Strangers and Dragons - crowfunding kampaň

Strangers and Dragons

Projektem Strangers and Dragons chceme lidem vysvětlit, co jsou hry na hrdiny zač a ukázat všem, jak zábavné mohou tyto hry být.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chceme inspirovat rodiče, aby viděli jak mohou jejich děti trávit volný čas a nesedět přitom jen u počítačů a mobilů. Tyto hry totiž pomáhají rozvijet myšlení, fantazii a učí komunikaci a spolupráci s ostatními hráči. A to jsou vlastnosti, které se v dospělosti nikde neztratí.

V další řadě pak chceme příznivcům takových her nabídnout kvalitní zábavnou improvizační show. 

Ke konci roku 2017 jsme si s kamarády všimli, že na české YouTubové scéně chybí něco se zaměřením na dračí doupě a celkově RPG stolní hry. A protože jsme fanoušci a celý život žijeme právě tímto žánrem, rozhodli jsme se to změnit. Natočili jsme tak první sérii Prokleté zlato.
Na začátku jsme neměli žádné ambice dělat z projektu nějakou show a brali to jako zábavu "od fanoušků fanouškům". Jen jsme ještě netušili, co vše tohle bude obnášet.
O to víc nás potěšilo a překvapilo, jaké pěkné ohlasy se začaly objevovat a my měli radost, že se nápad a provedení uchytilo.

První série (2018) - polo-profesiální technika s vlastní postprodukcí

Často nám byla vyčítána slabší filmařská technika, hlavně tedy zvuk. Bohužel projekt jsme si financovali sami jen jako zábavu, takže prostředky nebyly. I tak jsme ale chtěli pokračovat.

Hledali jsme pomoc a technické zázemí, které jsme neměli a nemohli si dovolit. Profesionální natáčení a sestříhání stojí desítky tisíc korun a to bylo bohužel nad naše možnosti.

Nakonec se na nás ale usmálo štěstí a v roce 2019 se nám podařilo vytvořit další sérii. Neskutečně nám s tím pomohl profesionál Petr Špetla, ze své produkce "Špetla Film". Natočil s námi zdarma další sérii a to celou naší tvorbu posunulo znatelně vpřed. Na toto natáčení jsme pozvali k hostování také Vypravěče Bunnyho. Výsledek můžete vidět ve videu níže.

Druhá série (2019) s profesionální technikou a posprodukcí 

Asi v půlce roku 2019, kdy už jsme se připravovali na natáčení třetí série, přišel první nápad na vytvoření kampaně na Startovači. Tím jsme chtěli požádat diváky o finanční prostředky pro pokračování naší tvorby. Tou dobou jsme již věděli, že časové možnosti pana Špetly jsou vyčerpány, ale i tak se nám upsal ještě na jednu etapu našeho příběhu. 

Vznikla tak třetí série, kterou jsme vydali na konci roku 2019, společně s naší kampaní na Startovači. Kdyby se podařila, měli jsme v plánu za získané prostředky natočit celé další tří série našeho příběhu. 

Třetí série (konec 2019) s profesionální technikou a posprodukcí 

Bohužel kampaň nám nevyšla, peníze se nevybraly, my se s profi kamerou museli rozloučit a zůstali na to opět sami. Přišli jsme tak o možnost pokračovat v jakékoliv tvorbě, natož takto kvalitní.

Pomalu nám začalo docházet, že jsme tu asi zkončili a naše show nebude nadále pokračovat.

Nakonec jsme to ale nevzdali! Hledali jsme, přemýšleli a kombinovali, až nakonec, i díky veliké dávce štěstí, jsme připravili i čtvrtou sérii. Stálo nás to hodně úsilí a museli jsme insvestovat nemálo vlastních peněz. Ale doufáme, že výsledek stojí za to.

Čtvrtá série (2020) - opět s vlastní postprodukcí 

Samozřejmě vidíme prostor pro zlepšení, a moc rádi bychom tomu věnovali víc času. Chtěli bychom lepší zvuk i více kamer, častější příběhy a milion dalších věcí. Ale za ty roky nás to stálo už tolik peněz a času, že to sami posouvat dál prostě nedovedeme.

 

Pátá série (2020) - stále s vlastní produkcí 

 


Kniha druhá : Nový nepřítel (2021)

 

 


A proto se obracíme na vás, na naše fanoušky, které baví sledovat co děláme. Kteří se s námi zasmějí a užijí si čas sledování naší malé show. Pokud máte možnost, budeme rádi když zvážíte příspěvek i menší finanční částky na podporu projektu a jeho pokračování. A pokud ne, i sdílení se počítá a nám moc pomůže.

 

SPOLÉHÁME NA VÁS!!!

Co si o tomto projektu myslíte?