Science Café - crowfunding kampaň

Novinky - Science Café

Věda jako dobrodružství. Od roku 2008 pořádáme kavárenské diskuse s českými vědci. Aktuálně ve více než 20 městech ČR. Pomozte nám v tom pokračovat.

Ostatní
V uplynulém roce se v naší síti odehrálo 129 večerů Science Café. To je jeden vědecký večer za 2,83 dní. Zásluhu na tom máte i vy, naši patroni. Děkujeme za podporu v roce 2019. Co se nám i díky vám povedlo? Obrázek

Jednotlivé přednášky Science Café aktuálně probíhají ve 22 městech a jedna byla mimořádně uspořádaná také v Lidicích.

Na slideslive.com/sciencecafe najdete 29 nahrávek s datem 2019. Jednu třeba i o tom, jak proměnit vzduch ve vodu.

Vydali jsme další čísla našich novin Science Café Revue. V jednotlivých vydáních jsme se podívali detailněji na tato témata: vědomí, biomimikry a jazyky.

Opřeli jsme se do sociálních sítí, na našem Facebooku si tak můžete připomenout např. vědecký adventní kalendář, který vám prozradí třeba to, jak je to s chemií prskavek. Vědecké novinky i pozvánky na naše akce servírujeme i na Twitteru a #navlnevedy plujeme také na Instagramu.

Rok 2019 pro nás byl z vícero důvodů náročný a podpora vás, patronů, nám nejenom pomohla natáčet záznamy a pořádat Science Café, ale byla pro nás také povzbuzením. Vážíme si toho, že nám důvěřujete a vidíte smysl v tom, co děláme. Děkujeme. 

I v roce 2020 pro vás chystáme večery plné vědeckých témat, nových objevů a zajímavostí ze světa živého, neživého, světa technologií nebo humanitních věd.

I v tomto roce budeme krmit vaši zvědavost a zprostředkovávat setkání s českými vědci a inspirujícími osobnostmi

Děkujeme, že nám v tom pomáháte.

 

Jste skvělí, děkujeme za vaši podporu. Díky vám jsme natočili nové záznamy Science Café – třeba o lese, trampingu nebo jaderné energetice. Díky za vaši podporu. Posíláme vám porci záznamů na léto Obrázek

Vaší přízně si moc vážíme, bez ní bychom museli natáčení záznamů zcela zastavit, a to by byla škoda... Za poslední týdny jsme mohli natočit a zpracovat hned několik záznamů, podívejte se:

Fenomén trampingu: VIDEO  |  AUDIO

Co přinese nová éra jaderné energie: VIDEO  |  AUDIO

Co jste nevěděli o lese: VIDEO

V našem archivu však najdete řadu dalších záznamů Science Café z posledních let. Rozšiřovat obzory si tak můžete i v létě :-) Zaznamenali jsme přednášky třeba Jiřího Grygara, Haliny Šimkové, Dany Drábové, Jana Lukačeviče, Heleny Illnerové a řady dalších.

Prozkoumejte náš archiv a vyberte si, co vás zajímá:

VIDEO: https://slideslive.com/sciencecafe

AUDIO: https://soundcloud.com/sciencecafe/ 

Vaše podpora má konkrétní výsledky. Mohli jsme si dovolit zaplatit štáb, který zaznamenal dvě naše Science Café pro vás i pro ostatní diváky. Podívejte se na nové záznamy. Natočili jsme je díky vám Obrázek

I díky vaší podpoře jsme za poslední týdny mohli natočit dva nové záznamy. Poznání z přednášek se tak může dostat i k těm, kteří na Science Café nemohli přijít. Děkujeme, že s námi pomáháte šířit poznání, kritické myšlení a neformální vzdělávání.

A o čem byla na Science Café řeč?

Na konci listopadu 2018 ohlásil čínský vědec He Jiankui narození prvních geneticky „vylepšených“ dětí. Vědecký svět čínského vědce razantně odsoudil. He Jiankui přitom neudělal technologicky nic až tak složitého, překročil však dosud platné etické hranice. Co tato zásadní událost pro budoucnost lidstva znamená? A co se v Číně aktuálně děje? O tom na Science Café v Kladně mluvil profesor Jaroslav Petr z Výzkumného ústavu živočišné výroby.

Podívat se na video o budoucnosti geneticky vylepšeného lidstva

Na pražském Science Café byla řeč o těch nejmenších organismech – prvocích, které jsou všude kolem nás, ba i uvnitř nás, ale o mnohých toho zatím moc nevíme. Výzkum ale rychle pokračuje a platí v něm naše motto "věda jako dobrodružství". O prvocích vyprávěli přední specialisté z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy – Ivan Čepička a Jan Votýpka.

Podívat se na video o prvocích v našem životě