Startovač - financování projektů

Science Café - crowfunding kampaň

Novinky - Science Café

Věda jako dobrodružství. Od roku 2008 pořádáme kavárenské diskuse s českými vědci. Aktuálně ve více než 20 městech ČR. Pomozte nám v tom pokračovat.

Ostatní
Jste skvělí, děkujeme za vaši podporu. Díky vám jsme natočili nové záznamy Science Café – třeba o lese, trampingu nebo jaderné energetice. Díky za vaši podporu. Posíláme vám porci záznamů na léto Obrázek

Vaší přízně si moc vážíme, bez ní bychom museli natáčení záznamů zcela zastavit, a to by byla škoda... Za poslední týdny jsme mohli natočit a zpracovat hned několik záznamů, podívejte se:

Fenomén trampingu: VIDEO  |  AUDIO

Co přinese nová éra jaderné energie: VIDEO  |  AUDIO

Co jste nevěděli o lese: VIDEO

V našem archivu však najdete řadu dalších záznamů Science Café z posledních let. Rozšiřovat obzory si tak můžete i v létě :-) Zaznamenali jsme přednášky třeba Jiřího Grygara, Haliny Šimkové, Dany Drábové, Jana Lukačeviče, Heleny Illnerové a řady dalších.

Prozkoumejte náš archiv a vyberte si, co vás zajímá:

VIDEO: https://slideslive.com/sciencecafe

AUDIO: https://soundcloud.com/sciencecafe/ 

Vaše podpora má konkrétní výsledky. Mohli jsme si dovolit zaplatit štáb, který zaznamenal dvě naše Science Café pro vás i pro ostatní diváky. Podívejte se na nové záznamy. Natočili jsme je díky vám Obrázek

I díky vaší podpoře jsme za poslední týdny mohli natočit dva nové záznamy. Poznání z přednášek se tak může dostat i k těm, kteří na Science Café nemohli přijít. Děkujeme, že s námi pomáháte šířit poznání, kritické myšlení a neformální vzdělávání.

A o čem byla na Science Café řeč?

Na konci listopadu 2018 ohlásil čínský vědec He Jiankui narození prvních geneticky „vylepšených“ dětí. Vědecký svět čínského vědce razantně odsoudil. He Jiankui přitom neudělal technologicky nic až tak složitého, překročil však dosud platné etické hranice. Co tato zásadní událost pro budoucnost lidstva znamená? A co se v Číně aktuálně děje? O tom na Science Café v Kladně mluvil profesor Jaroslav Petr z Výzkumného ústavu živočišné výroby.

Podívat se na video o budoucnosti geneticky vylepšeného lidstva

Na pražském Science Café byla řeč o těch nejmenších organismech – prvocích, které jsou všude kolem nás, ba i uvnitř nás, ale o mnohých toho zatím moc nevíme. Výzkum ale rychle pokračuje a platí v něm naše motto "věda jako dobrodružství". O prvocích vyprávěli přední specialisté z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy – Ivan Čepička a Jan Votýpka.

Podívat se na video o prvocích v našem životě

 

 

 

 

Že je láska složitá podobně jako věda? Někdy ano, někdy ne, však to znáte :-) Z naší kolekce záznamů přednášek Science Café jsme pro vás u příležitosti Valentýna vybrali dvě. Valentýnský výběr přednášek o lásce Obrázek

Když jsme v Praze pořádali přednášku biologa, etika a kněze Marka Orko Váchy s názvem "Biologie lásky", přihlásilo se nám na Facebooku k účasti 800 lidí ("ano, přijdu"). Kapacita kavárny byla maximálně 100 míst, a to ještě část na stojáka. Vy si můžete skvělé vystoupení připomenout pohodlně online:

VIDEO: Marek Orko Vácha: Biologie lásky

AUDIO: Marek Orko Vácha: Biologie lásky

Poučný a přitom humorný pohled na lásku nabídl před časem na Science Café v Českých Budějovicích úspěšný popularizátor vědy Michael Londesborough. V jeho přednášce "Chemie lásky" dojde nejen na biochemii a termodynamiku, ale i na Shakespeara nebo výměnu genetických informací. Láska má mnoho podob...

VIDEO: Michael Londesborough: Chemie lásky

AUDIO: Michael Londesborough: Chemie lásky

Děkujeme za vaši podporu na Startovači a užijte si nejen Valentýna :-)