HISTORICKÝ DOBRODRUH aneb znalostí není nikdy dost - crowfunding kampaň

HISTORICKÝ DOBRODRUH aneb znalostí není nikdy dost

Historický dobrodruh je projekt, kde se snažím formou audiovizuální tvorby, přiblížit lidem zajímavé části světové historie...

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj poutníče! 

Dovol mi, abych se představil, jméno mé jest Lukáš Janda a na YT už nějaký ten měsíc funguji jako Historický dobrodruh.

Pokud jsi na tento projekt narazil poprvé, pak se tedy pokusím nejdříve shrnout co vlastně dělám a pak představím vizi toho, jak bych si tento projekt představoval v budoucnu.

Tak tedy. Tvořím naučná videa/dokumenty na YouTube. Obvykle podaná seriózně, ale sem tam se objeví i nějaké odlehčené téma, nebo třeba můj pohled na dané historické osoby, události atd. Ačkoliv se to dnes né úplně nosí, tak musím přiznat, že jsem silný vlastenec. Můj praděda byl legionář a společně s jeho dalšími druhy absolvoval celou jejich slavnou anabázi v Rusku. I z tohoto důvodu mám největší znalosti, zalíbení a i jakousi slabost pro období 1914-1945. Většina mé tvorby je tak zaměřena na obě světové války a období první republiky. Ovšem! Rozhodně to neznamená, že nebudu tvořit videa například z antiky, středověku a dalších částí našich dějin. Jsou ale méně častá, a to i z důvodu, že na ně prostě a jednoduše potřebuji daleko více času na nastudování daného tématu, neboť v něm nejsem tzv. „kovaný“.

 

Mezi mé nejvýznamnější série patří:

Síň hrdinů

Tady se věnuji důležitým osobám, které se zasloužily o vznik, chod a obranu našeho státu. Dosavadními členy jsou například: Sergej Vojcechovský, Josef Šnejdárek, Vojtěch Boris Luža, nebo pes z bombardéru Antis.

Sabaton

Jak název napovídá, v této sérii rozebírám historické příběhy, které popisují písně známé švédské metalové kapely.

CPKKJ (Co? Proč? Kdy? Kde? Jak?)

Série, ve které odpovídám na různé otázky, začínající právě danými slovy. Jak se dostali komunisté k moci v Československu? Co to je Pyrrhovo vítězství? Kdo to byli ten Abrams, Jackson a Sherman, jejichž jména nesou vozidla americké armády?

Jak si projekt představuji do budoucna?

Mám představu... nebo spíše sen, že se jednoho dne z tohoto projektu stane moje obživa. Díky podpoře budu moct postupně zvyšovat kvalitu tvorby, a mým vysněným cílem je tvorba dokumentů, které můžete znát z televize. K tomu je samozřejmě potřeba alespoň nějaké studio a vybavení.

Dalším cílem, který jsem si stanovil do budoucna, je tvorba podcastů nebo přímo živých streamů, do kterých bych si zval například historiky, válečné veterány a další zajímavé osoby, které by měly co říci k historii jako takové, a formou rozhovoru nebo pokecu bychom mohli rozebírat zajímavá historická témata. Ať už by šlo o éru Protektorátu Čechy a Morava, nebo o příběhy našich veteránů z misí v Afghanistánu, Kosovu nebo Iráku.

Tohle by bylo zhruba nastínění toho, kdo jsem, co dělám a jak si představuji budoucnost projektu.

Kdyby ses chtěl/a na cokoliv zeptat neváhej tak udělat skrze:

Facebook

Instagram

Discord

To by bylo z mé strany nejspíše všechno. Moc Ti děkuji za tvůj čas a i případnou podporu. A to ať už se rozhodneš podpořit mě finančně nebo sledováním mé tvorby!

Ještě jednou všem děkuji a loučím se s Vámi. Jmenuji se Lukáš jsem Historický dobrodruh a vy nezapomínejte, že znalostí není nikdy dost!

Co si o tomto projektu myslíte?