Pátečníci - crowfunding kampaň

Novinky - Pátečníci

Přednášky ze světa vědy a techniky, nejnovější poznatky ze všech oborů, záznamy, díky nimž můžete zapomenout na bezobsažné televizní kanály.

Ostatní
Historie trestu smrti III je téma páteční přednášky. Nové video se týká Blízkého východu. Týden sedmdesátý první Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

Tento pátek budeme s Romanou Šumavskou pokračovat v cyklu o historii trestu smrti.

Za týden nás navštíví Štěpán Rak s přednáškou o ediakarské fauně.

Dále je k dispozici nový záznam z přednášky Jakuba Szántó o blízkém východě.

A koneně si Vás dovolujeme pozvat na tuto středu od 17 hodin do Akademie věd na přednášku cyklu Věda kontra iracionalita, kde vystoupí odborník na problematiku příznivců "Ploché Země" Michael Marshall, přednáška je v angličtině a bude tlumočena.

Pokud Vás více zajímá kosmonautika, pak vězte, že se v planetáriu ve Stromovce od 17:30 výjimečně již tuto středu koná kosmoschůzka.

Vítek & Jelena & Michal.

Po stopách planetek se vypravíme v páteční přednášce. Naopak až k pornografii nás zavede nově publikovaný videozáznam. Týden sedmdesátý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

Již tento pátek nás navštíví odborník z MFF UK David Vokrouhlický, který promluví na téma Rodiny a páry mezi asteroidy.

Za týden na Velký pátek se přednáška koná, přijde mezi nás Romana Šumavská se třetím dílem povídání o historii trestu smrti.

Nový záznam z přednášky Lucie Krejčové je již k dispozici na YouTube.Další ze záznamů, tentokráte jde o Petra Slavíčka a jeho příběh periodické soustavy prvků, se dostal přes 10 000 zhlédnutí.

Vítek & Jelena & Michal.

Páteční přednáška nás tentokrát zavede až na Blízký východ. Příjde totiž Jakub Szánto, který bude hovořit o práci novinářů v tomto regionu. Týden šedesátý devátý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

V pátek přivítáme vzácného hosta, bývalého blízkovýchodního zpravodaje České televize Jakuba Szántó.

Přičemž za týden nás navštíví významný český fyzik David Vokrouhlický, který mimo jiné vypátral původ ateroidu, který dopadl do oblasti Yucatánu před 65 miliony roky a který je původcem kráteru Chicxulub.

Další tři Pátečnické přednášky se dostaly přes 10 000 zhédnutí. Jednak je to přednáška dalšího novináře Daniela Stacha o Hyde Parku Civilizace. Dále třetí díl cyklu o vývoji jaderných zbraní od Petra Tomka. A konečně přednáška Tomáše Petráska o teorii panspermie a organismech v kosmu.

Tuto středu 3. 4. se v Městké knihovně v Praze na Mariánském náměstí uskuteční další díl pravidených debat "Fakta místo dojmů", tentokráte na téma inkluze.

Vítek & Jelena & Michal.