high-voltage.cz - crowfunding kampaň

high-voltage.cz

Retroherní a retrovýpočetní magazín high-voltage.cz vám denně přináší články a novinky ze světa starých her a starého hardware.

Hry & Apps
high-voltage.cz

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Podpořte retroherní / retropočítačový magazín high-voltage.cz

Zdar! Já jsem Sledge (ale můžete mi říkat Aleši) a provozuji retroherní / retropočítačový magazín high-voltage.cz, který vám denně přináší tématické články a novinky ze světa starých her a starých počítačů. Jakkoli "novinky" v tomto kontextu mohou znít jako oxymorón ;)

Co začalo roku 2008 jako jednomužný blog se v posledních letech proměnilo v otevřenou platformu přístupnou všem retrofilům, retrohráčům, digitálním archeologům a sběratelům starého. Kdokoli se může s ostatními podělit o svůj článek a být za to po zásluze odměněn herním kódem (GOG, Steam).

Kromě článků a novinek jsou častým zpestřením různé soutěže a herní výzvy, většinou o odměny v podobě herních kódů, v případě rozsáhlejších soutěží pak i hodnotnějších statků. Např. v každoroční soutěži ve tvorbě nové hry pro DOS jsou odměnou pro vítěze zpravidla knihy dle vlastního výběru v hodnotě cca 1000 Kč.

K high-voltage.cz je přidružena i řada doprovodných projektů, jako je agregátor počítačového a herního retra retropolis.cz, databáze nových her pro DOS doshaven.eu, DOSově herní kvíz doskviz.1701.cz a další tematická drobotina, jako např. multiplayerový server ATOM247.

Celý ten létající cirkus samozřejmě něco stojí. Ať už jsou to přímé náklady na hosting, domény, herní odměny pro autory, ceny do soutěží atp., nebo v posledních letech citelně bolestné náklady časové. Co vám budu povídat, celá ta komplikace jménem "reálný život" se s tím skutečně důležitým, čímž jsou samozřejmě "staré hry", strašlivě pere :)

Došel jsem tedy k tomu, že se ze svého finančně náročného koníčka pokusím udělat koníček finančně nenáročný, popř. dokonce drobně výdělečný. Případná finanční vzpruha mi dovolí věnovat se high-voltage.cz s větším nasazením, poskytovat hodnotnější ceny do soutěží a výzev atd. No a tu a tam si třeba i pořídit něco pěkného do sbírky krabicových her pro DOS, ISA zvukovek a dalšího harampádí, z kterýchžto pokladů následně vydestiluji články ;)

 

Na závěr věnování:
Nechť vaše VARTA baterie navěky udrží své blahodárné tekutiny,
a kondenzátory taktéž,
nechť vaše diskety nikdy neztratí nic ze své dataudržující magnetičnosti,
nechť jsou vaše pevné disky navždy prosty špatných sektorů,
nechť vaše paměťové moduly nikdy netrpí chybou parity,
nechť teplovodivá pasta na vašich procesorech nikdy nevysychá,
nechť vaše napájecí zdroje neplápolají v temnotách,
a samozřejmě zásadní - nechť vaše žejdlíky nikdy nevyschnou.

 

Co si o tomto projektu myslíte?