Jak cvičí psa výcvikář - YouTube blog - crowfunding kampaň

Jak cvičí psa výcvikář - YouTube blog

Reprezentant ve sportovní kynologii a trénér psů natáčí videa, jak cvičí svého psa od štěňátka až po přípravu na závody.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

STRUČNĚ:

Reprezentant ČR ve sportovní kynologii a trenér psů natáčí videa, jak cvičí svého psa od štěňátka až po samotnou přípravu na závody. Najdete zde videa, jak svého psa učí základní povely, ale také různé praktické věci pro běžný život. Hlavně jsou zde ale videa z přípravy na zkoušky a závody (stopy, poslušnost, obrana, kondiční příprava).

 

ÚSPĚCHY:

- 4. místo – Mistrovství světa boxerů ATIBOX v kategorii IPO 3 – Slovensko 2016

- 1. místo – Justitzův memoriál v kategorii IPO 3 – výběrový závod na MS 2016

- 12. místo – Mistrovství světa boxerů ATIBOX v kategorii IPO 3 – Belgie 2015

- 3. místo – Mistrovství republiky boxerů v kategorii IPO 3

- 6 let praxe ve výcviku psů 

- více na www.citydog.cz

 

PROČ VIDEA NATÁČÍME:

Když jsem se sportovní kynologií začínal, tak jsem se snažil co nejvíce okoukat od zkušenějších psovodů. Tím jsem se snad naučil vždycky nejvíce. Zatímco ostatní si často odcvičili se svým psem a šli si popovídat s ostatními, já jsem odcvičil s tím svým a šel jsem sledovat ty zkušenější, jak cvičí své psy oni. Kdyby tehdy byl nějaký podobný obsah na internetu, s největší pravděpodobností by to byl takový můj večerníček před spaním. S Orfem (mým prvním psem) se nám pak povedly docela zajímavé úspěchy ve sportovní kynologii. Tím největším je bezesporu 4. místo na Mistrovství světa boxerů v té nejvyšší kategorii IPO 3. Když pak Orfeus začínal pomalu odcházet do závodního důchodu, začínal jsem uvažovat nad tím, že si časem pořídím dalšího kámoše a že bych mohl natáčet celou cestu ke sportovním úspěchům, ať už ty úspěchy budou anebo nebudou. Říkal jsem si, že bych mohl umožnit těm, co se do výcviku chtějí ponořit trochu více, aby mohli sledovat, jak to dělá někdo, kdo už si tím jednou prošel a nějaký ten sportovní úspěch se mu povedl.    

 

CO VŠECHNO PRO VÁS NATÁČÍME: 

Videa nejsou primárně návody na to, jak by si lidé měli cvičit svého psa. Je to spíš popis toho, jak cvíčím já toho svého. Možná někoho napadne otázka: "V čem je rozdíl?". Je vlastně docela velký.

Díky tomu, že pracuji se psy už hodně dlouho, tak využívám metodiky, které jsou pro laika často zbytečně složité, ale mně pak umožňují se psem pracovat na vyšší úrovni, kterou ale většina lidí jinak nepotřebuje. Kdybych měl tedy vysvětlovat, jak by si měl někdo svého pejska naučit, aby ho poslouchal, často bych volil jiný postup, než volím já se svým psem. Nicméně i tak si myslím, že sledovat, jak cvičí svého psa někdo, kdo od něho očekává více než průměrný pejskař, může hodně pomoci nejen těm, co se psy chtějí závodit, ale i ostatním. 

Videa, která natáčíme, se dají rozdělit do několika okruhů, která pak můžete najít i na našem YouTube kanálu jako jednotlivé seznamy videí: 

#1 - INFO o kanálu aneb jak to tady funguje:

Tady najdete hlavně informativní videa o tom, jak se ve všech videích vyznat a podle čeho se orientovat, pokud něco hledat. 

#2 - KERBEROS a život s ním

Zde najdete veškerá videa s Kerbem. Někdy je to takový vlog (video blog), často ale výcviková videa, kde s Kerbem cvičím. 

#3 - ZÁKLADNÍ POVELY a jak na ně

Ti, kteří hledají obsah, který jim poradí, jak svého pejsana dostat pod kontrolu, najdou většinu videí pro ně právě zde. Sice jde stále o popis toho, jak to Kerba učím já, ale tahle část se i ve většině případů schoduje s tím, jak bych asi v těch základních věcech radil i všem ostatním.  

#4 - PRAKTICKÉ VYCHYTÁVKY - co se hodí a občas pomůže

Praktické tipy, které se hodí spoustě lidem, a které mohou usnadnit soužití s vaším kámošem. 

#5 - NĚCO NAVÍC - inspirace ze světa služební kynologie

Praktické blbůstky navíc, které ocení asi jen nadšenci. Věci, které jsou často denním chlebem pro policejního psa, ale některým z nás se prostě líbí natolik, že si dáme čas s tím, aby to uměl i ten náš chlupáč. 

#6 SPORTOVNÍ VÝCVIK - naše příprava na zkoušky a na závody

Jak vypadá příprava na závody a jak psa naučit plnit povely s tou největší možnou přesností a s tím největším nasazením? To najdete v tomto seznamu videí.  

#7 STOPY a jiné čuchání

Jak vypadá příprava na závody v části pachových prací anebo jak naučit psa využívat čenich i pro jiné věci najdete zase zde. 

#8 KONDIČNÍ PŘÍPRAVA - i na fyzičce se musí makat

Jako každý vrcholový sportovec, tak i pes se musí připravit také po fyzické stránce. Čím lepší je kondička, tím lepší je pak samotné provedení jednotlivých cviků. 

#9 NÁZORY a jiná moudra

Když se pak neubráním tomu, abych sdělil svůj názor na nějakou věc, tak to většinou najdete právě v tomto playlistu. 

#10 ORFEUS a spousta zážitků

Všechna videa s Orfem, díky kterému dělám to, co dělám, najdete zde. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?