Science Reveal - crowfunding kampaň

Science Reveal

Příroda, věda, technika, poznání, vzdělávání, kritické myšlení a zpracovávání informací. To jsou témata, kterým se věnujeme v Science Reveal.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Náš projekt Science Reveal si klade za cíl vzbudit v lidech zájem o vzdělávání se. Ať už aktuálně na školách, mimo ni, tak i celoživotně. Informace jsou v dnešní době nejsilnější zbraní, kterou máme a je třeba s nimi umět pracovat. 

Čemu všemu se tedy věnujeme?

Sociální sítě

Na naši Facebookové stránce každý den publikujeme příspěvky s tématem přírody, vědy a techniky. Informujeme o nejnovějších vědeckých objevech tak, aby jim byl schopen porozumnět i člověk bež širších znalostí v oboru. Víme totiž, že věda je dnes na takové úrovni, že nikdo nemůže rozumnět všemu, ale přesto je dobré mít přehled o aktuálních dostupných technologiích. Přinášíme také zajímavosti z přírody a informace o tom, jak funguje lidské tělo a různé medicínské procedury.

Nedávno jsme založili také YouTube kanál, kde můžete najít videa s experimenty, které si můžete vyzkoušet sami doma. Pomocí těchto experimentů pak můžete bádat nad tím, jak funguje náš svět. Videa aktuálně vychází nepravidelně a právě vaše podpora nám pomůže v jejich pravidelném publikování. Také připravujeme nové série videí o zajímavostech přírody a novinkách ve vědě. Další chystaná série videí bude zaměřena také na vyvracení hoaxů a podvodů, které se šíří internetem. 

Zážitky

Mimo to nás můžete potkat i osobně. Realizujeme Science Show na svatbách, rodinných oslavách, velkých akcích, firemních večírcích, táborech i na školách. Tyto science show spočívají v kratších vystoupeních, do kterých aktivně zapojujeme také diváky. Jsou plné speciálních vědeckých efektů. Často pracujeme s ohněm nebo suchým ledem. Cílem těchto show je lidi pobavit netradiční zábavou, se kterou se tak často nesetkají a zároveň je nadchnout pro další bádání nad tím, jak věci fungují. S těmito show máme opravdu pozitivní ohlasy a rádi bychom rozšířili svou nabídku o technicky náročnější show. S tím nám opět můžete pomoct svým příspěvkem.

Zahořte pro vědu

Pro školy a tábory také připravujeme hodinové workshopy, ve kterých si mohou účastníci sami tvořit experimenty, na kterých pochopí určitou tématiku. Je zde kladen důraz na spolupráci, vzájemné vyhodnocování a komunikaci mezi týmy. Workshop je vždy zakončen také diskusí mezi účastníky.

Luminiscence

Zábavné vzdělávání

Do budoucna bychom rádi nabízeli hotové sady s materiálem a návody na pokusy, které si budou moci rodiče s dětmi, nebo starší děti, sami provádět doma. Pomocí těchto experimentů se pak budou moci vzdělávat mnohem zábavnější formou. Dalším cílem je pak vytvořit hotové sady i pro učitele na školách. Věříme, že tím změníme styl výuky více do zážitkové formy. Zážitek si totiž děti budou pamatovat mnohem více, než text, který uslyší od vyučujícího bez jakékoli další stimulace. 

Připravujeme také deskové hry, které vám zábavnou formou vysvětlí složité problematiky očkování, šíření chorob, které vám pomohou zlepšit finanční gramotnost, schopnost pracovat s informacemi aj. Právě na rozvoj těchto projektů bude použita většina financí získaných z vaší podpory.

Experimentování

Jak jste si všimli, máme řadu cílů, na které je potřeba spousta nadšení, času a lidí. To vše máme. Co nám ale k úspěšnému naplnění cíle chybí jsou zejména finance na nákup materiálu, techniky a výslednou propagaci. Pokud se vám líbí naše aktuální činnost a jste našimi opravdu velkými fanoušky nebo se vám líbí některá z našich vizí, kterou byste chtěli pomoci realizovat, budeme rádi, když nás podpoříte právě zde na Startovači a stanete se našimi Patrony. Přispějete tím k lepšímu vzdělání a informovanosti celé naši společnosti. Pokud by pro vás finanční příspěvek nebyl možný, budeme rádi, když náš projekt budete alespoň sdílet mezi své přátele, které rádi nadchneme pro vědu a přírodu. Všem moc děkujeme za podporu a přejeme mnoho zábavy, poznání a zážitků s projektem Science Reveal. 

Hoří prskavka pod vodou?

 

Co si o tomto projektu myslíte?