Literární & cestovatelský klub - crowfunding kampaň

Literární & cestovatelský klub

Neziskový soukromý klub, to je dnes jedno z mála míst, kde člověk může uniknout všudepřítomným státním slídilům a svobodně komunikovat...

Ostatní
Literární & cestovatelský klub

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Státní mašinérie se nás pokouší krok za krokem, salámovou metodou obrat o svobodu. Pokuty za nesmyslná pochybení narostly do astronomických výšek. Předpisy jsou tak spletité, že se v nich nikdo nevyzná a každá kontrola tak může prudit tak dlouho, než nenalezne něco, co může považovat za porušení předpisu a napařit pokutu. Zakazují nám kouřit, podsouvají pomocí médií, co si máme myslet, snaží se zdražovat a znepříjemňovat provoz podniků, kde se Češi, Moravané a Slezané odpradávna scházeli, mažou nám profily na sociálních sítích. To vše má jeden účel - znemožňovat naši komunikaci a přinutit nás k pasivitě.

Je na čase říci DOST!

Toto je naše země a jen my rozhodujeme o našich životech a našich aktivitách. Je třeba vzít iniciativu byrokracii, pomateným neziskovkám a začít používat jejich zbraně proti nim.

To je pravý smysl Havlovy "nepolitické politiky", nezávislých klubů, neziskových organizací a spolků.

Tyto pojmy nám byly ukradeny. Nyní si je bereme zpět. Nikdo nám nebude přikazovat, co si máme myslet, s kým a kde se máme scházet a co u toho budeme jíst, pít a kouřit.

A hlavně co tam budeme číst a o čem budeme komunikovat. První Literarní & cestovatelský klub bude umístěn v Porubě, jeho publikační činnost se však na Porubu rozhodně omezovat nebude.

 

Co si o tomto projektu myslíte?