Pátečníci - crowfunding kampaň

Novinky - Pátečníci

Přednášky ze světa vědy a techniky, nejnovější poznatky ze všech oborů, záznamy, díky nimž můžete zapomenout na bezobsažné televizní kanály.

Ostatní
První úspěšné přistání na kometě a celkově mise Rosetta bude tématem páteční přednášky Dušana Majera. Týden šedesátý čtvrtý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

Březnový program začneme s popularizátorem kosmonautiky Dušanem Majerem, který bude hovořit o mimořádně úspěšné misi Rosetta v jejímž rámci došlo k prvnímu úspěšnému přistání na kometě.

Dále gratulujeme Tomáši Petráskovi, jelikož jeho přednáška o Fermiho paradoxu na YouTube úspěšně překonala hranici 50 000 zhlédnutí.

Vítek & Jelena

Jak reálný je scénář jako z filmů Armageddon nebo Drtivý dopad? I to se dozvíte v pátek na přednášce. Týden šedesátý třetí Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

V pátek nás navštíví významný český astronom Miloš Tichý, objevitel komety a mnoha planetek. Bude nám povídat o blízkozemních tělesech a riziku srážky s některým z nich.

Ve středu Vás zveme na přednášku z cyklu Věda kontra iracionalita, která se jmenuje "Magická placenta" a přednese ji Marie Jirkovská.

Vítek & Jelena

Tentokrát se na přednášce podíváme na záhadu pravěkých proměn krajiny v Krumlovském lese. Týden šedesátý druhý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

V pátek se na Vás těšíme na přednášce Martina Olivy na téma Těžba a rituál: Záhada pravěkých proměn krajiny v Krumlovském lese.

Vítek & Jelena