůli nepříznivé epidemiologické situaci jsme se rozhodli dočasně přejít na přednášky formou online streamů. Začínáme již tento pátek s přednáškou Pavla Cejnara o silách v jádře atomu.

Naší smutnou povinností je Vás informovat o úmrtí dlouholetého návštěvníka našich přednášek, člena klubu skeptiků a významného astronoma Luboše Perka, který zesnul 17. září ve věku 101 let. 

A konečně Vám přinášíme i dva nové záznamy přednášek.
1. Dušan Majer - Space X
2. Tomáš Petrásek - Co říkají potkani

Děkujeme všem za podporu i v této nepříznivé době. 
Jelena & Michal & Vítek

Úspěšná firma Space X bude prvním tématem po koronavirové přestávce. Týden stý čtyřicátý druhý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

První přednášku po dlouhé přestávce pronese jeden z našich tradičnějších přednášejícíh, odborník na kosmonautiku Dušan Majer a bude se týkat společnosti Space X, velkého hráče v dnešním výzkumu vesmíru. 

Místo konání: Budova Přírodovědecké fakulty UK, Viničná 7. Posluchárna B7 zoologie ve druhém patře přímo proti hlavnímu schodišti.

Příští pátek se s Tomášem Petráskem zaměříme na to co nám říkají potkani.

Vítek & Jelena & Michal

Obnovení činnosti Pátečníků

Vážení a milí přátelé.


Zdá se, že obnovení činnosti Pátečníků je na dobré cestě. Snad k němu dojde na začátku září.
Máme to povoleno od lékařů našeho klubu i od odpovědných lidí na Přírodovědecké fakultě. V tuto chvíli intenzivně řešíme program. Bude to nicméně vyžadovat i Vaši pomoc. Máme na Vás tedy hned několik žádostí.:

1. V přednáškovém sále by všichni kromě přednášejícího měli nosit roušky, respirátory či jinou ochranu obličeje. Tyto noste prosím důsledně přes ústa i nos. Máte-li potřebu provokovat a chodit schválně bez roušky, dělejte to prosím někde jinde.

2. Dodržujte prosím hygienická pravidla, zejména mytí rukou. Kýchání či kašlání do kapesníku či alespoň do rukávu.

3. Necítíte-li se dobře nebo vykazujete-li příznaky respiračního onemocnění, nechoďte prosím na přednášku. Dodržováním základních pravidel chráníte nejen sami sebe i ostatní návštěvníky, ale i přednášející, nás a celý cyklus.

Bude-li omezeno veřejné shromažďování, či v jiném závažném případě může nastat to, že bychom přednášky nahrávali jen s přednášejícím, kameramanem a organizátory před prázdným sálem. Což nikdo z nás nechce, ale pokud nebude zbytí, budeme muset k tomuto kroku přistoupit.

Děkujeme za pochopení.

Jménem organizátorů.
Vítězslav Škorpík