Kulturně komunitní prostor KAFARA - crowfunding kampaň

Kulturně komunitní prostor KAFARA

Kulturně komunitní centrum sídlící v prostorách staré fary v Brně - Obřanech. Místo spojující kulturu, vzdělávání, vůni kávy a nevšední zážitky.

Umění
Kulturně komunitní prostor KAFARA

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kulturní instituce právě dostávají kvůli stávající situaci pořádně na frak a my jsme jednou z nich. Naše existence teď bohužel visí na vlásku, a tak nám nezbývá nic jiného než prostřednictvím této sbírky požádat o pomoc širokou veřejnost. Opět jsme byli nucení zrušit plánované koncerty, výstavy, kroužky a další akce, které se u nás pořádají. Jarní vlnu jsme překonali díky komunitě kolem nás. Nyní se situace opakuje a my jsme nuceni požádat o podporu znovu. 

Vzhledem k nouzovému stavu jsme teď přišli o veškeré příjmy, díky kterým mohla Kafara fungovat, dlouhé roky jsme se dostávali do situace, kdy bude prostor vydělávat alespoň sám na sebe a držet jej nadále při životě z vlastních zdrojů bohužel již nadále není možné. Vybudovat prostor stálo nemálo úsilí, času a půjček, které ještě stále nemáme z krku. 

Podpořte prosím naši KAFARU, abychom si společně ještě mohli poslechnout jedinečné hudebníky, shlédnout na výstavách zajímavé výtvarníky, pořádat kroužky a workshopy jak pro děti tak i dospělé, nebo si třeba jen dát náš domácí zákusek a kávu na zahrádce.

Bez vás to už to dlouhodobě nezvládneme!

 

 

Komu pomůžete?

Nejsme jen kavárna. Jsme galerie a výtvarný kroužek i pro ty nejmenší, pořádáme komorní koncerty a dáváme prostor všem, kteří se chtějí realizovat. Jsme otevřeným prostorem pro vás všechny – místem, kde si můžete uspořádat oslavu, koncert, workshop, nebo třeba přednášku či promítání. Jsme Váš prostor, kam se rádi vracíte – místo, kde si můžete v klidu přečíst knížku, setkat se s umělci, odpočinout si od městského shonu, dát si domácí koláč, uspořádat vlastní akci. Jsme tu pro vás.

 

 

Na co konkrétně budou peníze ze sbírky použity?

Kafaru vlastními silami budujeme už více než šest let prakticky ze svých zdrojů. Z počátku soukromý klub se veřejnosti otevřel poměrně nedávno. V období, kdy jsme začínali být pozvolna soběstační, jsme teď na pokraji sil.l. Tato situace je pro nás celkově hodně náročná.

Nařízení v této době krize nám nedovolují vydělat peníze na nájem, ani pokrýt naše výdaje a lidi, kteří za Kafarou stojí. Finančním příspěvkem pomůžete prodloužit existenci Kafary, která je živá převážně z tržeb a vstupenek. Všechny peníze budou použity na to, aby Kafara překonala tuto krizi a mohla být i nadále vaším oblíbeným místem.

 

 

Pro více informací o nás můžete navštívit: 

 

 

Více o Kafaře

Fara v Obřanech, místo které má svou historii i velice specifický nádech. Místo k posezení v zimě i v létě, zahrádka, kavárna a stěžejní kulturní bod nejen Obřan.

Čím vším se snaží Kafara stát?

Na konceptu kulturního prostoru, který přinese nové možnosti, jak Obřanským rodinám a jejich dětem, tak i všem co v Brně milují kulturu, pracujeme již něco přes šest let. Chceme vytvořit neformální místo, kde by se dalo nejen vysedávat u kávičky, ale opravdu sdílet, tvořit, vnímat a potkávat se.

Nejsme jen další kavárna, výtvarný kroužek nebo galerie, jsme Váš prostor! Místo, kam si můžete jít v klidu přečíst knížku, potkat se se začínajícími umělci, ale i s těmi, co si už vydobili místo na slunci. Pravidelně k nám chodit na galerijní výstavy, ale i na přednášky a v neposlední řadě workshopy a kroužky i pro ty nejmenší.

 

Co všechno Vám nabízíme

  • dobrou kávu, čaj nebo domácí limonády při posezení na zahrádce nebo v útulném pro středí samotné fary
  • galerii nejen obrazů
  • zahrádka i vnitřní posezení
  • komorní koncerty kapel
  • filmová promítání s přesahem
  • workshopy, přednášky a kroužky
  • komorní divadelní představení
  • možnost pro Vaše náměty, nápady a osobní zapojení se do aktivit či uspořádání svého  záměru v našich prostorách - možné využití ateliéru, coworkingu, sálu atd.

 

 

A to vše v naprosto unikátním prostředí bývalé fary, které dodává celému prostoru velmi specifický a útulný ráz, takže se vám od nás nebude chtít ani odcházet.

Věříme, že Kafara vám přinese nejen kulturní obohacení ale že se také stane místem, kam budete rádi chodit rozjímat a odpočívat. Z centra Brna je to k nám jen 20 minut tramvají, ale uvidíte, že budete mít pocit jakobyste na víkend odjeli na chatu k babičce a takový klid si teď budete moci dovolit kdykoli vás napadne.

Vaše

Co si o tomto projektu myslíte?