Cui bono - crowfunding kampaň

Novinky - Cui bono

Čelíme radikalizaci internetu. Přidejte se k nám! Tvoříme spolu s Vámi jednoduché postupy proti nebezpečným schématům.

Ostatní
Neříká se to snadno. Musíme projekt přerušit minimálně do konce roku 2020.

Neříká se to snadno. Musíme projekt přerušit minimálně do konce roku 2020.

Budeme i nadále přijímat podněty na naší FB stránce i v mailu a reagovat na ně na webu. Kvůli kovidovým vylomeninám ale nejsme schopni zaručit živá setkání ani původní frekvenci. Je nám to moc líto. 

V tuhle chvíli jsme na tom stejně jako na úplném začátku, web i FB stránku zpracovávám sama když na to urvu čas a konzultuju se svými úžasnými poradci jen pokud něco považuju za naprosto zásadní a nebezpečné. Nemohu jejich čas byť i jen symbolicky finančně kompenzovat a tudíž se na ně nemohu obracet častěji.

Nemohu po svých hereckých přátelích, kteří přišli o víc než polovinu zdrojů příjmu, chtít, aby bez nároku na odměnu nacvičovali na živé semináře, o nichž není jisté, zda se uskuteční. 

Rozpracované Desatero si taky bude muset počkat na grafiku a redakci, i kdybych to udělala sama, zabere to čas, který teď potřebují všichni na základní věci.

Pokračovat s ověřováním podnětů budeme proto, že švindlů s příchodem kovidu spíš přibylo než ubylo, o to víc je mi líto, že musíme naši činnost omezit.

Mám k tomu ještě jednu poznámku, pro mě ohromně důležitou. 

Čím déle a hlouběji se provrtávám k podstatě manipulací a dezinformací, tím pevnější je mé přesvědčení, že plamenný boj proti dezinformacím, vedený kladivem, blokování těch, kdo je šíří, označování viníků a zveřejňování jejich soukromí nevede k cíli - ke slušné a podnětné komunikaci na online platformách. Zdá se mi, že pes je zakopaný jinde. My všichni, kdo tvoříme Cui bono, můžeme slíbit, že se budeme snažit na to přijít a budeme vám o tom dávat vědět.

Za vaši podporu vám, milí Patroni, ze srdce děkujeme, ale v tuhle chvíli vás prosíme, abyste ji zvážili. 

Přejeme všem pevné zdraví, šťastnou ruku u voleb a trpělivost + pohodu online i offline.

Anna Valentová

 

Amygdala mluví

Může mrňavá část mozku stará jako Metuzalém porazit na hlavu slavné říše? Amygdala mluví Obrázek

Může.

Má totiž pod palcem nejstarší hnutí mysli - emoce - strach, vzrušení, vztek. Umí vypnout kritické myšlení. Nechá nás na pospas komukoli a čemukoli. A my dávno nejsme vyzbrojeni pěstním klínem. Obvykle spoléháme na zdravý rozum, tedy právě na kritickou schopnost myslet. Jak to vypadá, když nemyslíme a přesto se rozhodujeme, a kam to může dojít, nad tím se zamýšlíme v článku "A už toho mám dost!".

Deset nejčastějších příčin vyhrocených diskusí na internetu- a jednoduché návody, jak tomu přecházet. Desatero proti radikalizaci Obrázek

Koronavirus nám zhatil mnoho plánů. Naši figuranti dobrovolničí ve svých rodištích a věnují se svým online školním povinnostem, všechny plánované akce jsme nuceni přesunout na podzim a doufat, že v tu dobu už bude nebezpečí zažehnáno...

Vrhli jsme se proto naplno do tvoření Desatera proti radikalizaci - pomůcky pro výuku mediální gramotnosti pro libovolnou věkovou skupinu. Z tohoto miniprojektu vzejde trojjazyčná brožurka, jednoduchá infografika ke sdílení a pokud se nám podaří shromáždit dostatek prostředků, přidáme i nějaká multimediální kouzla.

Pomozte nám vytvořit jednoduchý nástroj proti složité hrozbě! Přidejte se k Patronům Desatera a buďte u toho! Podpořte DESATERO!

- obrázek je ilustrační, nechceme zkazit překvapení -