Rohatá Kostka - podcast o Warhammeru - crowfunding kampaň

Rohatá Kostka - podcast o Warhammeru

Podcast o světě Warhammer Age of Sigmar a Warhammer 40 000. Vyprávění příběhů, ale také rozhovory s hosty.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Baví vás fantasy. Baví vás miniatury. Baví vás tvořit. Ale ticho a oposlouchané playlisty se stávají lítým nepřítelem. Máme řešení. Vyprávění o epických bitvách, hrdinech, obětech, bozích, magii a civilizacích. Zkrátka - o Warhammeru. Rohatá Kostka je vaším průvodcem. Držte se nablízku.

Podcast plný příběhů ze světa Warhammeru i povídání o miniaturách a hobby s hosty. Také už vás drásá to ticho nebo 1000x projeté songy z knihovny? Poslouchejte u barvení, modelaření nebo jen tak. Slyšte příběhy nejrůznějších hrdinů, ras a frakcí, které obývají Mortal Realms a 41. milénium.

Nárok na odměnu mi prosím napište na discord, facebook nebo e-mail :-)

Najdete nás na Spotify, iTunes a SoundclouduVytváříme kolem sebe skupinu lidí na Facebooku a Discordu, kteří přijali Warhammer jako svůj (osudový) koníček. 

 

Co je to Warhammer?

Warhammer je dítětem firmy Games Workshop. Jedná se o temný fantasy svět, ve kterém jsou válka, konflikt a magie na denním pořádku. Ať už jste milovníkem fantasy (Warhammer Age of Sigmar, dříve Warhammer Fantasy Battles) nebo sci-fi (Warhammer 40 000), rozhodně si přijdete na své. Je to hobby spojující modelařinu, barvení a hraní. Značka Warhammeru jako taková je tu s námi už po několik dekád, tudíž z hlediska nabízeného obsahu, ať už plastového v podobě miniatur či literárního, jsou toho k dispozici tuny!

Jedná se tedy o stolní hru s miniaturami, ve které jste v roli vůdce své armády usilující o vítězství nad oponentem. Než ale začnete dobývat celé kontinenty, světy a planety, musíte si nejdříve vybrat za jakou rasu, kapitulu či frakci vlastně chcete hrát. Za síly řádu, smrti, destrukce či chaosu? To ponecháme plně na vás. Představovat každou frakci by vyšlo na mnoho a mnoho hodin. Každá má své archetypální charakteristiky a vlastnosti, na základě kterých se hráči často rozhodují, zdali zkusí štěstí právě s tou, či onou armádu. Ale to je také jeden z důvodů, proč existuje tento podcast...

Proč to děláme?

Warhammer je fantasy svět, který by strčil do kapsy World of Warcraft a sérii Elderscrolls naráz. Někdy je těžké se ve všech těch komplexních zápletkách a charakteristikách vůbec vyznat. Natož je všechny prostudovat. Jednou jsme si takhle říkali, jaké by to bylo, kdyby nám při barvení miniatur někdo vyprávěl (v češtině) o rase či frakci, za kterou budu hrát? A bylo to! Barvit u toho miniatury a dotoho poslouchat příběhový background v češtině, když všechno ve Warhammeru je anglicky? Dvě mouchy jednou ranou!

Česká komunita hráčů Warhammeru je skvělá banda, ale přesto bychom uvítali více hráčů. Více hráčů = více muziky = více (bitev) zábavy pro všechny. Proto se tento podcast snaží jednak zpříjemnit sestavování a barvení vlastních armád (nebo jakýchkoli miniatur a modelů), ale také postupně bořit pomyslnou jazykovou bariéru, která nejednoho poteciálního fanouška postupně může odradit. Především ale rádi vyprávíme Warhammerovské příběhy o různých událostech, hrdinech a kulturách. Děláme to, protože nás to baví a je to naše vášeň. O tom by měl (nejen) koníček být!

Budu muset něco platit?

Určitě ne! Podcast chceme udržovat vždy dostupný pro všechny a jsme moc rádi, když se vám naše tvorba líbí. Snažíme se neustále rozšiřovat a ozvláštňovat obsah naši podcastů a nové jsme přidali i pravidelné streamování barvení miniatur, kde si komunita (ač ve virtuálním prostoru) sedne nad modely a společně barví.

Možnost podpory

Pokud byste nám i přesto chtěli pomoci po finanční stránce, tak vězte, že nám tím pomůžete v udržování měsíčních upload poplatků na platformě Soundcloud. Zároveň nás to motivuje vrážet do toho více času a vylepšovat techniku pro lepší obsah. Do budoucna plánujeme vlastní stránky, fan-fikci v podobě "audio příběhů" a další jiné projekty, které by mohli zpříjemnit a obohatit váš modelářský koníček!

Jste-li jeden z našich patronů, velice vám děkujeme. Doufáme, že se vám bude náš podcast a vše kolem něj zamlouvat i nadále. Těšíme se na vás u dalších epizod a streamů Rohaté Kostky!

Nechť jsou vám bohové kostek nakloněni

Co si o tomto projektu myslíte?