Pátečníci - crowfunding kampaň

Novinky - Pátečníci

Přednášky ze světa vědy a techniky, nejnovější poznatky ze všech oborů, záznamy, díky nimž můžete zapomenout na bezobsažné televizní kanály.

Ostatní

Týden osmdesátý

Dokáže evolučně vývojová biologie vysvětlit původ rostlin? To i mnoho jiného se dozvíte v pátek na přednášce Stanislava Vosolsobě. Týden osmdesátý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

V pátek přivítáme biologa Stanislava Vosolsobě, který nám řekne něco o evolučně vývojové biologii a původu rostlin.

Následující pátek 28. června přijede z Brna Balász Komoróczy, který bude hovořit o archeologii Římanů na našem území.

Máme i pár novinek ohledně záznamů. Jednak nový záznam Mirko Rokyty o Riemannově hypotéze na nějž jsme upozorňovali minulý týden překonal za pouhé tři dny hranici 10 000 zhlédnutí. Další záznam, který se dostal přes tutu hranici je od Martina Zemana a týká se umělé inteligence.

A k dispozici jsou i dva záznamy zcela nové. První se týká magického myšlení a přednášku pronesl Leoš Kyša, druhé povídání se zabývá exoplanetami a autorem je Tomáš Petrásek. 

Vítek & Jelena & Michal.

Existuje v Česku špičkové fyzikální pracoviště na světové úrovni? Přednášející Pavel Bakule se vás v pátek pokusí přesvědčit, že ano. Týden sedmdesátý devátý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

V pátek přijde hovořit na téma unikátních laserů umístěných v ČR pracovník ELI Beamlines Pavel Bakule.

Následující pátek 21. června přivítáme Stanislava Vosolsobě s přednáškou na tma evolučně vývojové biologie rostlin.

K dispozici je nové video z přednášky Mirko Rokyty o Riemannově hypotéze. Za 4 dny má již přes 8 700 zhlédnutí. Děkujeme za váš zájem!

Vítek & Jelena & Michal.

K čemu je v dnešní době Senát ČR? Jaká je práce senátora a co obnáší? Co může senátor změnit, co může a naopak nemůže dělat? Na to odpovíd v pátek senátor Václav Láska. Týden sedmdesátý osmý Obrázek

Milí příznivci, vážení podporovatelé.

V pátek přivítáme vzádného hosta, kterým bude senátor Václav Láska, který pohovoří o tom k čemu je dobrý Senát, jaká je práce senátora a odpoví i na další podobné otázky.

Následující pátek 14. června potom příjde Pavel Bakule z ELI Beamlines hovořit o unikátních laserech, kter se nachází na území ČR.

Záznam z první přednášky Markéty Křížové o velkých předkolumbovských civilizacích v Latinské Americe se dostal přes 10 000 zhlédnutí.

Dále si dovolujeme připomenout, že budeme přítomni na letošním Veletrhu vědy ve dnech 6. - 8. června v Letňanech. Těšíme se tam naviděnou.

Vítek & Jelena & Michal.