Podporuj Muchomůrku - crowfunding kampaň

Podporuj Muchomůrku

Ráda tvořím užitečné věci z darů přírody - tinktury, oleje, mastičky a mýdla. Tvá podpora = moje odměna pro Tebe. Děkuji za ni! ❤️

Ostatní
Podporuj Muchomůrku

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jak to všechno začalo..

Bylinky sbírám a zpracovávám pro svoji potřebu už mnoho let, postupně mě o výrobky z nich začali žádat i kamarádi a rodina. Nejkrásnější odměnou pro mě jsou ohlasy těch, kterým tyto dary přírody opravdu pomohly. Zejména tinktura z vlaštovičníku proti bradavicím nebo tinktura z kostivalu na bolesti kloubů - to jsou dvě takové stálice, na které nedám dopustit.

Kromě bylinných výrobků jsem se zamilovala do výroby přírodních mýdel metodou zastudena. Hrozně mě baví ta alchymie okolo, kdy do přesně odvážených tuků liju roztok hydroxidu a sleduju, jak se tvoří mýdlo :) A vzhledem k tomu, že mají mýdla u přátel a známých vždy úspěch, chci v jejich výrobě rozhodně pokračovat a receptury dále zdokonalovat. Na jaře 2021 jsem se zúčastnila mýdlařského kurzu a ve výrobě se o něco zdokonalila. Tím ovšem nekončím, chci se v tomto směru i nadále vzdělávat a to nejen samostudiem, ale i dalšími kurzy. 

Vhledem k tomu, že výroba a kurzy stojí čas i peníze, rozhodla jsem se založit tento projekt. Ten je postaven na principu "dávej a ber" - peníze získané vašimi prostředky použiju pro výrobu odměn pro vás :) Díky tomu budu tvořit, což mě moc baví a naplňuje, a zároveň budu moci investovat do kvalitních surovin a dalšího rozvoje.

Pokud bude projekt opravdu úspěšný a podaří se naplnit kapacitu všech patronů, posune mě to navíc k mému největšímu cíli a snu - k vybudování malé dílničky. Tu mám v plánu vytvořit z malého domečku, který máme na zahradě. Tam, obklopena naším ovocným sadem a výhledem na rybník a les, se mi bude tvořit jedna báseň! :)

Všem tímto moc děkuju za přízeň a podporu! Mějte se krásně!

Iveta aka Muchomůrka Hamerská 

 

Co si o tomto projektu myslíte?