Startovač - financování projektů

Science Café - crowfunding kampaň

Science Café

Věda jako dobrodružství. Od roku 2008 pořádáme kavárenské diskuse s předními českými vědci. Aktuálně ve 23 městech ČR. Pomozte nám v tom pokračovat.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Baví nás věda a už od roku 2008 ji přinášíme do kaváren. Science Café je celostátní síť neformálních setkání s vědci, jejichž smyslem je přibližovat aktuální vědecká témata a přispívat k lepšímu porozumění našemu světu. Najdete je už ve více než 20 českých městech. A díky Patronovi teď máte jedinečnou možnost pomoct nám s pokračováním Science Café a jeho rozvojem.

Kdo jsme?

Od prvních nesmělých pokusů o „kavárenská setkání“ v Praze se Science Café velmi nenápadně rozrostlo ve velký projekt, který u nás ani v Evropě nemá srovnání. Čím je tak jedinečný? Tak třeba…

… živí ho nadšenci. Ať je pořádají místní spolky, kulturní centra, kavárníci, nebo univerzity, je Science Café jejich srdeční záležitostí, které se věnují ve volném čase. A na atmosféře každého večera je to znát.

… hlídá si kvalitu. Dbáme o to, aby se na setkáních skutečně řešila věda a oslovujeme renomované vědce.

… bourá bariéry. Díky neformální atmosféře a velkému prostoru pro diskusi je Science Café bez nadsázky jednou z mála příležitostí, kde se můžete bez ostychu zeptat i na blbou otázku :-)

… i složitá témata přibližuje srozumitelně a (většinou) zábavně.

… věnuje se pestrým tématům. Černé díry, poruchy spánku, matematická lingvistika i filozofie peněz. Své oblíbení téma si na Science Café najde každý.

… vytváří spoustu obsahu. Na webu Science Café najdete desítky audio i videozáznamů.

… není jen pro hipstry z Prahe (kémy z Brna a cypy z Ostravy). Ne, vážně… Science Café potkáte i v řadě menších měst. I tam se díky němu dostanou významné osobnosti české vědy.

Proč nás podpořit?

V posledních letech proběhne více než 130 večerů Science Café ročně. Při takovém množství už i nejnutnější provoz sítě něco stojí. Část nákladů dnes naštěstí umíme pokrýt díky pomoci sponzorů. Ale my chceme pro vás, fanoušky vědy, dělat i spoustu věcí.

Díky vaší finanční podpoře...

… budeme umět vytvořit profi záznamy i z jiných měst než z Prahy,

… budeme pravidelně vytvářet rozhovory s vědci a odkaz na ně posílat zájemců mailem,

… budeme vydávat čtvrtletní noviny, které se na vědecká témata podívají netradiční perspektivou,

… vybrané zajímavé přednášky třeba i zastreamujeme,

… budeme moci přijmout nová města do naší sítě a přinášet tak vědu na více míst.

A hlavně: když budeme vědět, že každý měsíc od vás dostaneme na účet určitou částku, uvolní nám to ruce a kapacitu na další nápady.

 

Co díky vám dokážeme?

Soupis individuálních odměn najdete ve sloupci vpravo. Tady bychom chtěli osvětlit, co pro nás znamená dosažení jednotlivých cílů.

Cíl 1: 10 000 Kč

Paráda. Můžeme natočit Science Café třeba v Brně nebo Slaném! Profi záznam, profi postprodukce a vy si budete moci poslechnout podcast při běhání nebo mrknout na video i se slidy přednášejícího. 

Cíl 2: 25 000 Kč

Ohó! Tak s tímto štědrým příspěvkem už nejen natáčíme, ale také pokryjeme část nákladů na jedno číslo našich čtvrtletních novin, které budeme distribuovat do kaváren. Abyste u kávy měli co číst...

Cíl 3: 45 000 Kč

Jipíjé! S takovouhle částkou se dají dělat věci! Videa, streamy, noviny, to všechno jede. A nadto můžeme přijmout další nové město do naší sítě. Zaškolíme organizátory, dodáme jim vybavení, doporučíme hosta a přineseme vědu do dalšího města.

Jo a ještě vlastně…

Extra štědré přispěvatele navíc odměníme upomínkovým předmětem i garancí skvělého místa na Science Café. Firmám či organizacím nabízíme různé možnosti spolupráce nebo inzerce.

Co si o tomto projektu myslíte?